Studniówki 2023. Tak drogo jeszcze nie było

Ceny bali maturalny wzrosły wręcz ekstremalnie.
Studniówki 2023. Tak drogo jeszcze nie było
Fot. Unsplash (Adi Goldstein/Jason Leung)
18.01.2023

Bal maturalny to niezwykle emocjonujące wydarzenie w życiu każdego licealisty. Wiele osób uważa je  za symboliczne wejście w dorosłość podobnie jak samą maturę. Ta jedyna w swoim rodzaju okazja zawsze wiązała się z wieloma wydatkami. W tym roku ceny studniówek można jednak uznać za horrendalnie wysokie. Ile pieniędzy należy przeznaczyć na tę okoliczność? 

Zobacz także: Jakie studia warto teraz wybierać? Oto kierunki, które gwarantują najlepsze zarobki

Ceny studniówek w 2023 roku

Wielu rodziców na wieść o koszach związanych ze studniówką, dosłownie załamało ręce. Galopująca inflacja sprawiła bowiem, że ceny bali maturalnych bardzo wzrosły. Otóż chcąc uczestniczyć w tegorocznym balu maturalnym, należy liczyć się z poniesieniem nie lada wydatku. Zależnie od miejsca może być to nawet i ponad 1000 zł. Podobne ceny studniówek stały się powszednie w wielu warszawskich szkołach. Ceny poza stolicą są nieco mniejsze, często oscylują pomiędzy kwotą 700 - 850 zł. 

Podobne sumy są związane z podniesieniem cen przez hotele lub osoby, które wynajmują sale konferencyjne. Jako że zanikł już trend organizowania studniówek w szkolnych salach gimnastycznych, to właśnie w nich najczęściej wyprawia się bale. Bardzo zdrożało również zamówienie cateringu na tę okazję. Pozostałe koszty wiążą się z zakupem studniówkowej kreacji, a także wizytą u fryzjera i makijażystki. 

Zobacz także: Na te tatuaże zapanuje niebawem prawdziwy szał. Są oryginalne, urocze i bardzo kobiece

Polecane wideo

Te kolory włosów będą popularne w 2023 roku. Są eleganckie i pasują do wszystkich typów urody
Te kolory włosów będą popularne w 2023 roku. Są eleganckie i pasują do wszystkich typów urody - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 18.01.2023 08:45
Studniówkę ma się raz w życiu, więc nie żałowaliśmy na bal dla córki. Razem z sukienką z loola, fryzurą i makijażem ładny rachunek wyszedł ale najważniejsze że córka dobrze się bawiła i pięknie wyglądała.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie