Ile zarabiają kasjerzy w Biedronce i Lidlu? Ujawniamy aktualne stawki

Niektórzy mogą pozazdrościć.
Ile zarabiają kasjerzy w Biedronce i Lidlu? Ujawniamy aktualne stawki
Fot. pexels (Monica Turlui)
20.11.2021

Jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu przepis na sukces był jeden. Jak najlepiej napisać maturę, dostać się na prestiżowe studia, odbyć staż (a najlepiej kilka), a później zacząć robić karierę w zawodzie. Wykształcenie, ambicja i konsekwencja miały gwarantować dobre życie. Te czasy już jednak minęły. Teraz najwięcej można zarobić, wstawiając posty na Instagram lub kręcąc filmiki na YouTube.

Jeśli jednak social media nie są dla ciebie, a aktualnie poszukujesz pracy, być może warto rozważyć zatrudnienie się w dyskoncie. Elastyczny czas pracy, prywatna opieka medyczna, jasna ścieżka awansu, premie. Statystyczny kasjer zarabia już więcej, niż urzędnik czy szkolny wychowawca. Czyli ile?

Polecamy także: Ile zarabiają księża w Polsce?

Ile zarabia się na kasie w Lidlu i Biedronce?

Pensje w dyskontach z roku na rok rosną. - W Lidlu najniższa płaca wynosi od 3550 zł do 4350 zł brutto miesięcznie. Jest ona uzależniona od lokalizacji sklepu i kosztów życia w danym miejscu. Po dwóch latach pracy w sklepie będzie to już odpowiednio: 3900 zł i 4800 zł brutto – czytamy na money.pl.

To nie wszystko. - Jak głosi komunikat prasowy Lidla, każdy, kto przepracuje w sklepie minimum pół roku, może też liczyć na jednorazową nagrodę roczną w wysokości połowy lub całej miesięcznej pensji – dodaje serwis.

Biedronka pod tym względem nie zostaje w tyle. Pracownicy tego sklepu dostali w tym roku średnio 200 zł miesięcznie więcej.

Tak naprawdę wszystko uzależnione jest jednak od regionu, w którym znajduje się dyskont. Na najwyższe pensje mogą liczyć kasjerzy z Mazowsza – ich wynagrodzenia wynoszą około 4 tys. zł miesięcznie. Na Podlasiu czy Lubelszczyźnie może to być nawet tysiąc złotych mniej.

Co sądzicie o takich pensjach? Ile Wy zarabiacie?

Polecane wideo

Idealny apartament Anny Wendzikowskiej. Boska łazienka, stylowe pianino, liczne obrazy
Idealny apartament Anny Wendzikowskiej. Boska łazienka, stylowe pianino, liczne obrazy - zdjęcie 1
Komentarze (27)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 29.11.2021 09:25
pedagog resocjalizacji, pracownik socjalny, specjalista ds. przeciwdziałania przemocy + ukończona specjalizacja zarządzanie w pomocy społecznej - wynagrodzenie miesięczne 2500 zł netto :) - czas chyba przeieść się do lidla na kasę :). Mniejsza odpowiedzialność i kontakt z różnymi ludźmi, a nie tylko tymi roszczeniowymi.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.11.2021 12:42
,,Tak naprawdę wszystko uzależnione jest jednak od regionu, w którym znajduje się dyskont.,, - A niby dlaczego ? A co ma do rzeczy region ?! To jest jedna firma, jeden właściciel i jedna stawka powinna być w całym kraju.
zobacz odpowiedzi (4)
gość (Ocena: 5) 21.11.2021 09:32
Pracuje w sklepie w „prestiżowej” polskiej prace obuwniczej. Pensja 2800 brutto + premia przy uop. Praca nie łatwa, nienormowany czas pracy + praca w weekendy. Ciagle zastanawiam się czy warto.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.11.2021 13:43
Pracuję w korporacji i musiałam zdobyć kwalifikacje na dane stanowisko. Obecnie zarabiam mniej niż kasjerzy 4800 brutto. Czas szukać innej pracy, śmiech na sali
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.11.2021 13:27
Asystent naukowo-dydaktyczny na uczelni medycznej po 6 latach pracy- 3 tys. netto😆 w przyszłym roku bronię doktorat i moja pensja wzrośnie ok. 200 zł na rękę.
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie