10 najbardziej depresyjnych zawodów. Są bardzo stresujące i słabo płatne

W takiej pracy na pewno nie odpoczniesz.
10 najbardziej depresyjnych zawodów. Są bardzo stresujące i słabo płatne
Fot. Unsplash
30.11.2020

Szczęśliwi ci, którzy zarabiają na życie dzięki swojej największej pasji. Praca jest dla nich nie tylko sposobem na utrzymanie, ale także czystą przyjemnością. Chętnie zostają po godzinach, a w poniedziałek rano wcale nie mają depresyjnych myśli.

Zobacz również: Faceci marzą o żonie, która pracuje w jednym z tych 15 zawodów

Pozazdrościć! Kolejne badania wykazują, że większość z nas nie wykonuje zawodu swoich marzeń. A nawet jeśli - smutna rzeczywistość szybko zweryfikowała nasze złudne wyobrażenia. Zamiast spełnienia odczuwamy przede wszystkim silny stres i strach.

Gdzie jest najgorzej? Pokazują to wyniki sondażu opublikowane przez careercast.com.

dziennikarka

Najtrudniejsze zawody świata

#1 Taksówkarz

Często pracuje po nocach, a jego pasażerowie nie zawsze są do rany przyłóż. Więcej stoi, niż jeździ, a zarobki nie są satysfakcjonujące.

#2 Drwal

Pod względem finansowym jest coraz lepiej, ale to wyjątkowo ryzykowny zawód. Wypadki zdarzają się często i potrafią być tragiczne w skutkach.

#3 Sprzedawca

Praca w handlu nie od dziś uchodzi za niewdzięczną. Brak stabilizacji, skromna pensja i uzależnienie od nastroju klientów.

#4 Dziennikarz prasowy

Wydaje się, że to prestiżowe zajęcie. Może kiedyś, bo dziś może zapomnieć o etacie, wierszówki są coraz skromniejsze, a konkurencja ogromna.

#5 Żołnierz niskiego szczebla

Stabilny zawód, bo państwo zawsze będzie potrzebowało armii. Na początku jednak wszystko zależy od przełożonych którzy nie muszą być mili.

Zobacz również: W tych zawodach pracuje najwięcej Polaków. Chodzi o miliony ludzi

dj

#6 Strażnik więzienny

Bardzo stresująca i odpowiedzialna praca. Wymaga bezpośredniego kontaktu ze skazanymi i ogromnej czujności, aby nie doszło do ucieczki lub innej groźnej sytuacji.

#7 DJ

Można odnieść wrażenie, że życie DJ-a to niekończąca się impreza. To jednak tylko część prawdy, bo zleceń jest niewiele, a zarobki skromne.

#8 Nadawca radiowy lub telewizyjny

Niszowe zajęcie, które okazuje się źródłem sporej frustracji. Specyficzne środowisko i wielka odpowiedzialność. Jedna drobna wpadka może zaprzepaścić karierę.

#9 Przedstawiciel handlowy

Wymaga bezpośredniego kontaktu z klientami, a zarobki uzależnione są od wyników. Jeśli nie sprzeda odpowiednio dużo - zaczną się problemy.

#10 Malarz

Tym razem pokojowy, a nie ten tworzący obrazy. Zleceń nie brakuje, ale klienci są coraz bardziej wymagający. Trzeba się sporo najeździć i namachać pędzlem, żeby wyjść na plus.

Dodasz coś od siebie?

Zobacz również: Mało kto wytrzyma w takiej pracy. Powstała lista najtrudniejszych zawodów

Polecane wideo

Bezrobotna z powodu wyglądu. Twierdzi, że urodą... odstrasza pracodawców
Bezrobotna z powodu wyglądu. Twierdzi, że urodą... odstrasza pracodawców - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 30.11.2020 19:33
przedstawiciele handlowi jeszcze istnieja? Przeciez kazdy woli sobie sam srawdzic produkty w necie niz sluchac naciagactwa XD
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.11.2020 08:02
Jakakolwiek praca z ludźmi różnych kategorii, tj z przeciętnymi Kowalskimi, będzie stresująca. Czyli wszelkiego rodzaju obsługa.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.11.2020 04:59
Obywatel polski
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.11.2020 00:56
Kelner/ka...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie