Linia lotnicza została ukarana za seksistowskie zasady ubioru. Musi zapłacić karę

Skarga została złożona przez związek zawodowy, który reprezentuje personel pokładowy.
Linia lotnicza została ukarana za seksistowskie zasady ubioru. Musi zapłacić karę
Fot. Unsplash (Artur Voznenko)
04.04.2023

Hiszpańska linia lotnicza została ukarana przez katalońskie władze za seksistowskie zasady, które dotyczyły wyglądu pracownic. Przewoźnik będzie zmuszony zapłacić karę w wysokości 30 tys. euro.

Zobacz także: „To spotkanie mogło być mailem”. Co Polacy sądzą o zebraniach w pracy?

Kara pieniężna dla hiszpańskiej linii lotniczej

Władze Katalonii uznały, że linie lotnicze Vueling powinny wprowadzić mniej uciążliwy i zrównoważony wizerunek firmy, który nie będzie naruszał podstawowych praw pracowników. Powodem było wcześniejsze wprowadzenie przez przewoźnika surowych zasad ubioru w stosunku do kobiet należących do załogi. Zasady regulowały także… makijaż. Teraz właściciel firmy oświadczył, że zrezygnuje z wymagania od członków personelu pokładowego dodatkowych standardów dotyczących wyglądu. Vueling wydał oświadczenie, które zacytował portal „The Independent”. Można w nim przeczytać m.in.:

Zawsze rozważamy wszelkie obawy, które może mieć nasza załoga i są one uwzględniane w procesie podejmowania decyzji i ich wdrażania. Celem firmy w zakresie dress code'u jest zapewnienie komfortu i bezpieczeństwa w każdej sytuacji. (…) Ponadto niektóre sugestie członków załogi były stopniowo uwzględniane. Przykładem tego jest dostosowanie przewodnika w odniesieniu do stosowania makijażu, w którym obecnie nie ma rozróżnienia płci ani obowiązku noszenia makijażu.

Zobacz także: Najmodniejszy zawód XXI wieku. O tej pracy marzy co trzecie amerykańskie dziecko
Źródło: ofeminin.pl/businessinsider.com.pl 

Polecane wideo

Te buty to prawdziwe wiosenne hity. Idealnie podkręcą każdą stylizację
Te buty to prawdziwe wiosenne hity. Idealnie podkręcą każdą stylizację - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie