Dzięki temu genialnemu trikowi zaoszczędzisz aż 5000 zł. Wystarczy kartka

To najprostszy sposób na odłożenie pokaźnej kwoty.
Dzięki temu genialnemu trikowi zaoszczędzisz aż 5000 zł. Wystarczy kartka
Fot. Unsplash.com (Priscilla Du Preez)
27.12.2020

Chyba wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest odkładanie pieniędzy na czarną godzinę. Zazwyczaj jednak znajdujemy prostą wymówkę, która nas przed tym powstrzymuje: ledwo wiążę koniec z końcem, więc nie dam rady nic zaoszczędzić.

Zobacz również: W jakim wieku zarobisz najwięcej? Później pensja zacznie spadać

Najtrudniej zacząć, ale dzięki tej prostej metodzie już wkrótce wzbogacisz się o ponad 5000 zł. A tak naprawę - będziesz mieć do dyspozycji pokaźną kwotę, która bez wprowadzenia tego pomysłu w życie zapewnie zniknęłaby bez śladu.

Tajemnicą sukcesu okazuje się kartka, prosta matematyka i systematyczność - czytamy w opisie triku, który ostatnio robi furorę w mediach społecznościowych.

oszczędzanieźródło: Facebook / Simple Savers

Sposób na oszczędzanie

Jak czytamy na metro.co.uk, pomysł spopularyzowała pewna australijska mama. Nie jest jego autorką, ale sprawdziła na własnej skórze, czy rzeczywiście działa. Już teraz możemy zdradzić, że efekt przerósł jej najśmielsze oczekiwania, bo oszczędzanie nigdy nie było tak łatwe.

Na kartce wypisz lub wydrukuj kolejne liczby od 1 do 100. Każda z nich symbolizuje kwotę, którą odłożysz. Możesz robić to po kolei lub dostosowując wartość do aktualnych możliwości finansowych

- czytamy w opisie.

W pierwszym tygodniu odłóż 1 zł, w drugim - 2 i tak dalej. Ale równie dobrze możesz zacząć od 60, kolejnym razem 14 albo najwyższe 100 zł. Kolejność nie gra roli. Najważniejsze, aby wykreślić wszystkie liczby.

Zobacz również: Kierunki studiów, po których wskaźnik bezrobocia wynosi okrągłe zero

oszczędności

Ile można zaoszczędzić?

Szczegóły dostosuj do siebie. Możesz oszczędzać raz w tygodniu (wtedy całość zajmie ok. 2 lat) albo częściej. Efekt zawsze będzie taki sam, choć osiągniesz go w różnym czasie. Po dodaniu wszystkich liczb od 1 do 100 otrzymujemy wynik 5050 - właśnie tyle złotych zaoszczędzisz na koniec zadania.

Każdy pochodzi do tematu nieco inaczej. Jedni zaczynają od złotówki, a z tygodnia na tydzień stawka wzrasta. Inni wkładają do skarbonki najpierw najwyższy nominał, by powoli schodzić w dół. Równie dobrze możesz wykreślać nominały w przypadkowej kolejności, a tygodniowy odstęp skrócić, aby szybciej osiągnąć cel.

Spróbujesz? Nawet jeśli zajmie to całe 100 tygodni, zawsze miło mieć do dyspozycji taką kwotę.

Zobacz również: Ten prosty trik pozwala zaoszczędzić fortunę. Na początek wystarczą 2 zł

Polecane wideo

Te znaki zodiaku czeka niepewna przyszłość. Raczej nie dorobią się wielkich pieniędzy
Te znaki zodiaku czeka niepewna przyszłość. Raczej nie dorobią się wielkich pieniędzy - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 4.5 / 5
gość (Ocena: 4) 04.03.2021 17:35
Mam lepszy pomysł: Załóż , że wziąłeś kredyt np.: 5.000 zł. na 12 m-cy i odkładaj wysokość raty (BANKOWEJ). NA KONIEC OPRÓCZ 5.000 zł ZYSKASZ JESZCZ TO COBYŚ MUSIAŁ ODDAĆ BANKOWI.SPRAWDZIŁEM SAM-PO ROKU OTRZYMAŁEM 6754 ZŁ.KTÓRY BANK DA NAM 1.754 zł ODSETEK Z KAPITAŁU 5.000 zł,?/?
odpowiedz
DonetteMcNair (Ocena: 5) 28.12.2020 21:59
Google płaci teraz od 17488 USD do 23500 USD miesięcznie za pracę online w domu. Dołączyłem do tej pracy 2 miesiące temu i zarobiłem 21540 $ w pierwszym miesiącu na tej pracy. Mogę powiedzieć, że moje życie zmieniło się - całkowicie na lepsze! Sprawdź, co robię..... 𝗐𝗈𝗋𝗄𝗋𝖾𝗏𝗂𝖾𝗐𝗌𝟣𝟢.𝖼𝗈𝗆
odpowiedz

Polecane dla Ciebie