Koronawirus to nie tylko utrata pracy. W tych branżach zapotrzebowanie na pracowników wciąż rośnie

Tam bez problemu znajdziesz zatrudnienie.
Koronawirus to nie tylko utrata pracy. W tych branżach zapotrzebowanie na pracowników wciąż rośnie
Fot. iStock
08.04.2020

Pandemia koronawirusa zmieniła nasze życie o 180 stopni i to właściwie w każdym jego aspekcie. Zmianom uległy nasze relacje z bliskimi, sposób spędzania wolnego czasu, a także praca. Wiele firm przeniosło się na pracę zdalną, ale niektóre branże nie mogły sobie na to pozwolić, w związku z czym w wielu przedsiębiorstwach podjęto bardzo dramatyczne decyzje. 

Zobacz również: Jak pracować dzień w dzień z domu i nie zwariować?

Pandemia koronawirusa, która wciąż szaleje w ponad 100 krajach świata, w największym stopniu dotknęła takie branże jak turystyka, hotelarstwo czy restauratorstwo. Linie lotnicze zostały zmuszone zawiesić swoje trasy w związku z zamkniętymi granicami, a hotele i hostele nie mogą przyjmować nowych gości, natomiast restauracje i bary zostały zamknięte aż do odwołania. Żeby ratować swoje przedsiębiorstwa wielu właścicieli firm w tych branżach zostało zmuszonych zwolnić większość swoich pracowników, a ludzie z dnia na dzień zostali bez pracy. 

Ale na szczęście w obliczu koronawirusa wciąż istnieją branże, które się rozwijają i jak nigdy wcześniej szukają nowych pracowników. Agencja Savoy Stewart dokonała analizy rynku pracy i przygotowała zestawienie najbardziej pożądanych zawodów. Jakie zawody znalazły się na szczycie listy? 

Koronawirus a praca: pożądane zawody na rynku pracy

Fot. Unsplash.com

Koronawirus a praca: pożądane zawody na rynku pracy

Okazuje się, że na rynku są obecnie pożądani pracownicy z zakresu obsługi klienta, czyli tzw. customer service. Tuż za nimi uplasował zawód pielęgniarki i pielęgniarza. W tym przypadku trudno o zdumienie, skoro w związku z rozprzestrzenianiem się pandemii i rosnącą liczbą przypadków nowych zakażeń w szpitalach zaczyna brakować personelu medycznego i rąk do pracy. Nie dziwi więc następny zawód w zestawieniu, czyli lekarz. 

Wielkie szanse na zatrudnienie mają też osoby, które chcą związać swoją zawodową przyszłość z transportem oraz dystrybucją. Rośnie też zapotrzebowanie na korepetytorów i nauczycieli online, co bez wątpienia ma związek z sytuacją, w jakiej obecnie znalazły się setki tysięcy uczniów. 

Zobacz również: Nowe ograniczenia w związku z koronawirusem. 15 zmian, o których trzeba pamiętać

Polecane wideo

Przez koronawirusa kobiety masowo golą się na zero. Dlaczego decydują się na ten drastyczny ruch?
Przez koronawirusa kobiety masowo golą się na zero. Dlaczego decydują się na ten drastyczny ruch? - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 10.03.2021 02:59
No super. Na lekarza czy pielęgniarkę nie mam kwalifikacji, tak samo na nauczyciela. Pozostaje marne call center. ZAYEBIŚCIE.
odpowiedz
bmw marzenie na drzewie (Ocena: 5) 09.04.2020 17:45
POWIEM TAK NIE NADAJE SIE NA RATOWNIKA NA PIELEGNIARZA , NIE MOGE BYC POLICJANTEM ANI TREPEM W WOJSKU TAK BARDZO CHCIALBYM IM POMOC TYM LUDZIOM TYLKO NIE WIEM JAK ZOSTALO MI TYLKO WPACIC NA JAKES KONTO DLA SLUZBY ZDROWIA SZKODA ZE NIE MOGE NIC WIECJ ZROBIC
odpowiedz

Polecane dla Ciebie