Milioner zdradza, jak osiągnąć sukces do trzydziestki. Jedna rzecz odróżniała go od rówieśników

Dzisiaj doradza największym gigantom na rynku, a jego firma zarabia 125 milionów dolarów rocznie.
Milioner zdradza, jak osiągnąć sukces do trzydziestki. Jedna rzecz odróżniała go od rówieśników
Fot. Unsplash (Emre Aliriz)
01.05.2021
Wiktoria Sobocińska

Powstało już mnóstwo książek i poradników na temat tego, jak szybko się wzbogacić i osiągnąć swoje cele. Jedni mówią o pozytywnym myśleniu, inni rekomendują samodyscyplinę i właściwe nawyki. 

Zobacz również: 10 codziennych nawyków, które oddalają Cię od bogactwa

Na pewno warto czerpać tę wiedzę od tych, którym faktycznie się to udało. Idąc tym tropem łatwo zauważyć, jakie konkretne działania doprowadziły kogoś do finansowego sukcesu.

Okazuje się, że warto pomyśleć o tym dużo wcześniej. Najlepiej po 20 roku życia, podobnie jak milioner Gary Vaynerchuk. Jaki jest jego sekret?

Co zrobić, żeby zostać milionerem? 

Mając zaledwie 24 lata przejął rodzinną firmę, która zajmowała się sprzedażą win w Stanach Zjednoczonych. W ciągu kilku lat udało mu się pomnożyć jej wpływy dwudziestokrotnie! 

Dzisiaj jest inwestorem, mówcą, autorem poradników oraz właścicielem agencji marketingowej z przychodem rocznym rzędu 125 milionów dolarów. Chętnie pojawia się również w inspirujących podcastach i w jednym z nich zdradził, jak ukierunkować swoje życie, aby po ukończeniu 30. roku życia cieszyć się bogactwem

Jak osiągnąć sukces po trzydziestce? 

W jednym z odcinków Sukces! Jak to zrobiłem? Alyson Shontell spytała, w jaki sposób Gary znalazł się w miejscu, w którym jest teraz. Inwestor przyznał, że zrobił sobie przerwę, aby nauczyć się swojego fachu i tym sposobem zainwestował sam w siebie, czego efekty zebrał z czasem. 

Opowiedział również historię, jak o 7:30 dojeżdżał do swojej firmy i spędzał w niej dziewięć godzin, rozbudowując kadrę, degustując wina i ucząc się narzędzi Google AdWords. Ciężko pracował i spędził wiele lat w cieniu, zanim stał się osobowością medialną.

Dopóki nie zbudował ogromnego biznesu, w ogóle nie udzielał się w mediach społecznościowych. Jego zdaniem należy zacząć pracować na swoje konto już po dwudziestce. W jego przypadku jeden nawyk miał szczególne znaczenie. 

Nie ma zbyt wielu 20-latków, którzy mogliby powiedzieć, że pracowali w każdą sobotę, gdy byli po dwudziestce. Ja to robiłem. Pracowałem od 50 do 52 sobót rocznie, mając od 22 do 29 lat, dopóki nie poznałem mojej żony. Wtedy zacząłem budować pewien poziom równowagi między życiem zawodowym a prywatnym

- wyznał Vaynerchuk, jak cytuje Business Insider

Dziś na temat przedsiębiorczości wypowiada się na globalnych konferencjach, prowadzi własny kanał na Youtubie, a jego profile śledzą fani z całego świata. Doradza takim gigantom na rynku jak Facebook, Uber, Snapchat, Twitter i Tumblr.

Może warto zatem wstać z kanapy i zapracować na swój własny sukces?

Zobacz również: Cztery cechy, które mają ogromny wpływ na naszą karierę. Wygląd tym razem ma znaczenie

Polecane wideo

Jak mieszka Barbara Kurdej-Szatan? Luksus warty ponad 2 miliony
Jak mieszka Barbara Kurdej-Szatan? Luksus warty ponad 2 miliony - zdjęcie 1
Komentarze (13)
Ocena: 4.69 / 5
gość (Ocena: 1) 01.05.2021 22:04
Większość osób które żyją na prawdziwym gospodarstwie gdzie ziema i zwierząta pracuje w każdą sobotę i niedzielę. Każda kobieta mająca małe dzieci pracuje dzień i noc jeśli zajmuje się nimi sama i nie mówię tu tylko o samotnych matkach, tych w małżeństwie również, takie rady to do niczego nie prowadzą, moi rodzice rolnicy nie są bogaci, ja również
zobacz odpowiedzi (3)
Katarzyna (Ocena: 5) 01.05.2021 11:59
Wówczas nie udzielał się w mediach społecznościowych, bo ich jeszcze nie było w takim stopniu jak dzisiaj.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.05.2021 10:41
Jak zostać milionerem: krok 1- przejmij firmę po rodzicach 😂😂😂 ok, doceniam że zwiększył zyski firmy 20×, ale dla wielu ludzi nawet założenie czy kupienie średniej firmy jest mało osiągalne , szczególnie w młodym wieku. A odziedziczyc to łatwo.... przynajmniej je zaczynał od zera... Także takie rady mnie nie interesują, ja chciałabym rady w stylu jak zostać milionerem od zera
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 01.05.2021 10:20
On juz mial jakas podstawe w reku by rozbudowac biznes, czyli od zera nie zaczynal 🤦‍♀️
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.05.2021 09:54
Facet pewnie wali konia patrząc w lustro. Wszystko zawdzięcza tylko i wyłącznie swoim rodzicom, a udaje, że tak nie jest.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie