Zakaz handlu w niedzielę zostanie zniesiony? Opozycja proponuje inne rozwiązanie

Zakaz handlu w niedzielę od początku ma zarówno wielu zwolenników, jak i przeciwników.
Zakaz handlu w niedzielę zostanie zniesiony? Opozycja proponuje inne rozwiązanie
Fot. Unsplash (Mike Petrucci)
21.12.2022

W tym miesiącu mieliśmy aż dwie niedziele handlowe. Dzięki temu przypomnieliśmy sobie o starych (dobrych?) czasach, kiedy sklepy otwarte w tym dniu nie były niczym wyjątkowym. Zakaz handlu w niedziele ma tyle samo zwolenników, co przeciwników. Teraz opozycja proponuje inne rozwiązanie. Sprawdź, jakie.

Zobacz także: Pracownica Rossmanna zdradziła, jaki prezent dostała od pracodawcy na Boże Narodzenie

Alternatywa dla zakazu handlu w niedzielę? Opozycja ma pomysł

Zakaz handlu w niedziele wprowadziło w życie Prawo i Sprawiedliwość. Opozycji to rozwiązanie się nie podoba, o czym mówi głośno. Radiozet.pl przytoczyło wypowiedź lidera Nowoczesnej:

Naszym postulatem jest przywrócenie handlu w niedzielę. Jeżeli ktoś chce w tym dniu dodatkowo zarobić, a ktoś inny chce zrobić wtedy zakupy, to absurdem jest zabranianie tego (...).

Adam Szłapka dodał, że rozwiązanie, które proponuje jego ugrupowanie, byłoby dobre dla wszystkich (pracowników, pracodawców i konsumentów). Swoje stanowisko argumentował możliwością wprowadzenia dodatkowego wynagrodzenia dla pracowników za pracę w niedzielę. Polityk tłumaczył:

Z naszych rozmów z pracownikami dużych supermarketów czy galerii handlowych wynika, że jest bardzo wiele osób, np. studentów, którzy bardzo chętnie, za dodatkowe wynagrodzenie, w niedzielę by pracowali.

A Ty co sądzisz o tym rozwiązaniu? 

Zobacz także: Fortuna Stochów pod okiem prokuratury? Andrzej Stoch Senior oskarżony o przestępstwa finansowe, jego syn też z zarzutami

Polecane wideo

Horoskop tygodniowy 19.12. - 25.12.
Horoskop tygodniowy 19.12. - 25.12. - zdjęcie 1
Komentarze (7)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 14.01.2023 18:06
A wy wierzycie w tą dobrowolność??Gdzie wy żyjecie,jacy chętni studenci??Do pracy w markecie czy dyskoncie??Przecież oni ciężką harówę mają gdzieś...Owszem panienki posadzone w butiku z ciuszkami ale nie przy warzywach czy rybach w markecie. Niech dotrze do zakutych mózgów że dzień wolny w tygodniu nikt już z nas do pracy w niedziele dobrowolnie nie pójdzie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 11.01.2023 18:46
Trochę łatwo się naciągacie na to... Logicznym będzie wykorzystywanie pracodawców przez pracowników... "Kto chce pracować niech idzie" tak, jakby realiów nie znano... Nikt nie będzie dla 5 chętnych do pracy osób otwierał supermarket gdzie kas na obsługę klientów jest naście... Owszem, może i ludzi byłoby sporo chętnych ale nigdy nie będzie na zasadzie "kto chce", prędzej (po czasie) wejdzie takie lekkie przymuszanie, na zasadzie "zarobisz wiecej", niż typowa wolność wyboru w tej kwestii... Taki supermarket to nie Żabka i musi im się opłacać otworzyć taki sklep. W dużych miastach może i by to przeszło że względu na studentów ale w mniejszych? Śmieszne to jest... Zachłanność i tak prędzej czy później wygra... A najwięcej do powiedzenia mają z reguły Ci, co weekendy mają wolne od pracy.
odpowiedz
Bibi (Ocena: 5) 28.12.2022 23:41
pewny zarobek jest na wynajmowaniu nieruchomości, tylko też trzeba mieć dobrego zarządzającego, ja jestem zadowolona ze współpracy z Polzen z Gdańska, bardzo dobry administrator, dba o terminowe remonty i naprawy
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.12.2022 01:56
O tym rozwiązaniu mówi się od wielu lat, serio, jeszcze przed wprowadzeniem wolnych niedziel było to postulowane. Ale jak grochem o ścianę. Za kolejne 10 lat ktoś znów w jakimś artykuliku wspomni o tym "nowym pomyśle", żeby po prostu w niedzielę i święta było dodatkowe wynagrodzenie dla chętnych i mamy win-win, wszyscy szczęśliwi... ale dla niektórych to źle, jeśli ludzie są szczęśliwi.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.12.2022 16:14
Zgadzam się, to dobre rozwiazanie. Są osoby, np studenci dzienni, którzy chętnie dorobią w weekendy. I są osoby, które też chętnie zrobią zakupoy w niedziele, bo nie mają na to czasu w tygodniu.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie