Jak pracuje pokolenie Z? „Lazy girl job” to trend, o którym jest coraz głośniej

Współcześni 20-latkowie chcą pracować niedużo, bezstresowo i mieć miłego szefa.
Jak pracuje pokolenie Z? „Lazy girl job” to trend, o którym jest coraz głośniej
Fot. Unsplash
14.08.2023

Dla naszych rodziców czy dziadków praca stanowiła istotny element codziennego życia. Wykonywali swoje obowiązki sumiennie, nierzadko poświęcając sprawy rodzinne na rzecz kariery. Nieobecni w domu ojcowie czy matki, którzy „zaharowują się na godne życie rodziny” to domena tamtych czasów i… relikt przeszłości. Współcześni 20- czy 30-latkowie ani myślą o intensywnej pracy. Tym, co liczy się dla pokolenia Z jest bowiem work-life balance, wykonywanie zajęć, które są bezstresowe, a także współpraca z miłym szefem.

Zobacz także: Niegdyś była projektantką mody. Teraz żyje z rezerwowania leżaków przy basenie

Na czym polega trend „lazy girl job”?

Ostatnio w kontekście pokolenia Z coraz częściej mówi się o trendzie „lazy girl job”. Stworzyła go tiktokerka, Gabrielle Judge. Choć – jak sama twierdzi – określenia „leniwa dziewczyna” lub „leniwa praca” mogą mieć skojarzenia pejoratywne – tak naprawdę chodzi tutaj o znalezienie równowagi między wykonywaniem obowiązków służbowych a życiem prywatnym.

Warto znaleźć pracę, która da nam finansowe poczucie bezpieczeństwa, a jednocześnie nie będzie zbyt wymagająca czy obciążająca. Wówczas równowaga między pracą a codziennym życiem stanie się tak niezwykła, że zyskasz poczucie, jakbyś była leniwa.

26-letnia influencerka wymieniła przy okazji zawody, które jej zdaniem spełniają te warunki: pracownik marketingu, account manager, specjalista-freelancer, manager obsługi klienta.

Zwolennicy trendu „lazy girl job” uważają, że wykonywany przez nich zawód, czy wynagrodzenie, które otrzymują co miesiąc, nie świadczą o ich wartości. Liczy się to, by pensja wystarczała na utrzymanie i drobne przyjemności, a praca nie generowała niepotrzebnych stresów.

Popieracie takie podejście?

Polecamy także: Najmodniejszy zawód XXI wieku. O tej pracy marzy co trzecie amerykańskie dziecko

@gabrielle_judge Career advice for women who don’t know what remote job to apply to. You can bay your bills at not feel tired at the end of the day. Women are here to collect those pay checks and move on from the work day. We have so much more fun stuff happeneing in our 5-9 that is way more important than a boss that you hate. #corporatejobs #jobsearchhacks #remoteworking #antihustleculture #9to5 ♬ original sound - Gabrielle👸🏻

Polecane wideo

Te znaki zodiaku czeka trudny sierpień. Muszą zakasać rękawy i robić swoje
Te znaki zodiaku czeka trudny sierpień. Muszą zakasać rękawy i robić swoje - zdjęcie 1
Komentarze (5)
Ocena: 4.4 / 5
gość (Ocena: 5) 22.08.2023 20:07
nie ma w tym nic złego ale też bnez przegięć. dlatego wolę pracować za granicą bo tu jest jakiś balans. mam spoko przełożonych, pracę załatwia mi otto, więc się nie muszę o nic martwić. polecam niezdecydowanym na wyjazd taką opcję
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.08.2023 16:18
Pracuję zdalnie, więc łatwiej mi zachować równowagę między życiem prywatnym a zawodowym. Dzięki temu, że nie tracę 3 godzin dziennie na dojazdy mogę sobie pozwolić na trening czy odpoczynek. Punkt 17 zamykam laptopa, uruchamiam roombę, robię obiad, a potem idę na crossfit i spotykam się z przyjaciółkami na mieście.
odpowiedz
gość (Ocena: 2) 15.08.2023 09:42
Pokolenie Z jest trochę młodsze niż obecni 30- latkowie. To ludzie urodzeni 1995-2012, wiec niektórzy to jeszcze dzieci
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.08.2023 12:29
Też bym tak chciała, ale spokojem ducha nie opłacę rachunków
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie