9 oznak, że Twój facet jest niestabilny finansowo

Niejeden związek rozpadł się przez pieniądze.
9 oznak, że Twój facet jest niestabilny finansowo
fot. Unsplash
05.08.2020

Pierwsze zauroczenie raczej nie ma zbyt wiele wspólnego ze zdrowym rozsądkiem. Na początku związku liczy się przede wszystkim uczucie, a bardziej przyziemne kwestie schodzą na dalszy plan. Jednak do czasu, bo bycie razem to nie tylko sielankowe chwile, ale także proza szarej codzienności.

Zobacz również: LIST: „Jesteśmy razem od 3 lat, a ja nie mam dostępu do jego konta. Trochę to dziwne”

Jednym z jej elementów są niewątpliwie kwestie finansowe. Odpowiedni zasób środków pozwala nam poczuć się bezpiecznie i umożliwia budowanie wspólnej przyszłości. To trudne, gdy partner żyje od pierwszego do pierwszego, ukrywa swoje zadłużenie i zupełnie nie potrafi rozmawiać o pieniądzach - sugeruje „Your Tango”.

Portal wylicza sygnały alarmowe, które powinny dać nam do myślenia.

pieniądze

Czy on ma problemy finansowe?

#1 Nie mówi na ten temat

Ile zarabia? Czy ma długi? Jak gospodaruje swoim budżetem? Jeśli nie potrafi się przyznać nawet ukochanej osobie, to znaczy, że nie panuje nad finansami.

#2 Ma problemy z uzależnieniem

Niezależnie od tego, czego dotyczy. Wszystkie słabości generują zazwyczaj ogromne koszty. Osoba uzależniona zaspokaja swoje potrzeby nie zwracając uwagi na konsekwencje.

#3 Nie płaci rachunków

Albo robi to dopiero w momencie, kiedy przychodzą do niego kolejne ponaglenia. Wreszcie będzie ich tyle, że nie będzie w stanie pokryć zobowiązań.

#4 Nie panuje nad budżetem

Kilka dni po wypłacie jest już pod kreską i musi na wszystkim oszczędzać. Nie zawsze dlatego, że mało zarabia. Pieniądze wydaje nieracjonalnie i bez zastanowienia.

#5 Ma dziwne priorytety

Zapomina o sprawach przyziemnych i koncentruje się na zachciankach. Zamiast spłacić długi czy pomyśleć o kupnie mieszkania - woli wydać na ekstrawagancki samochód czy drogie gadżety.

Zobacz również: Znaki zodiaku, które pobierają się... dla pieniędzy

portfel

#6 Pożycza i nie oddaje

To szczególnie powinno dać nam do myślenia. Ktoś taki ewidentnie ma problemy finansowe i prędko nie przestanie prosić o pomoc. Zwłaszcza, jeśli się nad nim litujesz.

#7 Nie potrafi oszczędzać

Lokaty i rachunki oszczędnościowe to dla niego czysta abstrakcja. Wydaje wszystko, co zarabia i jeszcze mu brakuje.

#8 Na zakupach traci głowę

Doskonale zdaje sobie sprawę, że na coś go nie stać, a mimo to jest rozrzutny. Kupuje wszystko, na co tylko ma ochotę, by później narzekać na swoją trudną sytuację.

#9 Ma kilka kart kredytowych

Długi spłaca zapożyczając się gdzie indziej. Jeśli nie przerwie tej spirali, wreszcie pójdzie na dno. A ty razem z nim. To ostatni moment, żeby zareagować i wyciągnąć pomocną dłoń. Co nie oznacza oczywiście kolejnej pożyczki bez pokrycia.

Zobacz również: LIST: „Chłopak nie chce mi powiedzieć, ile zarabia. Robi z tego straszną tajemnicę”

Polecane wideo

Znaki zodiaku, którym ciągle brakuje pieniędzy
Znaki zodiaku, którym ciągle brakuje pieniędzy - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 4.5 / 5
gość (Ocena: 5) 05.08.2020 09:32
https://youtu.be/kwuSDZxBCCg
odpowiedz
Trzydziestoletni singiel (Ocena: 3) 05.08.2020 09:21
Punkt pierwszy- g... prawda. Kulturalni ludzie nie rozmawiają o pieniądzach, o ile nie są dziennikarzami lub nie idą na rozmowę kwalifikacyjną. Jego/jej forsa, jego/jej sprawa.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 05.08.2020 08:33
Zwracajcie kobiety uwagę na kwestie jak powyżej. Ja mojego byłego kopnelam w zad po 3 latach właśnie między innymi z takiego powodu. Typ 25 lat mieszkał z rodzicami, wieczny student, co dorobił to przewalał na gry komputerowe/osprzęt, a jedyne co z nim widziałam to budkę z kebabem... O ile sama za siebie zapłaciłam
odpowiedz

Polecane dla Ciebie