Aplikacje, które przypilnują Twoich wydatków. Twój portfel Ci za nie podziękuje

Koniec z wiecznym byciem na minusie!
Aplikacje, które przypilnują Twoich wydatków. Twój portfel Ci za nie podziękuje
Fot. Unsplash
14.04.2020

Znasz ten scenariusz, gdy dopiero co na twoje konto wpłynęła od dawna wypatrywana wypłata, a nagle okazuje się, że nie pozostał po niej nawet ślad? Mało tego - pieniędzy na twoim bankowy koncie jest jakby mniej? Jeśli tak, oznacza to jedno – masz problem z zarządzaniem domowym budżetem i nie jesteś w stanie oszczędzać tak, jakbyś tego chciała. 

Zobacz również: LIST: „Pracuję w banku i widzę, ile oszczędności mają młodzi ludzie. Dramat”

A to może być wyjątkowo złą wróżbą na przyszłość. Im wcześniej nauczysz się zarządzać swoimi wydatkami oraz mieć domowy budżet zawsze pod kontrolą, tym większa szansa, że unikniesz nagłego braku środków na koncie, a z każdym miesiącem twoje konto w banku będzie powiększać się o kolejną sumę. Jeżeli potrzebujesz pomocy podczas pierwszych kroków na drodze do oszczędzania i pilnowania wydatków, aplikacje, o których przeczytasz poniżej, zdecydowanie są dla ciebie. Twój portfel ci za nie podziękuje! 

Najlepsze aplikacje do zarządzania domowym budżetem 

Najlepsze aplikacje do zarządzania domowym budżetem Fot. Unsplash.com

PanParagon 

Ta aplikacja przechowuje wszystkie twoje paragony w jednym miejscu, dzięki czemu masz swoje wydatki zawsze pod kontrolą. Wystarczy, że zeskanujesz dowód zakupu przy pomocy aplikacji, a PanParagon resztę zrobi za ciebie: sczyta dane z paragonów i przypisze je do odpowiednich kategorii, pokaże statystyki wydatków z całego miesiąca, a nawet zaproponuje zniżki w najpopularniejszych sklepach. 

Spendee 

Główną zaletą tej aplikacji jest jej duża intuicyjność i łatwość w obsłudze. Możesz w każdej chwili przeanalizować swoje przychody i wydatki – wystarczy, że rzucisz okiem na przejrzyste i łatwe do odczytania wykresy. 

Mój Budżet 

Jeżeli posiadasz konta w kilku bankach, ta aplikacja zdecydowanie jest dla ciebie. Mój Budżet pokazuje, jak wygląda stan wszystkich twoich sald oraz ile pieniędzy posiadasz w rzeczywistości. Można w niej tworzyć spersonalizowany budżet, tworząc limity dla wydatków z poszczególnych kategorii. Jej użytkownicy twierdzą, że jest niezwykle intuicyjna.  

Mój Portfel – My Money Tracker 

Dzięki te aplikacji będziesz w stanie monitorować, czy nie wydajesz za dużo pieniędzy na poszczególne kategorie. Posiada ona funkcję ustawiania górnego limitu na konkretny cel, dzięki czemu możesz trzymać się kwoty wyznaczonej na dany miesiąc. Mój Portfel posiada też funkcję alertów, które powiadomią nas o zbliżających się płatnościach.  

 Guilt - Expense Manager 

To bardzo ciekawa opcja, zwłaszcza jeśli masz problem z nadprogramowymi wydatkami na nagłe zachcianki i rzeczy, których być może wcale nie potrzebujesz. W tej aplikacji możesz przypisać poziom odczuwanych wyrzutów sumienia po każdym zakupie – od zupełnego braku po “guilty as hell”. Dodatkowo wydatki są oznaczane kolorami, gdzie czerwony oznacza największy zakupowy grzech. Pod koniec każdego miesiąca aplikacja zrobi podsumowanie i pokaże, jakiego koloru używałaś najczęściej oraz ile pieniędzy wydałaś. 

Zobacz również: Przeszedł na emeryturę w wieku 24 lat, bo zaoszczędził... prawie 3 mln zł. Teraz zdradza, jak to zrobił

Polecane wideo

Pillow Challenge podbija Instagram. Efekty są zaskakująco szykowne
Pillow Challenge podbija Instagram. Efekty są zaskakująco szykowne - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
aogorek (Ocena: 5) 14.04.2020 06:45
Polecam jeszcze sprawdzenie "Family Finance Tracker" - polska, całkiem rozbudowana aplikacja działająca na wszystkich urządzeniach.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie