Zmiany w ustawie ws. COVID-19. Do tego wrócimy po długiej przerwie

Powrócą badania okresowe i obowiązkowe przed rozpoczęciem pracy.
Zmiany w ustawie ws. COVID-19. Do tego wrócimy po długiej przerwie
Fot. Unsplash.com (Clay Banks)
28.09.2022

Jak podaje portal prawo.pl, Ministerstwo Zdrowia prowadzi prace nad przepisami, które przywracają badania okresowe oraz zlecone przed rozpoczęciem pracy. Wcześniej było to na porządku dziennym, jednak obowiązek wykonania tych badań został zniesiony po wybuchu pandemii koronawirusa.

Zobacz także: Wymarzona praca dla Polki: Gdzie i jak chcą pracować kobiety z naszego kraju?

Zmiany w ustawie ws. COVID-19. Powrót badań obowiązkowych

Resort zdrowia przygotował zmianę ustawy w sprawie COVID-19. Jej celem jest przywrócenie obowiązku wykonywania badań okresowych i przed rozpoczęciem pracy. Jak podaje portal prawo.pl, projekt zmian w ustawie jest na wstępnym etapie procesu legislacyjnego. Zawieszenie obowiązku wykonywania powyższych badań wprowadziła ustawa z dnia 2 marca 2020 roku.

Dodatkowo, portal prawo.pl podaje, że do Ministerstwa Zdrowia wystąpił prezes zarządu Pracodawcy RP, Rafał Baniak. Wskazał m.in., że brak aktualnych badań pracowników, szczególnie tych narażonych na czynniki niebezpieczne może powodować zagrożenie dla ich zdrowia i bezpieczeństwa.
W odpowiedzi na to wiceminister zdrowia przekazał informacje, że resort już przygotował zmianę przepisów do tej ustawy, w tym właśnie zmianę, która ma na celu przywrócenie obowiązku wykonywania badań.

Zobacz także: „Jest drożyzna, a przecież muszę coś jeść”. Klienci dyskontu opowiedzieli, jak oszczędzają na codziennych zakupach

Źródło: RadioZET.pl/prawo.pl

Polecane wideo

Wzorzysto-pastelowe łazienki to teraz gorący trend. Zobacz, jak urządzili je niektórzy…
Wzorzysto-pastelowe łazienki to teraz gorący trend. Zobacz, jak urządzili je niektórzy… - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie