Ten sklep chce skrócić tydzień pracy. Zmiany tylko dla wybranych pracowników

Wiemy, kogo zmiany będą dotyczyły.
Ten sklep chce skrócić tydzień pracy. Zmiany tylko dla wybranych pracowników
Fot. Pexelc.com (Dids)
04.11.2022

Idea krótszego tygodnia pracy jest coraz bardziej realna. Niedawno informowaliśmy, że w naszym kraju projekt takiej ustawy trafił już do Sejmu. Teraz w mediach pojawiła się informacja, że jeden z popularnych sklepów zamierza skrócić godziny pracy w tygodniu. Niestety, na razie tylko dla wybranych pracowników.

Zobacz także: Będziemy pracować krócej? Projekt ustawy jest już w Sejmie

Ten sklep chce skrócić tydzień pracy

Chociaż w Europie coraz więcej mówi się o skróceniu tygodnia pracy, pomysł ten na razie jest na etapie testów. Z założenia, skrócenie czasu pracy ma nie umniejszać naszych zarobków. Właśnie takie rozwiązanie chce wdrożyć sieć sklepów Marks & Spencer. Najpierw skorzystają z niego jednak wyłącznie wybrani pracownicy. W tej sieci modowej nowa elastyczna oferta czasu pracy zostanie wprowadzona pod nazwą Worklife. Ma to na celu zapewnienie większego komfortu zatrudnionym pracownikom oraz pozwolenie im na spełnianie się poza pracą. Taki sposób zatrudnienia ma być także zachętą dla potencjalnych pracowników. Zmiany początkowo będą dotyczyły menadżerów. Działania mają zapobiec ich odpływowi z firmy.

Jak podaje portal radiozet.pl, firma Marks&Spencer ogłosiła, że oferta 4-dniowego tygodnia pracy wejdzie w życie już na początku 2023 roku i będzie dostępna dla wszystkich menadżerów salonów sprzedażowych na całym świecie. Jak wiadomo, w początkowym etapie z wprowadzonych zmian będzie mogło skorzystać ponad 3000 pracowników. Niestety, Polska nie zalicza się do krajów, które te reformy obejmą, bowiem wszystkie salony marki zostały w naszym kraju zamknięte.

Zobacz także: Niemiecka sieć sklepów wejdzie do Polski. Zakupy zrobimy tam już niedługo

Polecane wideo

Najpiękniejsze stewardessy ze wszystkich zakątków świata. Pasażerowie są zachwyceni ich urodą
Najpiękniejsze stewardessy ze wszystkich zakątków świata. Pasażerowie są zachwyceni ich urodą - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie