Prosta wskazówka, jak przestać marnować czas wolny po pracy

Wystarczy zmiana sposobu myślenia. Satysfakcja gwarantowana.
Prosta wskazówka, jak przestać marnować czas wolny po pracy
fot. iStock (Fabio Principe)
25.11.2020

Łatwo jest przypomnieć sobie, co robiłaś danego dnia w pracy. Setki ważnych maili i telefonów, rozmowy z klientami oraz kreatywne pomysły na nowe projekty i rozwiązania problemów. Ledwo znalazłaś czas, aby w przerwie wybrać się na szybki lunch. Z odpowiedzią na pytanie, jak spędziłaś czas po pracy i co zaplanowałaś w ramach odpoczynku, niestety nie jest już wcale tak prosto.

Zobacz również: QUIZ: Jak będzie wyglądało Twoje życie za 10 lat?

Co robić po pracy?

Nawet jeśli zaplanowałaś na wieczór coś konkretnego, to po pracy jesteś już tak zmęczona, że jedyne o czym marzysz, to aby ponownie położyć się do łóżka. Uśmiechasz się na widok smsa z odwołanym spotkaniem, a na drugi dzień dopadają Cię wyrzuty sumienia: Dlaczego znowu nic nie zrobiłam?

Jeżeli ten opis brzmi dla Ciebie znajomo, to mamy pewną wskazówkę. Nie może być tak, że bez struktury i "bata nad głową" nie jesteś w stanie zrobić czegokolwiek dla siebie. I żeby było jasne -scrollowanie Facebooka i Instagrama nie zaliczają się do konstruktywnych form spędzania czasu.

Jak planować czas, aby nie mieć wyrzutów sumienia?

Wszystko zaczyna się od zmiany sposobu myślenia. Mając zobowiązania wobec swojego przełożonego, jesteś w stanie wykonać je na czas i bez dyskusji. Dlaczego z taką samą powagą nie potrafisz potraktować siebie i swoich potrzeb? 

Jeśli sama nie zaczniesz traktować siebie z szacunkiem, nie oczekuj, że zrobi to ktokolwiek z Twojego otoczenia. Poza tym nic nie daje takiej satysfakcji i poczucia sprawczości, jak zrealizowany plan!

Potraktuj swoje wieczory w taki sam sposób, w jaki podchodzisz do dni roboczych

- pisze autorka Laura Vanderkam w książce I Know How She Does It, jak podaje portal BI.

Wystarczy ustalić jeden priorytet na dany wieczór i z całych sił starać się tego dokonać. Przez te kilka godzin spokojnie zdążyć ugotować coś dobrego, poćwiczyć, obejrzeć film, spotkać się z bliską osobą czy przeczytać fragment książki, która kurzy się już na Twojej półce.

Chyba tyle jesteś w stanie dla siebie zrobić?

Zobacz również: Utknęłaś w domu na najbliższe 2 tygodnie? Sprawdź, jak pożytecznie i przyjemnie spożytkować ten czas

Polecane wideo

„Zbyt atrakcyjna, by pracować”. Węgierska Barbie nie może znaleźć pracy z powodu urody
„Zbyt atrakcyjna, by pracować”. Węgierska Barbie nie może znaleźć pracy z powodu urody - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 25.11.2020 11:09
Tak tak bo kazdy w Polsce pracuje w biurze od 8.00 do 16.00
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie