Wygląd pomaga w zrobieniu kariery. Świadczą o tym 3 cechy twarzy

Ich posiadaczki są wręcz skazane na sukces.
Wygląd pomaga w zrobieniu kariery. Świadczą o tym 3 cechy twarzy
Fot. Unsplash
19.07.2021

Teoretycznie wygląd nie powinien mieć żadnego znaczenia jeśli chodzi o to, jak postrzegają nas inni, jednak w praktyce bywa zupełnie inaczej. Trudno powiedzieć, żeby było to sprawiedliwe, ale szereg badań wykazał, że osoby uważane za atrakcyjne mają w życiu po prostu łatwiej. 

Zobacz również: Ile trzeba zarabiać, żeby być szczęśliwym? Badacze policzyli to co do złotówki

Nie inaczej jest na rynku pracy i wcale nie chodzi o takie branże jak modeling czy świat beauty. Okazuje się, że wygląd może przesądzić o tym, czy mamy szansę na zrobienie kariery zawodowej. Kobiety, które mają pewne konkretne cechy twarzy są wręcz skazane na sukces.  

Jakie cechy wyglądu pomagają zrobić karierę w pracy? 

Fot. Unsplash

Jakie cechy wyglądu pomagają zrobić karierę w pracy? 

Takie wnioski płyną z badania przeprowadzonego przez portal realself.com. Wzięło w nim udział 400 osób, które oceniały zdjęcia anonimowych kobiet. Na podstawie fotografii miały stwierdzić, czy można przypisać im takie cechy jak rywalizacja, motywacja, zaufanie, kreatywność i przyjacielskość. Ochotnicy oceniali to w skali od 1 do 5. 

Na podstawie ich odpowiedzi powstała lista trzech cech wyglądu twarzy, które mogą pomóc kobietom odnieść sukces w miejscu pracy. Oto one. 

Gładka skóra bez zmarszczek 

Zdaniem ankietowanych gładka cera i brak zmarszczek, zwłaszcza w okolicy nosa i policzków świadczą o tym, że dana osoba jest godna zaufania, kreatywna, przyjacielska, zmotywowana, a także lubi rywalizację. 

Proporcjonalny nos 

Osoby o nosach proporcjonalnych do reszty twarzy były postrzegane jako bardziej zmotywowane i kompetytywne. Co ciekawe, podobne wnioski płyną z badania przeprowadzonego na Jon Hopkins University. Uczestnikom eksperymentu pokazano zdjęcia przed i po operacjach plastycznych osób, które przeszły korektę nosa. Fotografie “po” zostały ocenione o wiele wyżej pod kątem szans na odniesienie sukcesu. 

Wyraźny podbródek 

Osoby o wyraźnie zarysowanym podbródku zostały ocenione jako wyjątkowo zmotywowane oraz godne zaufania, wykazała ankieta. W tym miejscu warto dodać, że zdaniem części ekspertów mocna żuchwa jest utożsamiana z siłą i pewnością siebie, co również jest postrzegane za atut w miejscu pracy. 

Zobacz również: Zbyt piękna, żeby pracować. Z powodu urody podobno nikt nie chce jej zatrudnić

Polecane wideo

„Zbyt ładna, by być lekarzem”. Lekarka notorycznie walczy z hejterami, którzy wątpią w jej wiedzę
„Zbyt ładna, by być lekarzem”. Lekarka notorycznie walczy z hejterami, którzy wątpią w jej wiedzę - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie