Szukasz mieszkania na sprzedaż w mieście? Za te same pieniądze możesz kupić całą hiszpańską wioskę!

Zainteresowana?
Szukasz mieszkania na sprzedaż w mieście? Za te same pieniądze możesz kupić całą hiszpańską wioskę!
Fot. Unsplash (Sonnie Hiles)
22.10.2021

Co można kupić za około 900 000 złotych? Patrząc na obecne ceny nieruchomości, prawdopodobnie średniej wielkości mieszkanie w dobrej lokalizacji lub też trzy wysokiej klasy samochody. Warto jednak wiedzieć, że za niecały milion można też nabyć… hiszpańską wioskę. Tak, dobrze przeczytałaś.

Przeczytaj też: Najtańsze kraje na urlop w Europie. Poczujesz się tam jak bogacz

Hiszpania wystawia na sprzedaż wioskę

Były już włoskie domy za jedno euro, więc przyszedł teraz czas na wioskę za blisko milion złotych. O czym mowa? Chodzi o miasteczko Candelago w prowincji Coruna (północno-zachodnia część kraju), które od lat 70. XX wieku opustoszało. W miejscowości znajduje się 12 ruin domów i przepiękny widok na morze. Niestety nie ma bezpośredniego zejścia na plażę. Kilka kilometrów dalej znajduje się  Corme, czyli miejscowość, gdzie dostępne są wszystkie usługi.

Dlaczego wystawiono taką ofertę sprzedażową? Chodzi o to, by ponownie tchnąć życie w ten region. W Hiszpanii od lat widać tendencję do wyludniania wiosek, ponieważ seniorzy umierają, a młodzi szukają szczęścia w większych miastach. Co ciekawe powstała nawet specjalna agencja, która zajmuje się właśnie w sprzedażą opustoszałych wsi.

Candelago sprzedaje Elena. Właścicielka opuszcza Galicję ze względu na pracę. Dodajmy, że miejscowość tą dekadę temu chcieli odrestaurować poprzedni właściciele i stworzyć agroturystykę. Niestety plan nie wszedł w życie.

I choć milion złotych za taką ofertę nie brzmi przesadnie, warto mieć na względzie, że zamiana tego typu miejsca w turystyczny hit, zajmie dużo czasu i pochłonie mnóstwo pieniędzy.

Kupiłabyś tę wieś, gdybyś miała wolny milion?

Polecane wideo

Horoskop miłosny na jesień
Horoskop miłosny na jesień - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 22.10.2021 10:34
Milion to baza startowa, więc gdybym miała milion nie kupiłabym tego, ale gdybym miała kilkadziesiąt milionów zastanowiła bym się nas tym.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie