„Gaz + 360%, energia + 34%, ZUS + 26%. Szukam kreatywnego księgowego…”

Ogłoszenie, które pojawiło się w jednym ze sklepów, wywołało w Internecie spore zamieszanie.
„Gaz + 360%, energia + 34%, ZUS + 26%. Szukam kreatywnego księgowego…”
Fot. Unsplash (Oleksii S)
06.02.2022

Od kilku tygodni narzekamy na rosnące ceny w sklepach. Podwyżki wynikają z faktu, że podrożały – i to w ogromnym stopniu – gaz, energia, a także wzrosły składki ZUS. Przedsiębiorcy, w tym właściciele restauracji czy sklepów osiedlowych, aby utrzymać swoje firmy i pracowników, musieli zatem podwyższyć ceny produktów.

Skargi klientów na drożyznę sprawiły, że niektórzy sprzedawcy postanowili w ciekawy sposób odnieść się do sytuacji na rynku. W jednym ze sklepów pojawiło się na przykład ironiczne ogłoszenie o poszukiwaniu księgowego, który wykaże się „kreatywnością”.

„Gaz + 360%, energia + 34%, ZUS + 26%, obniżka VAT na żywność - 5%. Szukam kreatywnego księgowego, który z tych podwyżek zrobi obniżkę cen” – brzmiał napis na kartce.

Zobacz także: Poszli do restauracji i zamówili to samo, co dwa lata wcześniej. Paragon ich zszokował

podwyżki cen

Ogłoszenie odbiło się szerokim echem w Sieci. - Wśród internautów wybuchła dyskusja. „To jest całe clue księgowości” - pisali jedni. Inni z kolei wstawiali prześmiewcze memy. Idąc tym sarkastycznym tonem - z kreatywnymi księgowymi może być trudno, bo ci gubią się w zmieniających się z tygodnia na tydzień przepisach – zauważa serwis o2.pl.

A Wy jak radzicie sobie z podwyżkami cen? Kupujecie mniej?

Polecane wideo

7 najbrudniejszych miejsc w Twoim mieszkaniu
7 najbrudniejszych miejsc w Twoim mieszkaniu - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 3 / 5
gość (Ocena: 1) 06.02.2022 16:15
Je...ć PiS.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie