Zawody w Polsce, w których zarobisz najlepiej. Takie kwoty nie mieszczą się w głowie

Rekordziści wcale nie dominują w branży IT.
Zawody w Polsce, w których zarobisz najlepiej. Takie kwoty nie mieszczą się w głowie
Fot. pexels (Cottonbro)
08.05.2021

Z najnowszej analizy serwisu wynagrodzenia.pl dla portalu money.pl wynika, że najlepiej powodzi się osobom, które kierują polskimi oddziałami zagranicznych firm, zarządzają bankami, a także pracują w energetyce czy logistyce. Wbrew powszechnemu przekonaniu, że to pracownicy branży IT radzą sobie w kwestii finansowej najlepiej. 

Zobacz również: Milioner zdradza, jak osiągnąć sukces do trzydziestki. Jedna rzecz odróżniała go od rówieśników

Eksperci postanowili zweryfikować pensje Polaków na poszczególnych stanowiskach. Wychodzi na to, że aby w naszym kraju zarabiać dobre pieniądze, należy nastawić się na dużą odpowiedzialność w postaci zarządzania sporymi zespołami. 

Najlepiej płatne zawody w Polsce

Po dogłębnej analizie okazało się, że najlepiej płatnym stanowiskiem w kraju jest samodzielnie zarządzający firmą Country manager, jak podaje money.pl. Eksperci porównali pensje 20 osób pełniących tę samą rolę i ich przeciętne wynagrodzenie wyniosło 37,5 tysiąca złotych brutto

Aby sprawdzić się na stanowisku Country managera należy posiadać doświadczenie w roli lidera zarządzającego przynajmniej kilkuosobowym zespołem, doskonałe umiejętności sprzedażowe, a także budowania trwałych relacji z klientami. To właśnie wyniki mają w dzisiejszych czasach znaczenie.

Jak prezentuje się zatem lista najlepiej płatnych stanowisk w Polsce?

  1. Country manager
  2. Dyrektor generalny (logistyka)
  3. Prezes firmy (powyżej 1000 pracowników)
  4. Członek zarządu firmy (powyżej 1000 pracowników)
  5. Dyrektor departamentu (bankowość)
  6. Dyrektor finansowy
  7. Projektant systemów IT (bez kadry zarządzającej)

Po przeanalizowaniu 44 osób na stanowisku prezesa firmy, która zatrudnia więcej niż 1000 pracowników okazało się, że mogą oni liczyć średnio na prawie 30 tysięcy złotych miesięcznie.

Badanie nie objęło jednak tych szefów firm, którzy mogą zarabiać zdecydowanie więcej. Zaliczają się do nich m.in. prezesi spółek giełdowych czy właściciele spółek państwowych. Przykładowo, jak podaje money.pl, szef globalnego dostawcy biznesowych rozwiązań IT Comarchu, Janusz Filipiak, zarabia miesięcznie około... 1,57 milionów złotych.

Świetnie radzi sobie także branża logistyczna oraz stanowiska w bankowości, choć te ostatnie spotykają się coraz częściej z redukcją. Wysoko plasują się również programiści oraz sędziowie

Z pewnością należy zauważyć, że choć rekordowe pensje nie dotyczyły obszaru IT, to jednak praktycznie każdy specjalista w tej branży nie może narzekać na swoje wynagrodzenie. W pozostałych sektorach czasem trudno jest przekroczyć granicę 10 tysięcy złotych brutto. 

W dalszym ciągu w najgorszej sytuacji finansowej pozostają pracownicy ochrony, sanitariusze czy nauczyciele stażyści. Najpopularniejsza pensja dla ochroniarza wynosi bowiem 2610 zł.

To jak? Nigdy nie jest za późno na zmianę branży czy podniesienie swoich kwalifikacji. 

Zobacz również: Zawody, w których najczęściej pracują psychopaci

Polecane wideo

„Zbyt urocza, żeby pracować”. Straciła posadę tylko z powodu wyglądu
„Zbyt urocza, żeby pracować”. Straciła posadę tylko z powodu wyglądu - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 2.33 / 5
gość (Ocena: 5) 09.05.2021 13:21
Na szczycie dodała bym polityka który dodatkowo jeszcze nakradnie bez jakichkolwiek konsekwencji karnych.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 08.05.2021 23:29
Dyrektor, mendadźer, właściciel to nie są żadne zawody tylko STANOWISKA !!!!!!!
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 08.05.2021 16:25
Taaa zapomnieliście dopisać influencerki i instagramerki
odpowiedz

Polecane dla Ciebie