Kiedy rodzice dostaną 500 zł na wakacje dla dzieci? Znamy szczegóły

Nowe świadczenie zastąpi bon turystyczny 1000+ dla pracowników.
Kiedy rodzice dostaną 500 zł na wakacje dla dzieci? Znamy szczegóły
Fot. Unsplash
09.06.2020

Na początku maja br. media obiegła informacja na temat bonu turystycznego, który zyskał sławę jako 1000+. Wicepremier Jadwiga Emilewicz przekonywała, że w tym roku wypoczynek w Polsce będzie naprawdę opłacalny, bo budżet państwa dorzuci się do naszych wakacji. Osoby pracujące na etacie i zarabiające poniżej średniej pensji miały otrzymać na ten cel właśnie 1000 zł.

Zobacz również: Będzie dodatkowe 500+. Wypłata ruszy jeszcze przed wakacjami

Po kilku tygodniach poznaliśmy niewiele więcej szczegółów, a ostatnia wypowiedź prezydenta Andrzeja Dudy oznacza najprawdopodobniej rezygnację z programu. Wsparcie będzie, ale wyłącznie dla rodzin z dziećmi i w znacznie niższej kwocie.

Głowa państwa zapowiedziała kolejną odsłonę 500+.

dzieci na wakacjach

Świadczenie ma być wypłacane na każde dziecko, ale tym razem jednorazowo i na konkretny cel - wypoczynek dziecka.

Te pieniądze będą tak emitowane, jak 500 plus. Rodziny będą otrzymywały bon turystyczny na dziecko, to będzie 500 zł na każde dziecko w rodzinie do wykorzystania na potrzeby wypoczynku turystycznego, wyjazdów, kolonii, wczasów, wszystkiego tego, co z tym związane

- powiedział prezydent.

Jego zdaniem w ten sposób wsparte zostaną polskie rodziny, a przy okazji także branża turystyczna, która poważnie ucierpiała z powodu pandemii. Tylko jak to ma w praktyce wyglądać?

Zobacz również: Każdy rodzic powinien zapisać tę datę w kalendarzu. Chodzi o 300+

rodzina

Program ma zacząć działać pod koniec lipca. Nie będą to karty przedpłacone, bo ich produkcja byłaby za droga, a czas realizacji wydłużyłby się o 2-3 miesiące. Dlatego też beneficjenci otrzymają specjalne, dedykowane im kody w formie elektronicznej. Z kodu będzie można wykorzystać kwotę 500 zł na każde dziecko na opłacenie noclegu lub posłanie dziecka na zajęcia sportowe. Bon będzie ważny do końca 2021 roku.

Z naszych informacji wynika ponadto, że w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami bon 500 zł będzie przysługiwał nie tylko na dziecko, ale i na opiekuna, co sprawi, że łączna kwota będzie równa 1000 zł

- ujawnia money.pl.

Cytowany przez portal wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy mówi wprost: wprowadzenie 500 zł na wakacje dla dzieci oznacza rezygnację z zapowiadanego programu 1000+. Pracownicy bez potomstwa za wypoczynek zapłacą z własnej kieszeni.

Zobacz również: Rewolucja w 500+. Coraz więcej Polaków opowiada się za takim rozwiązaniem

Polecane wideo

Znaki zodiaku, którym ciągle brakuje pieniędzy
Znaki zodiaku, którym ciągle brakuje pieniędzy - zdjęcie 1
Komentarze (8)
Ocena: 4.75 / 5
gość (Ocena: 5) 09.06.2020 15:16
Dlatego ja przeszłam od tego roku. A socjal bo w tym kraju nie opłaca się pracować serio ludzie.. Nie opłaca się pracować!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.06.2020 12:51
Znowu dostanie bachor i patologia z bachorami... A ty człowieku rób na darmozjadów! Mam dość, wyprowadzę się do Czech jak wygra dud(p)a. Zamiast pomóc rolnikom którzy teraz w wyniku gradu, trąby powietrznej stracili cały dobytek.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.06.2020 12:03
Mam dość PISu. Kasa tylko na rodziny z dziećmi. Nie twierdzę że im się nie należy ale jeśli 500 plus to w formie bonów na książki, zabawki, wycieczkę A nie kasa dla rozmnazajacej się patologii albo ludzi bogatych. Ja jestem filarem gospodarki bo pracuje i nie biorę kasy na dzieci zamiast pracować ani nie chodzę na l4 z powodu dzieci. A nie dostaje nic od państwa i jeszcze muszę lozyc na te cudze dzieci i ich rodziców. Po tym jak wycofali się z pomysłu bonu dla pracowników nie będę głosować na PiS.prezydent wie że dając kasę rodzinom zapewni sobie ich poparcie
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.06.2020 08:15
Jak zwykle ci co nie narobili bombelków muszą zapierdzielać na te wszystkie pińcet plusy.
odpowiedz
Kobieta (Ocena: 3) 09.06.2020 07:38
I znów to samo bo przecież bombelkom się należy wypoczyk. To takie oczywiste możesz tyrać po 10 czy 12 godzin dziennie ale jak nie masz dzieci to w tym kraju jestes zerem, dojną krowa sponsorującą zachcianki ludzi, którzy pracą się nie skalaja bo i po co? Że nadeszły czasy gdzie pracujący człowiek jest mbiej wartościowy niż nierób to się w glowie nie mieści
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie