Będzie dodatkowe 500+. Wypłata ruszy jeszcze przed wakacjami

Ma to być zupełnie nowe świadczenie
Będzie dodatkowe 500+. Wypłata ruszy jeszcze przed wakacjami
fot. Unsplash
06.06.2020

Wiele wskazywało na to, że w tym roku wakacje spędzimy w Polsce i to dużo chętniej, niż zwykle. Nie tylko ze względu na sytuację epidemiologiczną, ale także zapowiedzi rządu. Kilka tygodni temu wicepremier Jadwiga Emilewicz zapowiedziała wprowadzenie bonu turystycznego, który zyskał sławę jako „1000+”.

Zobacz również: Każdy rodzic powinien zapisać tę datę w kalendarzu. Chodzi o 300+

Program miał dotyczyć wyłącznie pracowników etatowych, którzy zarabiają mniej, niż przeciętne wynagrodzenie (5200 zł miesięcznie). Miał być finansowany w głównej mierze przez państwo, które gwarantuje 900 zł. Brakujące 100 zł miał dorzucić pracodawca. Wydatki budżetowe z tego tytułu miały wynieść ok. 7 miliardów złotych.

Na chwilę przed rozpoczęciem sezonu prezydent Andrzej Duda zaproponował jednak inne rozwiązanie.

rodzina

Podczas spotkania z wyborcami głowa państwa obiecała wprowadzenie nowej odsłony programu „Rodzina 500 plus”. Świadczenie ma być wypłacane na każde dziecko, ale tym razem jednorazowo i na konkretny cel - wypoczynek dziecka.

Te pieniądze będą tak emitowane, jak 500 plus. Rodziny będą otrzymywały bon turystyczny na dziecko, to będzie 500 zł na każde dziecko w rodzinie do wykorzystania na potrzeby wypoczynku turystycznego, wyjazdów, kolonii, wczasów, wszystkiego tego, co z tym związane

- zapowiedział prezydent.

Zobacz również: LIST: „500+ starcza na coraz mniej. Wszystko drożeje, a dostajemy tyle samo”

pieniądze

Mam nadzieje, że skorzystanie z tego już w te wakacje przez rodziny, przez dzieci, przez młodzież będzie możliwe, a finalnie - że te pieniądze po pierwsze ułatwią życie rodzinom, a po drugie trafią dokładnie do polskiej branży turystycznej w czasach kryzysowych

- dodał Andrzej Duda.

Według niego rozwiązanie jest już praktycznie gotowe i zostanie wprowadzone w życie jeszcze przed tegorocznymi wakacjami.

Czy to oznacza, że etatowi pracownicy, którzy nie mają potomstwa, mogą zapomnieć o zapowiadanym wcześniej bonie turystycznym 1000+? Tego nie wiadomo.

Podoba Ci się takie rozwiązanie?

Zobacz również: LIST: „To przykre, że nie dostanę 1000+ na wakacje tylko dlatego, że nie pracuję”

Polecane wideo

Tak naprawdę wygląda pierwsza doba po porodzie. Wreszcie ktoś to powiedział
Tak naprawdę wygląda pierwsza doba po porodzie. Wreszcie ktoś to powiedział - zdjęcie 1
Komentarze (22)
Ocena: 4.82 / 5
Angelika (Ocena: 5) 09.06.2020 23:35
Tak się cieszę, mam 5 dzieci dzięki temu programowi zabiorę je w tym roku na wakacje do Rzymu.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.06.2020 00:55
Ludzie, NIE GŁOSUJCIE NA TYCH IMBECYLI, bo jeszcze trochę, a będzie u nas drugi Bangladesz !!! Naprawdę chcecie tego ?!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.06.2020 18:00
Wiecej niech pieniędzy drukuja i rozdają, tylko kto to pozniej splaci??? Niestac cie na dziecko to go nierob!!!! Posiadanie jednego dziecka nie wymaga ingerencji panstwa, szlak czlowieks trafia na to rozdawnictwo
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.06.2020 13:40
Mógł by z kolei jakiś wirus pie.dolnąć który zabija tylko dzieci oraz matki będące w ciąży. Problem by się rozwiązał. Mniej by było gówniarzy do sponsorowania.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 07.06.2020 10:41
Dlaczego mam utrzymywać cudze kaszojady z moich podatków kosztem droższej żywności i życia?! Tylko rodziny z dziećmi się liczą ?! Pis fuck off od naszych pieniędzy!!!!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie