15 sposobów, jak dorobić w czasie epidemii bez wychodzenia z domu

Świetny sposób na nudę i podreperowanie budżetu.
15 sposobów, jak dorobić w czasie epidemii bez wychodzenia z domu
Fot. Unsplash
29.04.2020

Przeciągająca się kwarantanna i coraz gorsza sytuacja na rynku pracy raczej nie poprawiają humoru. Kolejne firmy obniżają zatrudnienie albo decydują się na tymczasowe zawieszenie działalności. Istnieją branże, które praktycznie przestały działać i raczej prędko nie będzie nam się żyło lepiej. Nie wspominając o tym, że nadmiar wolnego czasu potrafi psychicznie wykończyć.

Zobacz również: 10 zawodów, w których Polacy zarabiają najwięcej. Te stawki robią wrażenie

Nic więc dziwnego, że coraz więcej z nas szuka innego sposobu na podreperowanie domowego budżetu. Dla jednych to wręcz konieczność, a pozostali szukają sposobu na nudę. Bez względu na okoliczności - praca z domu to dziś zdecydowanie najlepsza opcja, bo pozwala odizolować się od innych ludzi, a przy okazji dorobić.

Tylko gdzie szukać dodatkowego zajęcia? Podpowiadamy.

praca przy komputerze#1 Prowadzenie bloga

Nie od razu zaczniesz zarabiać, ale to dobry moment na zbudowanie swojej pozycji. Najbardziej poczytni blogerzy mogą liczyć na wynagrodzenie za wpisy sponsorowane i zysk z reklam.

#2 Copywriting

Jeśli masz lekkie pióro i znasz się dobrze na jakimś temacie - możesz zacząć pisać teksty do serwisów internetowych. Zleceń szukaj w branżowych portalach. Znajomość podstaw SEO będzie dodatkowym atutem.

#3 Serwis aukcyjny

To także świetny moment na zrobienie porządków w domu i wyprzedaż przedmiotów, których już nie potrzebujesz. Może się wydawać, że nie mają większej wartości, ale dla kupujących mogą być na wagę złota.

#4 Gotowanie

Prowadzenie profesjonalnej działalności gastronomicznej wymaga odpowiednich zezwoleń, ale niektórzy przygotowują posiłki dla rodziny i znajomych.

#5 Marketing szeptany

Agencje reklamowe cały czas poszukują pracowników, którzy będą publikować pochlebne opinie na temat konkretnych marek. Tego typu działalność czasami budzi zastrzeżenia, ale jest faktem.

Zobacz również: Tyle zarobisz w pierwszej pracy. Ujawniono stawki dla kilkunastu popularnych zawodów

szydełkowanie

#6 Rękodzieło

Umiesz szydełkować, malować, szyć, tworzyć meble? Swoje dzieła możesz z powodzeniem sprzedawać w serwisach aukcyjnych, bo chętnych naprawdę nie brakuje.

#7 Tłumaczenie tekstów

Nie zawsze wymaga to kierunkowego wykształcenia. Czasami wystarczy praktyczna znajomość języka obcego. Tłumaczyć można bowiem nie tylko książki czy prace naukowe, ale także artykuły do serwisów internetowych czy opisy zagranicznych aukcji.

#8 Kanał na YouTube

Nie wszyscy vlogerzy osiągają sukces, ale jeśli dobrze czujesz się przed kamerą - warto spróbować. Być może specjalizujesz się w jakimś temacie, który zainteresuje widzów i w ten sposób zarobisz na reklamach.

#9 Przepisywanie książek

W serwisach z ogłoszeniami dla freelancerów nie brakuje tego typu ofert. Pracodawca dostarcza książkę, a twoim zadaniem jest przepisanie jej do pliku tekstowego na komputerze.

#10 Udzielanie korepetycji

Lekcje online są w dzisiejszych czasach coraz bardziej popularne. Jeśli masz odpowiednie wykształcenie i wiedzę, znalezienie zlecenia nie powinno być wcale trudne.

praca przy komputerze

#11 Prowadzenie księgowości

Coraz więcej firm jest zmuszonych przenieść się do świata wirtualnego i dotyczy to także księgowości. Jeśli umiesz liczyć i znasz programy do fakturowania - być może znajdziesz zatrudnienie w małym lub średnim przedsiębiorstwie.

#12 Social media

Profesjonalnym prowadzeniem kanałów w mediach społecznościowych zajmują się agencje reklamowe i marketingowe, ale nie każda firma może sobie pozwolić na taki wydatek. Być może lokalna restauracja lub sklep chcą zaistnieć w Internecie, a ty im to umożliwisz prowadząc np. profil na Facebooku czy Instagramie.

#13 Opieka nad dziećmi

Zamknięte szkoły zdezorganizowały życie wielu rodzin. Popytaj wśród sąsiadów czy znajomych - możesz opiekować się ich potomstwem nawet we własnym domu.

#14 Korekta tekstów

Nie mówimy raczej o pracy dla dużego wydawnictwa, ale korekty wymagają przecież nie tylko książki. Poszukaj zleceń - serwisy internetowe często poszukują osób, które wychwycą literówki i inne błędy w artykułach.

#15 Wypełnianie ankiet

To zajęcie idealne dla osób znudzonych siedzeniem w domu, które mają jeszcze inne źródło utrzymania. Stawki nie są wysokie, a zarobki stałe, ale od czegoś trzeba zacząć.

Zobacz również: „Mam 35 lat i puste CV”. Alicja zaczyna późno, ale chce zrobić karierę

Polecane wideo

Jest tak ładna, że nie musi pracować. Dzięki urodzie kupiła dom i żyje w luksusie
Jest tak ładna, że nie musi pracować. Dzięki urodzie kupiła dom i żyje w luksusie - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie