7 rzeczy, które sprawiają, że trudniej Ci się wzbogacić

Oto najpopularniejsze przesądy na temat przyciągania i odpychania gotówki.
7 rzeczy, które sprawiają, że trudniej Ci się wzbogacić
Fot. Unsplash.com (Fabian Blank)
17.08.2022

Przesądów na temat przyciągania i odpychania gotówki jest bardzo dużo. Czego lepiej nie nosić w portfelu, aby nie zostać bankrutem? Co odpycha od nas gotówkę, a co ją przyciąga? Podpowiadamy.

Zobacz także: Odra jest zatruta. Pacjenci opisują objawy po kontakcie ze skażoną rzeką

Przesądy na temat pieniędzy

Paragony

Jeden z popularnych przesądów mówi, że w portfelu nie powinno się trzymać starych paragonów. Dlaczego? Blokują one bowiem dopływ nowej gotówki. W portfelu powinnaś mieć miejsce wyłącznie na banknoty oraz karty, których używasz na co dzień.

Lusterko

Niewielkich rozmiarów lusterko, które będziesz trzymać w portfelu podwoi pieniądze. Jeśli jednak trzymasz lusterko w pustym portfelu, podwoi to biedę…

Dziurawy portfel

Dziurawy portfel to dziura także w twoich finansach. Portfel ma być w dobrym stanie – nie może być porwany, zepsuty ani brudny. Będzie wtedy odpychać od ciebie pieniądze.

Kolor portfela

Jak się okazuje, kolor portfela ma znaczenie. Kobiety powinny wybierać portfele w odcieniach zieleni i czerwieni. Nie powinny wtedy mieć problemu z brakiem gotówki. Z kolei mężczyźni powinni mieć portfel w ciemnych barwach takich jak granat i czerń.

Nie kładź torebki na ziemi

Jeśli chcesz, aby pieniądze się ciebie trzymały, nie kładź na ziemi lub podłodze torby bądź plecaka. Wtedy bowiem pieniądze uciekają.

Duży portfel

Warto wiedzieć, że jeden z przesądów mówi o dobrej kondycji banknotów. Najlepiej ich nie zginać. Jeśli banknotowi jest wygodnie w twoim portfelu, to będzie on przyciągał inne banknoty.

Zdjęcia w portfelu

Możesz nosić w portfelu zdjęcia osób, o których wiesz, że dobrze ci życzą. Z kolei zdjęcia osób, które nie wierzą w twoje powodzenie lub chcą dla ciebie źle, lepiej od razu wyjąć. Podobnie ze zdjęciami osób, które wcześniej naciągnęły cię na duże wydatki.

Zobacz także: W Szkocji dostęp do darmowych produktów menstruacyjnych to od teraz prawo każdej kobiety

Polecane wideo

Ta fryzura pasuje do Twojego znaku zodiaku. Idealnie podkreśli urodę
Ta fryzura pasuje do Twojego znaku zodiaku. Idealnie podkreśli urodę - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 3 / 5
gość (Ocena: 5) 18.08.2022 11:11
Zabobony i nic więcej.
odpowiedz
Nutella (Ocena: 1) 17.08.2022 15:25
Co za brednie
odpowiedz

Polecane dla Ciebie