Jak wygląda praca asystentki influencera? Nie jest łatwo, trzeba mieć charakter

Niektóre znane nazwiska to już prężnie działające firmy, które zatrudniają do promocji wizerunku cały zespół.
Jak wygląda praca asystentki influencera? Nie jest łatwo, trzeba mieć charakter
fot. Unsplash (Mateus Campos Felipe)
27.06.2020
Zuzanna Niedzielska

Wraz z rozwojem social mediów, na horyzoncie pojawiło się mnóstwo możliwości zarabiania pieniędzy przez internet. Blogerzy, vlogerzy, instagramowi infuencerzy - z najpopularniejszymi z nich dziś chce współpracować każda większa marka. No bo jak lepiej dotrzeć do odbiorców, niż poprzez rekomendację od rozpoznawalnej w wirtualnym świecie twarzy? Idolka obserwatorów używa jakiegoś gadżetu lub kosmetyku i... nagle każdy chce go mieć.

Zobacz również: Wedding plannerka. Na czym polega codzienna praca konsultantki ślubnej?

Niektóre znane nazwiska to już prężnie działające firmy, które zatrudniają do promocji wizerunku cały zespół, z którym dzielą się swoim niemałym zyskiem. Choć często są w cieniu "gwiazdy", to jest to dla nich kreatywna i satysfakcjonująca praca. Czy wiedziałaś, że istnieje taki zawód, jak asystentka influencera? Zobacz, na czym dokładnie polega.

Jak wygląda praca asystentki influencera?

Mnóstwo osób chciałoby zarabiać na życie podróżując, tworząc estetyczne treści i "bywając" na wydarzeniach w blasku fleszy. Dlatego ich marzeniem jest współpraca ze znanymi w social mediach blogerami czy influencerami, aby zobaczyć, jak wygląda ten świat. Jest to jednak zadanie dla osób wszechstronnych i wielozadaniowych, od których wymaga się czegoś więcej niż tylko dużej motywacji do pracy i sympatii względem pracodawcy.

Plan dnia

Jak wygląda dzień z życia asystentki influencera? Na to pytanie postarała się odpowiedzieć Dagmara Kokoszka-Lassota, która z twórcami treści internetowych współpracuje już od lat. 

Praca z taką osobą jest wymagająca. Nie można ustalić, że przychodzi się na 8.00 i wychodzi o 16.00, pracuje się pod presją czasu. Trzeba być bardzo elastycznym i kreatywnym. Jeśli ktoś lubi wszystko kontrolować, mieć listę obowiązków do wypełnienia i możliwość wyłączenia telefonu w weekend, to się w takiej sytuacji nie odnajdzie

- tłumaczy w rozmowie z redaktorką portalu ofeminin.pl. Dodaje przy tym, że influencerzy to zwykli ludzie, tacy jak my, a ich życie wcale nie polega jedynie na "spijaniu śmietanki".

Cały czas muszą dbać o swoją pozycję, konkurencja jest bowiem ogromna, a obserwatorom dzisiaj wszystko łatwo się nudzi.

Najważniejsze cechy

Jakie cechy powinna posiadać osoba, która marzy o takim stanowisku?

  • Samodzielność

Trzeba nauczyć się organizować sobie codzienną pracę, ponieważ nikt nie nadzoruje tego procesu.

  • Elastyczność

Asystent powinien z łatwością dostosowywać się do zmiennych warunków pracy, ponieważ żaden dzień nie jest taki sam, nie ma w tym zawodzie rutyny. Jeżeli ktoś poszukuje powtarzalnych schematów i konkretnych zasad, to takie stanowisko po prostu nie jest dla niego odpowiednie.

  • Osobowość

Umówmy się, aby być asystentem charyzmatycznej i rozpoznawalnej osoby, nie można samemu być cichą myszką. Trzeba mieć charakter i odpowiedni poziom pewności siebie.

  • Pokora

Życie w cieniu "gwiazdora" to praca wymagająca ogromnej pokory i świadomości własnej wartości. Czasami Twoja ciężka praca jest podpisana nazwiskiem czy wizerunkiem kogoś innego, mimo, że pracowniczy team czy bliskie osoby klepią Cię po plecach. To jednak nigdy nie będzie w 100% Twoja twarz, a co za tym idzie zasługa, a przynajmniej nie dowiedzą się tego obserwatorzy. Musisz mieć przekonanie, że robisz dobrą robotę, nawet jeżeli nie zbierzesz za to oklasków publiczności.

Zarobki

Wynagrodzenie osób, które są wsparciem dla internetowych twórców jest bardzo różne. Ma na to wpływ nie tylko sposób rozliczania się, ale i samo podejście pracodawcy.

Są dwie możliwości rozliczenia: albo procentowe rozliczanie z wynagrodzenia za działania reklamowe, albo stała współpraca, którą można porównać do etatu. Stawki zaczynają się nawet od 500 złotych, do nawet 6 tysięcy, jeśli współpracuje się z kimś na wyłączność

- wylicza Dagmara Kokoszka-Lassota w rozmowie z ofeminin.pl.

"Od zera do milionera"

Jest wiele przykładów asystentów czy menadżerów gwiazd, którzy obserwując świat show-biznesu, wkrótce sami wybili się na rozpoznawalną pozycję. Za przykład może posłużyć np. Maja Sablewska, która zaczynała jako menadżerka Dody, Mariny Łuczenko czy Toli Szlagowskiej, a później prowadziła już własne programy telewizyjne. Czasami są to artyści, którym zabrakło takiej osoby u boku, więc doskonale wiedzą, czego taki ktoś potrzebuje. To zrozumienie bywa bezcenne.

Wraz z rosnącym doświadczeniem asystenci dysponują wiedzą, którą mogą dzielić się z innymi za pośrednictwem blogów, książek czy warsztatów.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Street look ️ LoVe #sablewska #majasablewska #streetlook #streetwear #streetfashion #streetstyle

Post udostępniony przez SABLEWSKA (@sablewska)

Zobacz również: 7 najważniejszych cech, jakie posiada kobieta sukcesu

Źródło: ofeminin.pl

Polecane wideo

Koniec z influencerkami. Plantfluencerzy i ich bajeczne rośliny podbijają Instagram
Koniec z influencerkami. Plantfluencerzy i ich bajeczne rośliny podbijają Instagram - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie