TikTok pomoże Ci znaleźć pracę? Platforma wprowadza rewolucyjną funkcję

Czy to koniec z tradycyjnym procesem rekrutacji?
TikTok pomoże Ci znaleźć pracę? Platforma wprowadza rewolucyjną funkcję
Fot. Unsplash
14.07.2021

Perfekcyjne CV działa jak wabik na potencjalnego pracodawcę. Życiorys, który wyróżnia się wśród dziesiątek aplikacji potrafi dać nam przewagę na rynku pracy już na samym starcie. Warto więc poświęcić czas na jego dokładne dopracowanie i upewnienie się, że nasze CV nie zawiera żadnych błędów, które mogą przekreślić szanse na zatrudnienie. 

Zobacz również: Oto idealne CV. Rekruterzy gwarantują, że dzięki niemu dostaniesz pracę

Jeszcze do niedawna oczywiste było, że CV to po prostu kartka papieru. Dziś zdaniem wielu ekspertów od rekrutacji to już przeżytek, a pracodawcy oczekują od kandydatów kreatywności przy prezentowaniu swojego doświadczenia. 

I tu z pomocą przychodzi TikTok. Platforma właśnie poinformowała, że rozpoczęła testowanie zupełnie nowej funkcji, która może sporo namieszać na rynku pracy. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez TikTok (@tiktok)

TikTok Resumes. Platforma testuje zamieszczanie wideo CV 

TikTok testuje program Resumes, w ramach którego użytkownicy mogą zamieszczać CV w postaci krótkich filmików, a także przeglądać oferty pracy w wybranych nagraniach. 

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie, TikTok zachęca userów do tego, aby prezentowali swoje umiejętności i doświadczenie zawodowe w sposób kreatywny i autentyczny, a do filmików prezentujących życiorysy dołączali hashtag #TikTokResumes. 

TikTok Resumes jest oficjalne otwarty i przyjmuje CV w formie wideo. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy współpracować z jednymi z najbardziej cenionych i rozwijających się marek (...). Nie możemy doczekać się aby zobaczyć, jak nasza społeczność będzie korzystać z TikTok Resumes i pomoże przedefiniować rekrutowanie i znajdowanie zatrudnienia 

- przekazał Nick Tran, Global Head of Marketing w TikToku. 

@makena.yee

Here are the reasons why YOU should hire me! Don’t be shy, let’s get in touch. #tiktokresumes #tiktokpartner

♬ original sound - MAKENA

W pilotażowym programie, który ma miejsce tylko w Stanach Zjednoczonych, biorą udział takie firmy jak m.in. Chipotle, Target i Shopify. W sumie ma ich być ponad trzydzieści. Testy funkcji Resumes potrwają do końca lipca 2021 roku. 

Co sądzicie o szukaniu pracy przez TikToka? Myślicie, że taka forma CV wyprze tradycyjne życiorysy? 

Zobacz również: Lista zawodów, w których kobiety zarabiają więcej od mężczyzn. To tylko 9 branż

Polecane wideo

Mówiono jej, że ma „nogi słonia”. Diagnozę poznała dopiero po 21 latach
Mówiono jej, że ma „nogi słonia”. Diagnozę poznała dopiero po 21 latach - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Celina (Ocena: 5) 22.07.2021 17:29
Tego jeszcze nie słyszałam. Jak szukałam pracy to siadałam normalnie przed komputerem i szukałam na stronach z ofertami. W międzyczasie potrafiłam obiad ugotować, wstawić roombę i wykonać kilka rozmów z potencjalnymi pracodawcami.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie