Mało kto wytrzyma w takiej pracy. Powstała lista najtrudniejszych zawodów

Są dobrze płatne, ale coś za coś.
Mało kto wytrzyma w takiej pracy. Powstała lista najtrudniejszych zawodów
Fot. Unsplash (Rupixen Com)
12.11.2020

Każda stała praca jest na swój sposób trudna. Wymaga systematyczności, zaangażowania, specjalistycznej wiedzy, często także poświęcenia. Tylko nielicznym udaje się zarabiać na życie w taki sposób, aby wykonując swoje obowiązki równocześnie odpoczywać.

Zobacz również: Najgorsze pytanie z rozmowy kwalifikacyjnej. Mało kto sobie z nim radzi

Oni zdecydowanie nie należą do tej grupy. Choć mogą być zapalonymi pasjonatami, to jednak ich zawody nie bez powodu uważane są za szczególnie wymagające. Siła, odporność na stres, odwaga i analityczny umysł to tylko kilka z niezbędnych cech, aby je wykonywać - czytamy na porady.pracuj.pl.

Komu należy się szczególne uznanie?

opiekun zwierząt

Jaki jest najtrudniejszy zawód świata?

#1 Kierowca

Zwłaszcza samochodu ciężarowego, bo tiry mają do pokonania zazwyczaj bardzo duże odległości. Kierowcy są w trasie nawet przez kilka tygodni, w czasie których nie widzą się z rodzinami, walczą z czasem i żyją w nieustannym stresie. To zdecydowanie nie jest praca dla każdego.

#2 Górnik

Wyjątkowo trudne warunki, spore niebezpieczeństwo, choroby zawodowe - nie brzmi zbyt optymistycznie. A jednak nie brakuje pasjonatów, którzy w pocie czoła realizują swoje zadania głęboko pod powierzchnią ziemi. Tutaj trzeba wyjątkowo uważać, aby nie doszło do tragedii.

#3 Praca ze zwierzętami

Niektórzy myślą, że opieka nad zwierzakami i ich hodowla to wieczna sielanka. W rzeczywistości zawód ten wymaga ogromnej wiedzy i cierpliwości. Jeden nieostrożny ruch może doprowadzić do zbyt bliskiego spotkania z dzikim stworzeniem. Prawdziwy ekspert stara się przewidzieć jego naturalne reakcje.

Zobacz również: Zawód bez przyszłości. Dla absolwentów tego jednego kierunku nie ma pracy

pilot samolotu

#4 Drwal

Zawód dla prawdziwych twardzieli (i twardzielek), którzy nie obawiają się wysokości, nieprzyjaznych warunków atmosferycznych i sporych ciężarów. Ścinanie drzew i ich późniejsza obróbka to zdjęcie bardzo precyzyjne, a także niebezpieczne. Ostre narzędzia naprawdę mogą zrobić krzywdę.

#5 Pracownik budowlany

Często niedoceniane zajęcie, bez którego trudno wyobrazić sobie świat. Osoby stawiające domy oraz innego typu zabudowania muszą ściśle przestrzegać procedur i po prostu znać się na rzeczy. Dbając równocześnie o bezbłędną realizację projektu, a także własne bezpieczeństwo.Wypadki niestety się zdarzają

#6 Pilot samolotu

Statystycznie to jeden z najbezpieczniejszych środków transportu. A wszystko m.in. dzięki profesjonalnym pilotom, którzy potrafią zapanować nad potężną maszyną nawet w najmniej sprzyjających warunkach. Zawód wymagający bardzo skomplikowanej wiedzy i stalowych nerwów.

Dodasz coś od siebie?

Zobacz również: Faceci marzą o żonie, która pracuje w jednym z tych 15 zawodów

Polecane wideo

Znak zodiaku a życie zawodowe. Taka praca jest Ci pisana
Znak zodiaku a życie zawodowe. Taka praca jest Ci pisana - zdjęcie 1
Komentarze (16)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 15.11.2020 17:08
Nauczyciel w liceum. Prawie to samo, co praca z dzikimi zwierzętami, ale dzikie zwierzę masz prawo uśpić, jeżeli Cię zaatakuje.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.11.2020 17:39
Ja tu bym dodała pracę chirurga. Od zawsze wydawało mi się, że to ciężka praca, wiadomo trzeba mieć ogromną wiedzę i precyzyjne dłonie, ale po tym jak sama miałam operacje i po tym jak się w trakcie zachowywałam, tylko utwierdziłam się w przekonaniu, że to bardzo ciężka praca. Konkretnie miałam cesarskie cięcie, nagłe, bo dowiedziałam się może 5 minut przed, a byłam dopiero w 29 tygodniu ciąży, oczywiście wpadłam w histerię, a miałam tylko znieczulenie ZZO, machałam rękoma, mówiłam, że boli, i dopiero później zdałam sobie sprawę z tego jak bardzo mogłam sobie i dziecku zagrozić takim zachowaniem. Ogólnie jestem bardzo opanowana, pierwszy raz w życiu mi się taka histeria przytrafiła, więc domyślam się, że nie tylko mi coś odwaliło przy jakiejś nagłej operacji. Aż mi ciężko zrozumieć, jak przy takich warunkach pracy udaje się komuś wykonać dobrze robotę, i to trudną robote.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.11.2020 20:40
Często, gdy uważam, że jestem zestresowana i zmęczona myślę sobie, co bym czuła będąc: kontrolerem lotów w wieży kontrolnej w sytuacji lotu kokozyjnego, pilotem w sytuacji awarii samolotu, strażakiem stojącym przy ścianie ognia, kardiochirurgiem z bijącym sercem w dłoni, ratownikiem reanimujacym małe dziecko czy pracownikiem socjalnym próbującym odbić dziecko z głębokiej patologii myślę, że spanikowałabym. To są naprawde wymagające i strusjace zawody.
zobacz odpowiedzi (1)
Mimi (Ocena: 5) 12.11.2020 20:23
Tylko z pilotem się zgadzam ,zabrakło chirurgów
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.11.2020 15:42
Ja chciałabym pracować ze zwierzętami, nawet tymi dzikimi. Nie bałabym się.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie