Większość Polaków chce likwidacji 500+. Ale tylko dla niektórych

Rodacy stwierdzili, że świadczenie nie wszystkim się należy.
Większość Polaków chce likwidacji 500+. Ale tylko dla niektórych
Fot. pexels
16.07.2020

Choć rządowy program „Rodzina 500 plus” nie jest już żadną nowością, to jednak nadal wywołuje skrajne emocje. Szczególnie było to widoczne w czasie kampanii przed wyborami prezydenckimi, gdzie słynne 500+ odmieniano przez wszystkie przypadki. Zwolennicy i przeciwnicy świadczenia wygłaszali swoje opinie, a Polacy podjęli decyzję.

Zobacz również: LIST: „Jestem 30-letnią panną i nie dostaję od państwa nic. W czym dzieciate są lepsze?”

Niektórzy twierdzą, że polityka prorodzinna stała się najważniejszym narzędziem w rękach polityków. Kto nie mówi o niej wystarczająco dużo albo podważa jej sens - nie ma najmniejszych szans na wygraną. I pewnie coś w tym jest, ale to nie oznacza, że rodacy nie oczekują koniecznych reform.

A za taką uważają likwidację świadczenia. Oczywiście tylko dla niektórych.

500 złotych

Reforma 500 plus

Portal „Business Insider” postanowił sprawdzić, co tak naprawdę myślimy o wypłacie 500 zł dla każdego dziecka i to bez względu na dochody rodziny. Z badania Ibris wynika, że większość z nas opowiada się za zmianami, które miałyby dotyczyć tylko jednej grupy społecznej - najlepiej zarabiających.

Prezydent powinien dążyć do reformy programu 500 plus i wprowadzenia progu dochodowego, który sprawi, że świadczenia nie będą otrzymywać osoby najlepiej zarabiające

- właśnie do tego stwierdzenia mieli odnieść się uczestnicy sondażu. Niemal 65 procent respondentów jest w stanie się pod nim podpisać.

Zobacz również: Każdy rodzic powinien zapisać tę datę w kalendarzu. Chodzi o 300+

rodzina

Zmiany w 500+

39,5 proc. ankietowanych udzieliło odpowiedzi „zdecydowanie się zgadzam”, a kolejne 25,3 proc. respondentów odpowiedziało „raczej się zgadzam”. Łącznie za reformą 500 plus opowiedziało się 64,8 proc. badanych. Przeciwnego zdania było 27,2 proc. wszystkich ankietowanych. Odpowiedzi „zdecydowanie się nie zgadzam” udzieliło 14,8 proc., a „raczej się nie zgadzam” 12,4 proc. „Nie wiem / Trudno powiedzieć” zadeklarował mniej niż co 10. badany (8,1 proc.)

- czytamy na next.gazeta.pl.

Prawie 2/3 rodaków opowiada się za reformą programu. Można jednak przypuszczać, że taką, która nie dotknie ich bezpośrednio.

A Ty jak odpowiesz na tak postawione pytanie?

Zobacz również: Rewolucja w 500+. Coraz więcej Polaków opowiada się za takim rozwiązaniem

Polecane wideo

Od 13 lat prawie cały czas jest w ciąży. Pokazała wszystkie swoje dzieci
Od 13 lat prawie cały czas jest w ciąży. Pokazała wszystkie swoje dzieci - zdjęcie 1
Komentarze (72)
Ocena: 4.93 / 5
gość (Ocena: 5) 02.11.2020 12:31
Myślę, że próg wolny od podatku powinien być dużo wyższy i pomnożony przez ilość osób w rodzinie . To dałoby odpowiednią motywację do pracy i robienia dzieci w pracujących rodzinach. W sądzie posadzić jednego sędziego i czterech ławników losowo wybieranych co miesiąc spośród obywateli w wieku 40 - 60 lat ze stałą rekompensatą za fatygę. Dwie reformy załatwione.
odpowiedz
08 R (Ocena: 5) 02.11.2020 06:39
UWAGA osoby tylko DOROSŁE !!!! UBEZPIECZ SIĘ DZIŚ .. i to prywatnie .. OD 2007 R NIE MA ODSZKODOWAŃ ZA WYPADKI W DRODZE DO PRACY i z pracy ... / ustawa z 2007 R co stosuje ZUS / ,,, NIK TOBIE NIE POMOŻE FINANSOWO !!! A tylko dostaniesz .. PAPIER .. ŻE JESTEŚ OSOBĄ NIEPEŁNOSPRAWNĄ RUCHOWO .. taki glejt .. co ci nic nie pomoże .. I określą ci grupę UMIARKOWANĄ ... MIŁEGO ŻYCIA dalszego leczenia .. Miłego Dnia ...
odpowiedz
Podlasie 21 wieku (Ocena: 4) 02.11.2020 06:28
PO CO TA NIENAWIŚĆ ,,, Nic dobrego z tego ,, tylko WASZE ZDROWIE ucierpi na tym .. W małych miasteczkach Gdzie nie ma pracy dla NIE SWOICH .. trudno żyć .. I to od lat ciągnie się .. Obojętnie jaka PARTIA rządzi .. To bez znaczenia gdy nie możesz NORMALNIE ŻYĆ .. Z drugiej strony .. Dziwne CZASY ... Była 2 wojna światowa .. jakoś ..cudem ..Miłość nie umarła .. Powstawały RODY .. i Były Rodziny ... Oparte na Uczuciach .. Miłości a DZIŚ jaka PANNA będzie chciała ZAŁOŻYĆ RODZINĘ ..? Skoro KAWALER nie ma NIC .. materialnego ..i boryka się z finansami ... Na dodatek jest po wypadku w drodze do pracy .. SAMOTNOŚĆ I BÓL SERCA ...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.07.2020 22:27
Zamiast 500+ wolałabym darmowe przedszkola i żłobki (ale tylko dla dzieci osób pracujących) oraz porządnych, przygotowanych do zawodu nauczycieli i nowoczesne szkoły
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.07.2020 22:17
Uważam że 500+ powinny otrzymywać tylko osoby pracujące. Najlepiej w formie ulg podatkowych i po problemie z pasożytami
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie