Sposoby na oszczędzanie wody. Dzięki nim Twoje rachunki zmaleją

Te triki pozwolą Ci dużo zaoszczędzić.
Sposoby na oszczędzanie wody. Dzięki nim Twoje rachunki zmaleją
Fot. Unsplash.com (Jacek Dylag)
08.10.2022

Susza i jej skutki, których w tym roku doświadczyły niektóre kraje Europy, sprawiły, że poważnie zaczęliśmy zastanawiać się nad tym, jak możemy w racjonalny sposób zminimalizować zużycie wody. To zadanie, które stoi przed każdym z nas, a nie jedynie przed dużymi koncernami. Nie dość, że twoje rachunki będą niższe, to zrobisz też coś dobrego dla środowiska. Jak zmniejszyć zużycie wody w swoim domu? Podpowiadamy.

Zobacz także: „Jest drożyzna, a przecież muszę coś jeść”. Klienci dyskontu opowiedzieli, jak oszczędzają na codziennych zakupach

Wybierz prysznic zamiast kąpieli

To chyba najszybszy i najprostszy sposób, aby zaoszczędzić na wodzie. Weź pod uwagę, że myjesz się zapewne praktycznie codziennie, a biorąc kąpiel zużywasz bardzo duże ilości tego cennego surowca. Kiedy zdecydujesz się na prysznic, twój portfel z pewnością to odczuje, a Ziemia podziękuje. Jeśli nie masz prysznica, rozważ wstawienie do wanny parawanu czy deszczownicy, które umożliwią ci korzystanie z wanny jak z prysznica.

Zakręcaj kran podczas mycia rąk i naczyń

Jeśli do tej pory tego nie robiłaś, warto wykształcić w sobie nowe, bardziej ekonomiczne nawyki. Wodę można zakręcać także podczas mycia dłoni. Najpierw delikatnie zwilż ręce, zakręć kran i dopiero wtedy dokładnie umyj ręce mydłem. Na koniec ponownie odkręć wodę i opłucz dłonie. Podobnie jest z myciem naczyń. Wcale nie musisz ich szorować pod bieżącą wodą, aby były czyste.

Pij wodę z kranu

Na obszarach, które należą do Polski, woda z kranu nadaje się do picia. Jeśli jednak obawiasz się o to, co może zawierać, zainwestuj w odpowiedni dzbanek wyposażony w filtr. W ostatnim czasie cieszą się one dużą popularnością i bez problemu dostaniesz je w sklepie.

Zainwestuj w spłuczkę do toalety o niskim zużyciu wody

W tej chwili na rynku dostępne są produkty do łazienek, które pomagają zminimalizować zużycie wody. Są to m.in. specjalne spłuczki do toalet. Jeśli chcesz zaoszczędzić na wodzie, nie wyrzucaj do toalety produktów takich jak zużyte waciki czy rolki po papierze toaletowym. Aby je spłukać, należy użyć większej ilości surowca. Dużo taniej będzie wyrzucić je po prostu do kosza.

Racjonalizuj zużycie wody przy pracy w ogrodzie

Warto rozsądnie i świadomie podejść do prac ogrodowych, mogą one pochłaniać bowiem bardzo dużo wody i narażać cię na ogromne koszty. Jednym ze sposób oszczędzania będzie w tym przypadku zbieranie deszczówki. Zebrana w ten sposób woda, pozwoli ci zminimalizować zużycie tej z wodociągu, a nie jest gorsza dla roślin.

Zobacz także: Najtańszy sklep w Polsce. Nie jest to Biedronka

Źródło: www.glamour.pl 

Polecane wideo

Te miejsca w Europie trzeba odwiedzić chociaż raz w życiu
Te miejsca w Europie trzeba odwiedzić chociaż raz w życiu - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Roksana (Ocena: 5) 11.10.2022 10:11
Staram się oszczędzać wodę, ale wiadomo nie zawsze wychodzi. Zrezygnowałam z długich kąpieli w wannie zamiast nich biorę szybki prysznic. Jak myję zęby to nalewam sobie wodę do płukania buzi do szklanki. A kranówki nawet nie piję tylko mineralną cisowiankę. Po kranówce miałam jakieś problemy z brzuchem, więc staram się jej unikać.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie