Jakie studia warto teraz wybierać? Oto kierunki, które gwarantują najlepsze zarobki

Po ich ukończeniu nie ma się problemów ze znalezieniem pracy.
Jakie studia warto teraz wybierać? Oto kierunki, które gwarantują najlepsze zarobki
Fot. Unsplash (Moren Hsu/Aksay CHauhan)
12.01.2023

Wielu licealistów głowi się, jakie studia wybierać, aby zapewnić sobie świetlaną zawodową przyszłość. Zależy im na tym, aby robić coś bardzo interesującego, móc się rozwijać, świetnie zarabiać, a co więcej nie mieć większych trudności ze znalezieniem pracy. Oto kierunki studiów, które gwarantują wszystkie wymienione warunki. 

Zobacz także: Ta numerologiczna cyfra to uosobienie dobroci. Dzięki swym mocom błyskawicznie zjednuje sobie ludzi

Kierunki studiów, które warto wybierać

Wedle raportu opublikowanego na platformie e-learningowej Preply, za kierunki przyszłości uważa się studia, takie jak:

  • inżynieria, robotyka
  • informatyka
  • finanse, biznes

Za najbardziej opłacalną branżę nadal uznaje się natomiast IT. Na najwyższe zarobki mogą liczyć programiści. Początkujący, którzy dostaną się do wiodących firm, nierzadko zaczynają zarabiać około 6000 zł. W miarę zdobywania doświadczenia, ich wynagrodzenie wciąż wzrasta. Mogą liczyć potem na 20 000 zł lub 25 000 miesięcznie. 

Na zarobki nie będą mogli również narzekać wszyscy, jacy zajmą się analizą danych. Początkujący otrzymują zazwyczaj wynagrodzenie w wysokości 5000 zł. Podobnie jak w przypadku programistów, potem ich wynagrodzenie zaczyna zacznie wzrastać i oscyluje pomiędzy kwotą 14 000 -16 000 zł.

Jeśli zamierzamy wybrać podobną drogę zawodową, musimy zdobyć na maturze świetne wyniki z przedmiotów ścisłych. 

Zobacz także: Idealna dieta dla mózgu. Gdy zaczniesz ją stosować, Twoja pamięć i koncentracja będą niezawodne

Polecane wideo

Na te tatuaże zapanuje niebawem prawdziwy szał. Są oryginalne, urocze i bardzo kobiece
Na te tatuaże zapanuje niebawem prawdziwy szał. Są oryginalne, urocze i bardzo kobiece - zdjęcie 1
Komentarze (17)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 13.01.2023 14:50
Jak się nie chce być lekarzem, prawnikiem, nauczycielem czy budowniczym (bardziej chodzi o konstruktora, projektanta) to do żadnego innego zawodu nie są potrzebne studia.
zobacz odpowiedzi (8)
Anna (Ocena: 5) 13.01.2023 11:22
Nie studia ale chec i spryt sie liczy. Studia zamykaja kogos w systemie , ograniczaja jego myslenie do danych zajec i przedmiotow , studia robia z ludzi kaleki umyslowe. Nawet takie studia jak medycyna ucza tylko jednej metody a mianowicie wykladaja tylko medycyne konwencjonalna w ktorej tylko tabletki , zastrzyki i operacje sie licza , swiat jest o wiele bardziej zlozony niz system edukacyjny.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 12.01.2023 15:51
Teraz to się nie opłaca studiować, celebrytki, panie z Dubaju, youtuberzy i inni tiktokerzy zarabiają więcej niż nie jeden dyrektor
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.01.2023 02:28
Nie ukończyłam żadnego kierunku studiów i dzisiaj bardzo mi to przeszkadza. Wstyd mi, gdy ludzie pytają jakie mam wykształcenie (przecież średnie w dzisiejszych czasach nie znaczy nic) a poza tym nie mam perspektyw na przyszłość :((( Mieszkam za granica, pracuje fizycznie, pieniądze są małe i nadzieji na lepsze zycie już dawno mi brak. Próbowałam działać w branży „beauty”, ale po wydaniu kroci na porządne szkolenie z makijażu permanentnego i tak nie mam klientek, bo ciężko w ogóle znaleźć jakieś chętne. Może inne zabiegi na brwi, rzesy itp.,ale znowu to samo czyli napjpierw muszę jakimś cudem odłożyć pieniądze, a później kursy, kupno sprzętów, materiałów… Nie wiem tylko czy to wszystko ma w ogóle sens. Tak chciałam się wyżalić …
zobacz odpowiedzi (4)

Polecane dla Ciebie