Każdy rodzic powinien zapisać tę datę w kalendarzu. Chodzi o 300+

Kiedy i w jaki sposób złożyć wniosek o wyprawkę?
Każdy rodzic powinien zapisać tę datę w kalendarzu. Chodzi o 300+
Fot. Unsplash
02.06.2020

W budżecie Polski pojawia się coraz więcej „plusów”. Najważniejszym z nich jest wsparcie dla każdego dziecka w wysokości 500 zł miesięcznie. Jakiś czas temu rząd snuł plany dotyczące 1000+, czyli bonu turystycznego, który mieli otrzymać etatowi pracownicy. Trzeci rok z rzędu wypłacana ma być również wyprawka nazywana przez niektórych 300 plus.

Zobacz również: LIST: „To przykre, że nie dostanę 1000+ na wakacje tylko dlatego, że nie pracuję”

To wsparcie udzielane rodzinom przed rozpoczęciem kolejnego roku szkolnego. Pieniądze mają pozwolić na zakup podręczników oraz innych niezbędnych rzeczy do nauki. Nie obowiązują żadne limity - świadczenie otrzymasz bez względu na dochody i liczbę pociech. Wystarczy status ucznia.

Wkrótce rozpocznie się składanie wniosków na rok szkolny 2020/2021.

uczeń

Wyprawka szkolna 2020

Warto przypomnieć, że „300 plus” należy się każdemu uczniowi do ukończenia 20 lat. Nie obejmuje jednak zerówki, szkół policealnych i studiów wyższych. Kiedy rodzice są rozwiedzeni, wtedy wyprawka dzielona jest na pół i każdemu z nich przysługuje 150 zł na dziecko. Program nie działa automatycznie i konieczne jest złożenie odpowiedniego wniosku. Kiedy?

Wnioski o wypłatę świadczenia dobry start z tytułu rozpoczęcia roku szkolnego drogą tradycyjną będzie można składać od 1 sierpnia 2020 roku, zaś elektronicznie od 1 lipca 2020.  Zmiany czekają nas dopiero w 2021 r. – wówczas wnioski będzie można składać online już od 1 lutego, a w formie papierowej – od 1 kwietnia. Tak jak dzisiaj, rodzice i opiekunowie będą mieli na to czas do końca listopada

- czytamy na mamotoja.pl.

Ostateczny termin to 30 listopada br.

Zobacz również: LIST: „500+ starcza na coraz mniej. Wszystko drożeje, a dostajemy tyle samo”

złotówki

Wniosek o wyprawkę szkolną 2020

Papierowy wniosek można złożyć w urzędzie gminy lub ośrodku pomocy społecznej. Elektroniczny - przez rządowy serwis [email protected] lub stronę banku.

Jeśli kompletny wniosek będzie złożony w lipcu lub sierpniu, wówczas świadczenie zostanie wypłacone nie później niż do końca września (a nawet przed rozpoczęciem roku szkolnego). W przypadku wniosków składanych w późniejszym terminie świadczenie będzie wypłacane w terminie do dwóch miesięcy od dnia złożenia wniosku

- informuje serwis.

We wniosku należy wskazać, w jaki sposób chcemy otrzymać pieniądze. Może to być przelew bankowy, przekaz pocztowy lub wypłata gotówki w kasie urzędu.

Zobacz również: Rewolucja w 500+. Coraz więcej Polaków opowiada się za takim rozwiązaniem

Polecane wideo

Najpiękniejsze dziecko na świecie. Jak wygląda po 9 latach?
Najpiękniejsze dziecko na świecie. Jak wygląda po 9 latach? - zdjęcie 1
Komentarze (6)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 02.06.2020 21:25
Aha, to 500+ to jeszcze za mało, trzeba dop*erdolić jeszcze 300+ na każdego ucznia, żeby rodzice patusy mogli sobie kupić nowiutką plazmę do pokoju, a ich dzieci i tak będą chodzić do szkoły w potarganych butach, z brudnym plecakiem wygrzebanym gdzieś ze śmietnika, bez książek i zeszytów.... Ten rząd w tym kraju to wielkie nieporozumienie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.06.2020 11:01
Zastanawiam się po co to 300 plus, skoro podręczniki dzieci otrzymują za darmo. Jeden komplet w szkole i drugi do domu.
zobacz odpowiedzi (4)

Polecane dla Ciebie