Kobieta chciała zaoszczędzić na ogrzewaniu. Teraz musi zapłacić karę

Czy to nie przesada?
Kobieta chciała zaoszczędzić na ogrzewaniu. Teraz musi zapłacić karę
Fot. Unsplash.com (Clay Banks)
08.10.2022

Ceny prądu, gazu, ogrzewania i… wszystkiego poszybowały w górę. Nic więc dziwnego, że próbujemy oszczędzać. Ta kobieta zakręcała kaloryfer, kiedy wychodziła do pracy. Teraz będzie musiała zapłacić karę. Czy to ma sens?

Zobacz także: Najtańszy sklep w Polsce. Nie jest to Biedronka

Ta kobieta chciała zaoszczędzić na ogrzewaniu

Jak podaje portal trójmiasto.pl, pani Aleksandra z Gdyni chciała zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie i codziennie przykręcała kaloryfer, wychodząc do pracy. Rozwiązanie wydaje się logicznym sposobem na oszczędność ciepła. Nie wszyscy jednak są tego zdania, a kobieta musi teraz zapłacić karę za zbyt niskie zużycie.

Zakręcanie grzejnika przez panią Aleksandrę powodowało, że temperatura w jej mieszkaniu wahała się na poziomie 19 st. C. Dzięki takiemu działaniu kobiecie udało się sporo zaoszczędzić, jednak teraz przyjdzie jej za to… zapłacić. Spółdzielnia mieszkaniowa naliczyła mieszkance Gdyni karę za zbyt niski rachunek. Kara ta wynosi prawie 500 zł, a kobieta odmówiła jej zapłacenia.
Jak powiedziała pani Aleksandra cytowana przez portal trójmiasto.pl:

Osoby oszczędzające ogrzewanie będą karane dodatkową opłatą, co skutecznie zniechęca lokatorów do oszczędności i stoi w sprzeczności do apeli, które słyszymy, aby ogrzewanie oszczędzać.

Spółdzielnia mieszkaniowa swoją decyzję tłumaczy tym, że działanie pani Aleksandry i zbyt niska temperatura w jej mieszkaniu może doprowadzić do wychładzania ścian i stropów innych mieszkań.

Wskazana sytuacja faktycznie budzi duże wątpliwości i poddaje pod dyskusję temat zmniejszenia zużycia prądu i innych mediów.

Zobacz także: „Jest drożyzna, a przecież muszę coś jeść”. Klienci dyskontu opowiedzieli, jak oszczędzają na codziennych zakupach

Źródło: o2.pl/trójmiasto.pl

 

Polecane wideo

Zmysłowa czarownica czy tajemniczy elf? Najciekawsze makijaże na Halloween
Zmysłowa czarownica czy tajemniczy elf? Najciekawsze makijaże na Halloween - zdjęcie 1
Komentarze (14)
Ocena: 4.93 / 5
gość (Ocena: 5) 10.10.2022 01:52
19 stopni w pomieszczeniach miałoby być groźne dla budynku? Poszaleli??? To jest normalna temperatura. Po prostu chodzisz w bluzie, a nie na krótki rękawek. W domach nieocieplonych ludzie się cieszą, jak ich stać na 18 stopni! Niebezpieczna dla budynku może być temperatura 12 stopni, a nie 19!
odpowiedz
ehhh (Ocena: 4) 09.10.2022 07:59
idiotyzm, ja jestem osobą samotną mieszkam w trzy pokojowym mieszkaniu i ogrzewam tylko sypialnię, dzięki czemu mam mniejsze rachunki za czynsz, a nie jakieś kary.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 08.10.2022 20:31
Do sadu niech idzie ta kobieta. Co za bzdura! Mamy zuzywac cos i za to placic, choc tego nie uzywamy, bo jestesmy w pracy, czy na wyjezdzie? Czy ta spoldzielnie kompletnie pojebalo?! Wolnoc tomku w swoim domku. Kazdy grzeje tak jak chce.
zobacz odpowiedzi (10)

Polecane dla Ciebie