Czy kobiety po 50-tce mają jakąkolwiek perspektywę zarobku?

Okazuje się, że tak! Znamy branżę, w której można bardzo dobrze zarobić.
Czy kobiety po 50-tce mają jakąkolwiek perspektywę zarobku?
fot. materiały prasowe
25.05.2020

Opiekunkami osób starszych zostają zazwyczaj panie po 50-tce, choć oczywiście jest to zawód dla osób w każdym wieku. Najczęściej jest to praca dodatkowa lub sezonowa, ale jest również wiele pań, dla których stanowi jedyne źródło dochodu. A zarobić jako opiekunka można naprawdę sporo.

Często panie, które myślą, że w swoich rodzinnych miastach mają małe szanse na znalezienie dobrej pracy, mogą liczyć na naprawdę atrakcyjne zarobki i do tego satysfakcjonujące zajęcie. Jak to możliwe? Wystarczy zostać opiekunką seniorów za granicą. Praca w Niemczech daje możliwość wysokich zarobków i dostosowania długości kontraktów do swoich potrzeb.

Czym zajmuje się opiekunka seniorów i jak nią zostać?

Zadaniem opiekunki jest wsparcie rodziny w opiece nad seniorem. Do jej obowiązków należą: prowadzenie domu, towarzyszenie seniorowi oraz wykonywanie czynności pielęgnacyjnych i opiekuńczych. Opiekunka nie wykonuje żadnych czynności medycznych czy pielęgniarskich, jak np. podawanie insuliny, rozdzielanie leków, wykonywanie zastrzyków itp.

Atutem jest znajomość języka niemieckiego w stopniu komunikatywnym, czyli umożliwiającym swobodną rozmowę z podopiecznym i wykonywanie obowiązków, ale jeśli kandydatka na opiekunkę go nie zna, to może się nauczyć przed wyjazdem. Dobrze, jeżeli ma doświadczenie w opiece (niekonieczne zawodowe) nad osobą starszą lub niesamodzielną. Musi być sprawna fizycznie i ewentualnie posiadać prawo jazdy (choć nie zawsze jest to konieczne). Nie jest wymagane szczególne wykształcenie. Promedica24 zapewnia kandydatkom kursy z zakresu opieki oraz językowe.

Jeśli chcesz zostać opiekunką, wystarczy zadzwonić lub zostawić swoje dane, korzystając z formularza na stronie. Po otrzymaniu zgłoszenia konsultant skontaktuje się w ciągu 15 minut. Podczas rozmowy omawiane są wymagania i zasady zatrudnienia. Kolejny etap to rozmowa kwalifikacyjna, obecnie przeprowadzana telefonicznie lub online. Podczas spotkania sprawdzane są kwalifikacje w opiece, umiejętności językowe, omawiane warunki współpracy i podpisywana jest umowa. Ostatni etap to wyjazd do pracy w miejscu docelowym.

Zarobki opiekunek seniorów

W czasie pandemii wiele osób pozostaje bez pracy i możliwości zarabiania, zostało zwolnionych albo nie ma możliwości wykonywania obowiązków zawodowych. Dobrym rozwiązaniem w tej sytuacji jest zatrudnienie się w charakterze opiekunki seniorów za granicą. Agencje pośredniczące w ich zatrudnianiu oferują atrakcyjne warunki zatrudnienia. Osoby starsze, które zostają w domu potrzebują wsparcia oraz towarzystwa opiekuna, zwłaszcza jeśli ich bliscy nie mogą go im zapewnić.

Praca jako opiekunka osób starszych za granicą, zwłaszcza w Niemczech, jest bardzo atrakcyjna pod względem finansowym. Pozwala na zachowanie płynności finansowej i utrzymanie siebie i rodziny. Wiadomo, że zarobki są dużo wyższe niż w kraju. W Promedica24 opiekunka może aktualnie zarobić nawet 9 400 zł za 45-dniowy kontrakt, oczywiście pod warunkiem, że dobrze zna język niemiecki. Ma także zapewniony nocleg i wyżywienie na miejscu, w domu podopiecznego, a więc oszczędza na kosztach utrzymania. Promedica24 gwarantuje również transport w obie strony, ubezpieczenie i wsparcie opiekuna kontraktu.

Atrakcyjne oferty pracy można znaleźć na stronie: https://promedica24.com.pl/oferty-pracy/praca-w-niemczech/.

Praca jako opiekunka osób starszych w dobie pandemii

Czy wyjazd jest bezpieczny w obecnym czasie? Tak samo jak praca w kraju. Wirus jest wszędzie, więc równie dobrze można zarazić się w Polsce. Warto zastanowić się zatem nad zostaniem opiekunką osób starszych. Niemcy to kraj, w którym służba zdrowia jest na dużo wyższym poziomie niż w Polsce.

Promedica24 stosuje się do ogólnych zasad higieny oraz zaleceń przekazywanych przez Główny Inspektorat Sanitarny, WHO oraz polskie organizacje rządowe. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo opiekunek wdrożone zostały procedury mające na celu zminimalizowanie ryzyka zarażenia koronawirusem w trakcie świadczenia usług opieki oraz podróży.

Środki bezpieczeństwa są zachowane na wszystkich etapach – od rekrutacji po wyjazd i pobyt. Rozmowy kwalifikacyjne odbywają się w sterylnym biurze lub zawsze gdy to możliwe przez telefon. Szkolenia dla opiekunek i kursy językowe są przeprowadzane online. Podczas transportu zachowane są wszelkie niezbędne zasady – busy są regularnie odkażane, zapewnione są rękawiczki i płyny do dezynfekcji, każdy z podróżnych ma mierzoną temperaturę. W busie może podróżować 5-6 pasażerów.

Praca na miejscu jest bezpieczna. Wykonywanie obowiązków opiekuńczych nie wymaga kontaktu z wieloma osobami – zazwyczaj tylko z podopiecznym lub jego rodziną.

Promedica24 to lider na rynku usług opiekuńczych. Opiekunki mogą mieć pewność, że praca jest w pełni legalna i bezpieczna, że na miejscu otrzymają odpowiednie wsparcie opiekuna kontraktu. Firma dysponuje największą liczbą ofert, a więc każdy kandydat może znaleźć pracę dostosowaną do swoich potrzeb i możliwości.

 

Materiał partnera

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 26.05.2020 10:22
To, że ktoś nie ma 20 czy 30 lat to nie znaczy, że nie może pracy znaleźć. Ja wyjechałam z promedica jako opiekunka do Niemiec. Odbyłam kurs niemieckiego w firmie i pojechałam. Mam godne warunki finansowe, dobrą sztellę. Opiekuję się chodzącym podopiecznym. W Polsce nikt mi takich warunków finansowych nie zaproponował co agencja więc się nie zastanawiałam. Chcę pomóc finansowo swoim dzieciom.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie