Zapytały mężczyzn, ile powinna zarabiać kobieta. Jedna z odpowiedzi wywołała spore oburzenie

Ciekawe wyniki sondy ulicznej.
Zapytały mężczyzn, ile powinna zarabiać kobieta. Jedna z odpowiedzi wywołała spore oburzenie
Fot. Unsplash (Alexander Mils), Pexels (Karolina Grabowska)
01.03.2023

Rozbieżności pomiędzy zarobkami kobiet i mężczyzn są spore, nawet jeśli dotyczą tego samego stanowiska. Dziennikarki portalu Gazeta.pl przeprowadziły sondę uliczną, podczas której zapytały mężczyzn, ile powinna zarabiać kobieta. Pojawiły się różne odpowiedzi, jedna z nich zdenerwowała internautki.

Zobacz także: Czy tydzień pracy powinien trwać 4 dni?

Ile powinna zarabiać kobieta?

Zarobki kobiet nie od dziś budzą kontrowersje. Zatem ile powinna zarabiać kobieta? Dokładnie takie pytanie dziennikarki zadały przechodniom na ulicach Warszawy. Odpowiedzi były różne, a zdania mężczyzn w tej kwestii mocno podzielone. Jeden z respondentów stwierdził, że kobiety powinny zarabiać tyle, aby wystarczyło im na wszystko, czego chcą. Inny z kolei, że powinny zarabiać jak najwięcej. Jedna odpowiedź jednak szczególnie zdenerwowała internautki. Pewien mężczyzna uznał bowiem, że kobiety w ogóle nie powinny zarabiać. Jego zdaniem, tylko przedstawiciele płci męskiej powinni otrzymywać wynagrodzenie. Zapytany o to, co w tym czasie powinna robić kobieta, odpowiedział, że „cokolwiek chce”. Ta odpowiedź zdecydowanie nie spodobała się przedstawicielkom płci pięknej. Kiedy sonda została opublikowana na TikToku, pojawiły się pod nią komentarze oburzonych kobiet:

Znam kobietę, która zarabia miesięcznie 14 tysięcy, ciekawe czy pierwszy kolega byłby w stanie zapewnić jej życie na takim samym poziomie.

Własne pieniądze to podstawa…

Niezależność finansowa przede wszystkim.

Zobacz także: TikTokerka zdradziła, jak uczy swoje dzieci dysponować pieniędzmi. Internauci są pod wrażeniem jej pomysłu

@babskie_sztuczki Serio nie powinna? #kobieta#zarobki#pieniądze#silnekobiety#faceci#śmieszne ♬ ...Ready For It? - Taylor Swift

Polecane wideo

Wiosną wszyscy oszaleją na punkcie wnętrz w stylu fusion. Taki efekt osiągniesz dzięki dodatkom
Wiosną wszyscy oszaleją na punkcie wnętrz w stylu fusion. Taki efekt osiągniesz dzięki dodatkom - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 01.03.2023 07:27
Nie rozumiem oburzenia. Taki gość znajdzie sobie kobietę, która się na taki układ zgodzi i skoro będzie im to pasować to niech sobie żyją. Moja przyjaciółka zarabia po 15 lub więcej tysięcy i każdy facet ma przy niej kompleksy, nie może znaleźć takiego, z którym zbudowałaby trwały związek. Ja sama zarabiam 5 tysięcy, mój mąż więcej, wystarczyłaby nam jego wypłata, ale ja chcę pracować, lubię to, co robię i jestem w tym dobra, a pieniądze zawsze się przydadzą. Nikt za nikogo życia nie przeżyje, nie dyktujmy innym swoich warunków.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie