Fortuna Stochów pod okiem prokuratury? Andrzej Stoch Senior oskarżony o przestępstwa finansowe, jego syn też z zarzutami

Jak podaje Onet, niedługo ma zapaść wyrok w sprawie Andrzeja Stocha Seniora.
Fortuna Stochów pod okiem prokuratury? Andrzej Stoch Senior oskarżony o przestępstwa finansowe, jego syn też z zarzutami
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/angie.yunior/)
19.12.2022

Niedawno pisaliśmy o bajecznym życiu Andrzeja Stocha Juniora – dziedzica podhalańskiej fortuny, który po swojej hucznej imprezie urodzinowej był na językach wszystkich. Redaktor Onetu wziął pod lupę sytuację finansową jego rodziny. Zaskakujące, czego się dowiedział. Z artykułu opublikowanego w Sieci dowiadujemy się, że prokuratura oskarża Andrzeja Stocha Seniora o przestępstwa finansowe, a w Sądzie Rejonowym w Nowym Targu już niedługo ma zapaść wyrok w tej sprawie.

Zobacz także: Oto Andrzej Stoch Junior i jego bajeczne życie. Impreza na zamku to dopiero początek

Fortuna Stochów pod okiem prokuratury? 

Andrzej Stoch Junior został przez media okrzyknięty „Kuzynem Kamila Stocha”, jednak jak sam przyznał, nie jest spokrewniony ze znanym sportowcem. Mimo że początkujący influencer prowadzi życie jak z bajki, nie wszystko jest kolorowe. Jak się okazuje, jego rodzina była kiedyś dużo bogatsza. Andrzej Stoch Senior jeszcze kilkanaście lat temu miał znajdować się w okolicy 50. miejsca na liście najbogatszych Polaków. Jego majątek szacowano wówczas na ok. pół miliarda złotych. Ojciec Andrzeja Stocha Juniora miał talent do biznesu i zarabiania pieniędzy. Jak się dowiadujemy, nie wszystkie jego działania były jednak w granicach prawa. W pewnym momencie przedsiębiorca zaczął wyzbywać się majątku, przepisując go na członków rodziny. Jak podaje Onet, prokuratura miała oskarżyć go o przestępstwa finansowe. W opublikowanym artykule możemy przeczytać:

W momencie przystąpienia do licznych operacji notarialnych, przedsiębiorstwo Andrzeja S. miało długi warte 14 mln zł. Jako że biznesmen nie spłacał swoich zobowiązań, komornicy rozpoczęli starania o egzekucję długów poprzez licytację nieruchomości S. Gdy przyszło co do czego, okazało się to jednak niemożliwe. Biznesmen nie miał już niczego, a na jego dzieciach dług nie ciążył. Wśród dłużników Andrzej S. są zarówno osoby prywatne, jak i firmy czy instytucje publiczne.

Dodatkowo, Onetowi udało się dotrzeć do informacji, że również i młodszym z rodu interesuje się prokuratura.

Zobacz także: Miss mundialu 2022. Zachwyca się nią cały świat

Źródło: www.onet.pl 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Andrzej Stoch Jr. (@angie.yunior)

Polecane wideo

Horoskop tygodniowy 19.12. - 25.12.
Horoskop tygodniowy 19.12. - 25.12. - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie