2020 rok ma zostać „przedłużony”. Jak wykorzystasz 9 dodatkowych dni?

Z 366 zrobiło się 375 dni. Jakim cudem?
2020 rok ma zostać „przedłużony”. Jak wykorzystasz 9 dodatkowych dni?
Fot. Unsplash (Kelly Sikkema)
08.11.2020

Jeszcze się nie skończył, a już mamy go serdecznie dosyć. Bez względu na osobiste sukcesy i miłe chwile, których na pewno też nie brakowało - ten rok zapisuje się w historii jako jeden z najgorszych. Napięcia polityczne i sytuacja epidemiologiczna utrudniają normalne funkcjonowanie i odbierają nadzieję na lepszą przyszłość.

Zobacz również: Do końca marca aż tylu Polaków zarazi się koronawirusem. Alarmująca prognoza

Na chwilę przed kolejnym prawdopodobnym lockdownem wszyscy chcemy tego samego: niech 2021 rok okaże się lepszy i zwyczajnie spokojniejszy. Zanim jednak będzie mógł się wykazać, czeka nas kilka dodatkowych dni w 2020 - przekonuje brytyjska firma Instaprint, która zleciła to badanie.

Ma mieć nie 366, jak w każdym roku przestępnym, ale 375 dni. Jakim cudem?

home office

Praca zdalna - czas pracy

Spokojnie, po 31 grudnia w kalendarzu wcale nie pojawi się 32, 33 i tak dalej. Chodzi o kilka dodatkowych dób, jakie zyskaliśmy w związku z pandemią koronawirusa. Eksperci obliczyli, że przeciętny pracujący człowiek właśnie tyle czasu zaoszczędził na dojazdach, jeśli pozwolono mu pracować zdalnie.

Mówiąc inaczej - gdyby nie obostrzenia, bezpowrotnie stracilibyśmy 9 dni w samochodach, taksówkach, pociągach i środkach komunikacji miejskiej. Tak jak w poprzednich, nieco normalniejszych latach. Co zrobić z dodatkową godziną dziennie?

To też sprawdzono.

Zobacz również: „Jestem legalnym Polakiem i nie będę nosił kagańca”. Najgorsze historie o napotkanych antymaseczkowcach

relaks w domu

Co robić w wolnym czasie?

Mniej więcej co czwarty badany ma teraz czas na czytanie książek, oglądanie filmów i seriali oraz słuchanie muzyki. Co piąty śpi dłużej, bardziej przykłada się do obowiązków domowych i gotuje. Wydaje się, że niektórym lockdown ewidentnie służy, ale pamiętajmy, że to tylko statystyczna średnia.

Równie duża grupa pracowników twierdzi, że praca w domu nie pozwoliła im zaoszczędzić ani minuty. Wręcz przeciwnie - teraz poświęcają na sprawy zawodowe jeszcze więcej czasu, bo siedzą po godzinach.

Nowe okoliczności, bez względu na to, czy je kochasz lub nienawidzisz - to także wymierne korzyści. Dostajemy chwilę potrzebnego oddechu, który możemy wykorzystać na przyjemności

- czytamy w raporcie.

Zauważasz to na własnym przykładzie?

Zobacz również: Jest duża szansa, że miałaś koronawirusa nie wiedząc o tym. Świadczą o tym te objawy

Polecane wideo

Horoskop: Ta data w 2020 roku będzie dla Ciebie najtrudniejsza
Horoskop: Ta data w 2020 roku będzie dla Ciebie najtrudniejsza - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 11.11.2020 14:49
Moj rok przedluzyl sie ,idac tym tokiem myslenia o dobrych pare miesiacy . Znowu zamkneli restauracje ,znowu zastanawiam sie jak przezyje ten i byc moze kolejny miesiac . Naprawde nie mam pieniedzy jestem sama bez rodziny w nimeczech i mam dosc . Odbiore sobie zycie
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.11.2020 09:18
2020 WYPIETRALAJ!!!!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.11.2020 09:04
Ta ustawa z zapisem o przymusie szczepień ma chyba ze 20 lat... Nie siejmy fake newsów. Z resztą się zgadzam
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.11.2020 04:09
To jest jakas kpina ten artykul! Nie dosc, ze ludzie traca prace, nie maja srodkow do zycia, swiat jest postawiony na glowie, odbierane nam sa prawa czlowieka (ustawa o przymusie bezposrednim przy szczepieniach), prawa obywatelskie (np. zakazy przemieszczania sie), to wy sobie kpicie, piszac, ze dzieki odebraniu nam praw, mamy wiecej czasu wolnego?! To samo powiecie kelnerkom, ktore stracily prace, w wyniku przymusowego zamkniecia restauracji?! To jest skandal!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie