Porównali zarobki w Polsce i na świecie. W niektórych zawodach różnice są ogromne

Jak wypadli nasi nauczyciele, fryzjerzy czy lekarze?
Porównali zarobki w Polsce i na świecie. W niektórych zawodach różnice są ogromne
Fot. Unsplash
14.01.2020

Faktem jest, że płace w Polsce rosną. Być może nie w takim tempie, jakbyśmy tego oczekiwali, ale od czegoś trzeba zacząć. W niektórych branżach stawki są już na poziomie europejskim, a nawet światowym. Są jednak i takie, gdzie wciąż musi się wiele zmienić. Dotyczy to zwłaszcza niewykwalifikowanych pracowników oraz strefy budżetowej.

Zobacz również: Nie chcemy umawiać się z osobami, które pracują w tych 12 zawodach. Źle się kojarzą

Sporo mówi się o tym, że inni mają lepiej, ale raczej nie zdajemy sobie sprawy ze skali zjawiska. Sprawdził to serwis Yell Business, który porównał zarobki w popularnych zawodach i ułożył je w kolejności od najlepiej do najgorzej opłacanych nacji. Jak wypadamy w porównaniu z innymi?

Nie chodzi nawet o konkretne stawki, bo te zaczerpnięto z oficjalnych i nieco zawyżonych danych. Warto jednak przyjrzeć się tendencji i miejscu w rankingu.

 

Budowlaniec

Dentysta

Lekarz

Fryzjer

Pielęgniarka

Sprzedawca

Nauczyciel

Księgowy

Dziennikarz

Informatyk

Tak jak wspominaliśmy - chyba nie warto przeliczać konkretnych stawek. W tym przypadku bardziej istotne jest miejsce w zestawieniu, a to w większości przypadków nie jest zbyt wysokie. Nasz niedosyt wydaje się więc w pełni uzasadniony.

Źródło: business.yell.com

Zobacz również: Tyle zarobisz w pierwszej pracy. Ujawniono stawki dla kilkunastu popularnych zawodów

Polecane wideo

Znak zodiaku a życie zawodowe. Taka praca jest Ci pisana
Znak zodiaku a życie zawodowe. Taka praca jest Ci pisana - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 14.01.2020 22:32
Szkoda, że nikt nie porównał kosztów życia... dopiero wtedy można zrobić zestawienie wraz z zarobkami. Gdzie np. w takiej Ameryce nie ma czegoś takiego jak publiczna służba zdrowia, czy okres wypowiedzenia, a na prywatną służbę, to mało kogo stać.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie