90% firm, które rozpoczynają działalność, ponosi porażkę. Z kim zrobisz UDANY biznes?

Jeżeli pobyt na kwarantannie sprawił, że zapragnęłaś otworzyć biznes z przyjaciółką, oto dobre rady.
90% firm, które rozpoczynają działalność, ponosi porażkę. Z kim zrobisz UDANY biznes?
fot. Unsplash (Mateus Campos Felipe, Windows)
23.07.2020

Podczas kwarantanny wpadł Ci do głowy ciekawy pomysł na biznes? Myślisz, że fajnie byłoby go dzielić z najlepszą przyjaciółką? Uważaj, nawiązanie współpracy to prawie jak zawarcie małżeństwa. 

Zobacz również: 7 najważniejszych cech, jakie posiada kobieta sukcesu

Jak podaje magazyn Forbes, praktycznie 90% firm, które rozpoczynają działalność, ponosi porażkę. Dlatego właśnie warto, aby mądrze i świadomie wybrać kandydata na biznesowego partnera.

Jak wybrać idealnego partnera do wspólnego biznesu?

kobieta na kanapie

Wybierz kogoś, kto ma umiejętności, których Ty nie posiadasz

Badania wyjaśniają, że większość start-upów upada z powodu braku odpowiedniego zespołu. Ludzie są w firmie wszystkim, dlatego tak ważne jest, aby ich umiejętności były zróżnicowane - wówczas łatwiej będzie podzielić między sobą zadania i kompetentnie się z nich wywiązać. Nie dobieraj się z powodu sympatii na zasadzie podobieństw, ponieważ podczas kryzysu nikt Ci nie pomoże.

Niech to będzie ktoś, kto ma podobną wizję i wartości

Zdecyduj się na współpracę z kimś, kto tak jak Ty ma w sobie ducha przedsiębiorczości i podziela wizję tego, jak ma funkcjonować firma. To prawdziwa baza, która spaja, pomimo zawodowych różnic. Wzajemne zaufanie wkrótce doprowadzi Was do sukcesu.

Idealny partner w biznesie to ten bez zbędnego bagażu

Zapracowanie sobie na sukces bywa początkowo bardzo ciężkie i pracochłonne. Wymaga wiele czasu i poświęceń, a ktoś, kto na starcie mówi o życiowych zobowiązaniach czy bagażu emocjonalnym, może nie być w stanie zaangażować się w to w 100%.

Zdarza się wtedy, że praca staje się procesem całodobowym, a trzymając pieczę nad wszystkim, pojawiają się nagle sytuacje wymagające ogarnięcia. Co wtedy? Wybierz kogoś, kto nie zostawi Cię na lodzie, ponieważ ma inne priorytety.

Kto zapewni wiarygodność Twojej firmie?

Zorientuj się, jakie są jego dotychczasowe doświadczenia i wiedza. To nie może być ktoś przypadkowy, tylko dlatego, że go lubisz. Niestety biznes to biznes. Nie chodzi o wzorcowe CV, ale chociażby umiejętności miękkie czy pewność siebie i talent handlowy, które zapewnią firmie odpowiednią renomę. Wizerunek, kontakt z klientem, staranność - to ważne detale, koniecznie w momencie wchodzenia na rynek. Nie utrudniaj sobie życia z kimś niekompetentnym. 

Sprawdź, czy jest stabilny finansowo 

Wchodzenie we wspólny biznes z kimś, kto nie jest stabilny finansowo, to bardzo ryzykowne posunięcie. To już nie chodzi o zwykłe pożyczenie pieniędzy. To już poważne zobowiązania.

Bywają lepsze i gorsze miesiące, zwłaszcza na etapie rozkręcania firmy, dlatego zawsze trzeba dysponować jakimś zapleczem finansowym, czy to wynajem mieszkania, czy oszczędności.

Mówi się, że bogatych ludzi charakteryzują minimum trzy źródła dochodu. Jeżeli w weekendy zostaje Ci trochę czasu na dodatkowy zarobek, to czemu nie? Liczy się przedsiębiorcza postawa.

Zobacz również: Niszowe biznesy najbogatszych Polaków. Jak zarabiają miliarderzy?

Źródło: marieclaire.co.uk

Polecane wideo

Znak zodiaku a życie zawodowe. Taka praca jest Ci pisana
Znak zodiaku a życie zawodowe. Taka praca jest Ci pisana - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 23.07.2020 10:37
https://pompejanska.rosemaria.pl/category/swiadectwa-nowenna-pompejanska/
odpowiedz

Polecane dla Ciebie