Otyłość, garb i łysienie. Właśnie tak będziemy wyglądać po latach pracy zdalnej

Za 25 lat możesz zobaczyć w lustrze właśnie taki widok...
Otyłość, garb i łysienie. Właśnie tak będziemy wyglądać po latach pracy zdalnej
Fot. directlyapply.com
06.07.2020

W związku z pandemią koronawirusa od połowy marca tysiące osób przeszły na pracę zdalną. Firmy, które mogły sobie na to pozwolić zamknęły swoje biura, a ich pracownicy zaczęli wykonywać codzienne obowiązki służbowe z własnych domów. Obecnie coraz więcej przedsiębiorstw wraca do normalnej pracy biurowej, ale już teraz mówi się, że pandemia koronawirusa na zawsze zmieniła podejście pracodawców do tzw. home office i że wkrótce taki model pracy w wielu branżach stanie się normą. 

Zobacz również: Garb, wystający brzuch i żylaki. Tak przeciętny człowiek będzie wyglądał już za 20 lat

Praca z domu jako reguła, a nie wyjątek od niej? Dla wielu osób to idealne rozwiązanie. Zwolennicy home office przekonują, że we własnym mieszkaniu pracuje im się szybciej i wydajniej, a także wygodniej. W dodatku nie tracą czasu na dojazdy do biura i mogą zaoszczędzić na paliwie czy na komunikacji miejskiej. Ale praca zdalna ma tylu zwolenników, ilu przeciwników, a ci ostatni są zdania, że w mieszkaniu rozprasza ich zbyt wiele czynników, nie czują motywacji do pracy, a nieustanne siedzenie w domu nie wpływa dobrze na ich stan psychiczny.  

Ale to nie wszystko. Postanowiono zbadać, jakie skutki długotrwała praca zdalna może wywrzeć także na nasze zdrowie i wygląd fizyczny. Wnioski nie są zbyt optymistyczne, a prezentuje je modelka 3D o imieniu Susan. Jak będzie wyglądał przeciętny człowiek po 25 latach pracy zdalnej? 

Jak będziemy wyglądać po 25 latach pracy zdalnej? 

Takie badanie przeprowadził serwis DirectlyApply.com. Na podstawie rozmów z psychologami oraz ekspertami z zakresu fitness stworzono trójwymiarową postać reprezentującą typowego pracownika home office z 25-letnim stażem. Modelka otrzymała imię Susan i pokazuje, co grozi nam po latach pracy z domu jeśli nie będziemy dbać o ruch, zdrowe odżywianie i przerwy od siedzenia przed ekranem komputera 

Susan ma nieprawidłową posturę i lekki garb. Zmaga się z łysieniem, co jest efektem niedoboru witaminy D z powodu braku odpowiedniej ilości światła słonecznego. Ma też podkrążone i przekrwione oczy oraz problemy ze wzrokiem. Cierpi na problemy z nadgarstkami w związku z nieustannym pisaniem na klawiaturze. Susan zmaga się też z otyłością - to efekt siedzącego trybu życia i unikania aktywności fizycznej. 

Jak będziemy wyglądać po 25 latach pracy zdalnej?

Fot. directlyapply.com

Ale długoletnia praca na home office odbiła się także na zdrowiu psychicznym Susan, która jest nieustannie zestresowana. Wszystko z powodu unikania kontaktów z innymi osobami. 

Eksperci zalecają, aby już teraz zacząć podejmować odpowiednie kroki w celu uniknięcia przeistoczenia się w Susan. Apelują, aby osoby pracujące zdalne pamiętały o regularnym ruchu i wychodzeniu na świeże powietrze, zachowaniu równowagi między życiem zawodowym a prywatnym, a także pielęgnowaniu kontaktów towarzyskich. 

Jak będziemy wyglądać po 25 latach pracy zdalnej?

Fot. directlyapply.com

Weźmiecie sobie te rady do serca? 

Zobacz również: Jak będą wyglądać osoby uzależnione od Netflixa za 20 lat?

Polecane wideo

Michele Morrone będzie miał konkurencję. Zobacz, kto zagra w „Dziewczynach z Dubaju”!
Michele Morrone będzie miał konkurencję. Zobacz, kto zagra w „Dziewczynach z Dubaju”! - zdjęcie 1
Komentarze (11)
Ocena: 4.45 / 5
gość (Ocena: 2) 07.07.2020 12:18
nie wiem, ale ja pracując zdalnie wreszcie znalazłam czas na ćwiczenia i spacery po okolicy ;-) schudłam 4 kg co pracując w różnych godzinach, niewysypiając się i zajadając stres w pracy ciastkami nie było od grudnia możliwe ;-)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.07.2020 16:31
Tak to akurat wygląda większość Niemców. Tam nawet dwudziestolatkowie są już łysawi.
zobacz odpowiedzi (4)
gość (Ocena: 5) 06.07.2020 12:36
Haha ciekawe czy niby ci ludzie by wygladali lepiej po 25 latach pracy w korporacji, za biurkiem, gdzie nie ma nawet swiezego powietrza bo non stop klima chodzi, gdzie tylko tez jest nieustanny stres, a jedyny ruch do zeby zrobic kawe i do auta . Litosci... to nie chodzi o prace zdalna tylko generalnie o prace przy komputerze, siedzaca i brak ruchu. Mozna pracowac z domu ale codziennie isc na spacer czy silownie, i spedzac czas z rodzina czy znajomymi po pracy i w weekendy.
zobacz odpowiedzi (4)

Polecane dla Ciebie