Coraz popularniejsze oszustwo „na strażaka”. Służby apelują o czujność

Niestety, takich przypadków może być coraz więcej.
Coraz popularniejsze oszustwo „na strażaka”. Służby apelują o czujność
Fot. Unsplash (Jozsef Hocza)
10.01.2023

Żyjemy w czasach wysokiej inflacji, która przyniosła za sobą kryzys ekonomiczny. Wiele osób para się dodatkowych prac, aby dorobić sobie do pensji. Niestety, równie dużo szuka sposobu na „szybkie pieniądze”. Dlatego tak ważne jest, aby uważać na oszustów, którzy znajdują coraz to nowe sposoby wyłudzenia środków. Jest wśród nich oszustwo „na strażaka”. Sprawdź, na czym polega i jak się przed nim ustrzec.

Zobacz także: Zakaz handlu w niedzielę zostanie zniesiony? Opozycja proponuje inne rozwiązanie

Oszustwo „na strażaka” staje się coraz popularniejsze

To już nie tylko metoda „na wnuczka” czy internetowe oszustwo na „amerykańskiego żołnierza”. Służby ostrzegają przed nowymi i coraz bardziej wyszukanymi sposobami rabunku czy wyłudzenia pieniędzy. Jak podaje portal o2.pl, przypadek oszustwa metodą „na strażaka” został odnotowany na terenie powiatu tarnogórskiego. Informacja została potwierdzona przez straż pożarną. Oszuści przebrani w mundury strażaków próbowali dostać się do mieszkania starszej kobiety. Jako powód takiego działania podawali kontrolę przeciwpożarową. Innym możliwym powodem takiej wizyty może być rzekome założenie czujników dymu. Warto wiedzieć, że straż pożarna nie przeprowadza żadnych działań w domach mieszkańców bez uprzedniego zawiadomienia. Dlatego właśnie służby ze Śląska wydały ostrzeżenie przed oszustami, którzy podając się za strażaków, próbują się dostać do cudzych domów. Ich działanie ma na celu rabunek. Grupa tego typu oszustów stała się realnym zagrożeniem, dlatego tak istotne jest zachowanie ostrożności. Trudne czasy sprawiały, że nieuczciwe osoby znajdują coraz to nowsze sposoby na oszukiwanie innych. To prawdziwa zmora zarówno dla obywateli, jak i dla policji.

Służby ze Śląska wystosowały następujący apel:

Apelujemy o czujność i ostrożność w takich sytuacjach. W przypadku poważnych wątpliwości, co do wizyty strażaków należy skontaktować się z tutejszą Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowskich Górach lub zawiadomić policję.

Zobacz także: Zarobki zakonnic w Polsce. Tyle otrzymują za swoją pracę

Źródło: o2.pl 

Polecane wideo

Modowe hity 2023 roku. Kolorowe marynarki, wzorzyste spodnie i romantyczne sukienki to rzeczy, bez których się nie obejdziesz
Modowe hity 2023 roku. Kolorowe marynarki, wzorzyste spodnie i romantyczne sukienki to rzeczy, bez których się nie obejdziesz - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie