Idealna playlista do pracy na home office. Z tą muzyką nie zabraknie Ci motywacji!

Te piosenki dodadzą Ci energii i sprawią, że praca zdalna będzie o wiele przyjemniejsza.
Idealna playlista do pracy na home office. Z tą muzyką nie zabraknie Ci motywacji!
fot. iStock (FlamingoImages)
16.04.2020

Wiele osób mierzy się teraz z wyzwaniem, jakim jest praca w warunkach domowych. W miejscu, które kojarzy nam się raczej z odpoczynkiem i w którym wiele nas rozprasza, często trudno jest wejść w rytm obowiązków i skupić się na realizowaniu zadań. Aby wyłączyć się na bodźce zewnętrzne i pozytywnie nastroić do codziennej pracy w trybie home office, warto posłuchać w tle odpowiednich dźwięków. Dodanie muzyki do wysiłku umysłowego pomoże w koncentracji i wpłynie na wyobraźnię, a dynamiczna playlista pozwoli utrzymać Twoją motywację na odpowiednim poziomie. To co, gotowa?

Zobacz także: Najlepsze muzyczne sceny w historii kina. Na ich widok można dostać gęsiej skórki, a nawet wzruszyć się do łez

#1 Energetyczne doładowanie

Warto zatroszczyć się o dodatkową motywację w tym trudnym czasie, dlatego proponujemy, aby o poranku wybrać żywe utwory, które popchną nas do działania i obudzą na resztę dnia. Wśród hitowych piosenek, które królują ostatnio w social mediach jest Supalonely w wykonaniu BENEE. Ta melodia sprawia, że od razu chce się wstać i ruszać! Na Instagramie powstało nawet wyzwanie, zachęcające do nagrania pląsów do tego kawałka. Do radosnych piosenek zalicza się też Don't Start Now Dua Lipy (oraz cała lista innych jej hitów), ponadczasowe Happy Pharrella Williamsa, a także debiut polskiej wokalistki Sanah - Szampan. Z nowości można przesłuchać całego albumu Quebonafide - ROMANTIC PSYCHO. Z ulubionych numerów stwórz swoją unikalną playlistę i włączaj ją co rano na poprawę nastroju.

#2 Szczypta elektroniki

Nawet jeżeli na co dzień gustujesz w innych gatunkach, nic tak jak muzyka elektroniczna nie sprzyja skupieniu. SBTRKT, Moderat, Kiasmos, Christian Löffler to nazwiska, z którymi możesz zaprzyjaźnić się na czas home office i odkryć nowe horyzonty.

#3 Ulubione klasyki

Gdy po kilku godzinach umysłowego wysiłku dopadnie Cię kryzys, włącz ukochane, muzyczne klasyki, takie jak Part-Time Lover Steviego Wondera, Daddy Cool zespołu Boney M. czy błogie Little Lies grupy Fleetwood Mac. A skoro już o klasykach mowa...

Zobacz także: Home Office: Jak zachować zdrowie i energię pracując z domu?

Słuchanie utworów muzyki klasycznej wpływa na nasze neurony, stymulując je do zadań umysłowych. To częsty zabieg wykorzystywany przez studentów wymagających kierunków. Badacze sugerują, że osoby słuchające utworów klasycznych, cechuje tzw. Efekt Mozarta i lepiej przyswajają wiedzę oraz poprawia to ich pamięć, sugeruje portal Szybka Nauka. Oczywiście, zawsze znajdą się też wyjątki, którym łatwiej skupić się w całkowitej ciszy.

Polecane wideo

#strojesienahomoffisie to akcja, która podbija Instagram. O co w niej chodzi?
#strojesienahomoffisie to akcja, która podbija Instagram. O co w niej chodzi? - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie