Zabierzesz do biura swojego psa, a zwiększysz efektywność pracy

To udowodnione naukowo!
Zabierzesz do biura swojego psa, a zwiększysz efektywność pracy
Zdjęcie autorstwa Andrea Piacquadio z Pexels
23.11.2021

Coraz więcej firm pozwala, by ich pracownicy przychodzili do biura wraz ze swoimi czworonożnymi pupilami. I choć mogłoby się wydawać, że to tylko bonus do oferty pracodawcy, w rzeczywistości wygląda na to, że to również sposób na zwiększenie efektywności w zespole. Jak to możliwe?

Przeczytaj też: Węgierscy naukowcy potwierdzili, że niektóre psy mogą nauczyć się nawet 100 nazw swoich zabawek

Obecność psa w biurze zwiększa efektywność

Obecność psa w biurze zwiększa efektywność i sprzyja dobrej pracy. A potwierdzili to naukowo eksperci z Uniwersytetu w Lincoln z Wielkiej Brytanii. Dowiedli oni bowiem, że osoby, przy biurku których leżał ich pupil, były o 22 procent bardziej usatysfakcjonowane z pracy, niż ludzie, którzy czworonożnych przyjaciół zostawili w domu. Poza tym badaczom udało się też obalić mit, że zwierzęta mogą przeszkadzać w wykonywaniu służbowych obowiązków. Według nich koncentracja i zaangażowanie całego zespołu wzrosła o 15 procent właśnie wtedy, gdy w biurze pojawił się pies. Naukowcy zwrócili też uwagę na fakt, że zwierzęta pomagały rozładować stres i zmniejszyć napięcie.

Czy oznacza to, że zawsze powinniśmy zabierać ze sobą pupile do pracy? Niekoniecznie. Dane biuro musi być bowiem do tego odpowiednio przystosowane. Poza tym trzeba pamiętać o współpracownikach, którzy mogą mieć alergię na sierść lub po prostu bać się zwierząt.

Decydując się na zabranie swojego psa do pracy, upewnij się też, że twój przyjaciel dobrze czuje się wśród obcych i wśród wielu różnych nowych dźwięków.  

Polecane wideo

Jest kobietą i pracuje na budowie. Z powodu urody nikt nie traktuje jej poważnie
Jest kobietą i pracuje na budowie. Z powodu urody nikt nie traktuje jej poważnie - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
GdzieWesele.pl (Ocena: 5) 17.02.2022 13:27
Psy są super
odpowiedz

Polecane dla Ciebie