6 wskazówek, jak kontynuować oszczędzanie pieniędzy po kwarantannie

Tęskniłaś za przyjemnościami, rozrywką i zabiegami SPA? Niestety, to łatwa droga, aby szybko pozbyć się wszystkich oszczędności.
6 wskazówek, jak kontynuować oszczędzanie pieniędzy po kwarantannie
fot. iStock (simpson33)
03.06.2020

Jeżeli podczas kwarantanny udało Ci się odłożyć trochę oszczędności, to świetnie. Schody zaczynają się w momencie, kiedy lokale powoli się otwierają, ludzie wracają do życia, a na każdym kroku czeka jakaś pokusa... Jak sobie z tym poradzić?

Zobacz również: Aplikacje, które przypilnują Twoich wydatków. Twój portfel Ci za nie podziękuje

Być może tęskniłaś za przyjemnościami, rozrywką i zabiegami SPA, ale to bardzo łatwa droga, aby pozbyć się szybko wszystkich oszczędności, które tak starannie odkładałaś na ważne cele. Poznaj 6 nawyków, które pomogą Ci osiągnąć finansową równowagę.

Oszczędzanie pieniędzy po kwarantannie: poradnik

Zredukuj ilość wyjść

Postaraj się częściej spędzać wieczory w domu, niż wychodzić na miasto. Takie pojedyncze wyjście to ogromne ryzyko nieplanowanych wydatków, zwłaszcza na pyszne, aczkolwiek drogie, dania i drinki. 

Kwarantanna sprawiła, że poczuliśmy się niepewnie w kwestii wychodzenia do kina, klubów czy pubów, ale uświadomiła jednocześnie moc domowych planszówek i gotowania samemu. Nie rzucaj się od razu na wszystkie możliwości, jeżeli chcesz zachować równowagę finansową. 

Sprawdź polecenia zapłaty

Czy istnieją pewne polecenia zapłaty, jak np. miesięczna opłata za członkostwo w siłowni, z której wcale nie korzystałaś? Sprawdź, być może niektóre z nich zostały zamrożone lub anulowane w czasie wprowadzenia kwarantanny. Zastanów się, czy to naprawdę jest Ci potrzebne do szczęścia, jeżeli obyłaś się bez tego tak długo.

Zabiegi kosmetyczne 

Spraw, aby dbanie o siebie stało się przyjemnym rytuałem, a nie przykrą koniecznością. Choć salony piękności powoli się otwierają, nie oznacza to, że musisz biec do pierwszego lepszego lokalu i zostawić tam wszystkie swoje pieniądze. Jak zapewne zauważyłaś, na kwarantannie autorski manicure nie wychodził Ci wcale tak źle. A czasami nie był nawet potrzebny. Pomyśl, która usługa jest naprawdę konieczna i tylko na nią przeznacz część wydatków.

Spędzaj kreatywny czas z rodziną

Z bliskimi naprawdę można wspaniale spędzić czas, w dodatku za darmo. Wyjście do kina (dolicz do tego popcorn, colę i benzynę) czy zoo może okazać się na ten moment sporym wydatkiem, dlatego znajdź inne, kreatywne sposoby jak umilić sobie wspólne momenty. Co powiesz na gry, spacery czy domowe gotowanie?

Bądź sprytna 

Czas spędzony w domu mógł z pewnością zaowocować w nową pasję - tworzenie przedmiotów DIY. Zamiast wyrzucać zużyte rzeczy do kosza, naucz się dawać im drugie życie w pomysłowy sposób. Zamiast kupować nowe i drogie produkty, połącz ekonomię z pasją i baw się dobrze!

Zainwestuj w rower!

Poza tym, że nie będziesz musiała korzystać z komunikacji miejskiej, która wywołuje teraz niepokój, to zadbasz o własne zdrowie, kondycję oraz... portfel. W godzinach szczytu zamiast stania w korkach będziesz przyjemnie śmigać między samochodami. Inwestując w rower, zaoszczędzisz później na biletach i benzynie. Naprawdę warto!

Zobacz również: Jak zarządzać własnym budżetem w czasie epidemii? Nie ma osoby, której ten temat nie dotyczy

Źródło: metro.co.uk

Polecane wideo

Barbie na kwarantannie wreszcie wyglądają jak zwykłe kobiety. Z którą identyfikujesz się najbardziej?
Barbie na kwarantannie wreszcie wyglądają jak zwykłe kobiety. Z którą identyfikujesz się najbardziej? - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 3 / 5
gość (Ocena: 5) 06.06.2020 12:40
" przyjemnie śmigać między samochodami" - looool. Bo rowerzyści i kierowcy znani są z wzajemnej serdeczności. Jazda uliczna to sport ekstremalny, nie dla wszystkich.
odpowiedz
Ala (Ocena: 1) 04.06.2020 16:05
słabe
odpowiedz

Polecane dla Ciebie