Ten prosty trik pozwala zaoszczędzić fortunę. Na początek wystarczą 2 zł

Systematyczność zostanie wreszcie nagrodzona.
Ten prosty trik pozwala zaoszczędzić fortunę. Na początek wystarczą 2 zł
Fot. Unsplash
08.01.2020

Początek nowego roku sprzyja postanowieniom, ale doświadczenie uczy, że nie wszystkie doczekają się realizacji. Tak jest zazwyczaj z oszczędzaniem. Próbujemy odłożyć na wymarzony cel, jednak brakuje nam konsekwencji. Szybko dochodzimy do wniosku, że przy aktualnych zarobkach to zwyczajnie niemożliwe.

Zobacz również: Tyle zarobisz w pierwszej pracy. Ujawniono stawki dla kilkunastu popularnych zawodów

Nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej, ale nawet najmniejszy budżet nie wyklucza odkładania środków. Czasami jest to comiesięczna kwota, którą przelewamy na konto oszczędnościowe zaraz po otrzymaniu wypłaty. Zazwyczaj jednak nie oszczędzamy tak systematycznie, bo uważamy, że nas na to nie stać.

Ty też tak myślisz? Zmienisz zdanie, kiedy poznasz ten prosty trik.

Grosz do grosza, a będzie kokosza - to mądre przysłowie pokazuje, że małymi krokami wreszcie można dojść do celu. Nie wszystkich nas jednak przekonuje. Uważamy, że jeśli oszczędzać, to tylko konkretne kwoty, bo drobnych nie opłaca się nawet liczyć. Ona jest zupełnie innego zdania.

Erin, bohaterka reportażu opublikowanego na łamach portalu brytyjskiego dziennika „Metro”, odłożyła sporą kwotę i wcale nie musiała sobie niczego odmawiać. 27-latka zastosowała trik, którego nauczył ją ojciec.

Mój tata robił to od zawsze. Często pytał nas, czy mamy monety o konkretnym nominale i prosił o nie. Wtedy jeszcze nie wiedziałam, co z nimi robi. Dopiero niedawno zdradził mi, że przez cały rok wrzuca je do słoika i w grudniu ma już zawsze sporą sumę

- ujawnia.

Zobacz również: Rozrzutni nigdy tego nie robią. 10 sygnałów, które świadczą o finansowej dojrzałości

W tym przypadku chodziło o 2 funty, ale w naszym przypadku mogą to być oczywiście złotówki. Im wyższy nominał, tym więcej zaoszczędzimy. Do tematu trzeba podejść jednak bardzo sumiennie i odkładać każdą ustaloną monetę, jaka tylko wpadnie nam w ręce. Erin w krótkim czasie udało się odłożyć równowartość ponad tysiąca złotych, a jej codzienny budżet wcale na tym nie ucierpiał.

Być może w ten sposób nie zostaniemy milionerami, ale przynajmniej nauczymy się gospodarować ciężko zarobionymi pieniędzmi. Niektórzy stosują ten trik, by w grudniu opróżnić słoik i wydać całość na prezenty. Inni, jak nasza bohaterka, przeznaczają zebrane w ten sposób środki na realizację marzeń.

W jej przypadku chodzi o wpłatę własną na zakup mieszkania. Wystarczy odkładać drobne, by ten cel stawał się coraz bardziej realny.

Zobacz również: Przeszedł na emeryturę w wieku 24 lat, bo zaoszczędził... prawie 3 mln zł. Teraz zdradza, jak to zrobił

Polecane wideo

Znaki zodiaku, którym ciągle brakuje pieniędzy
Znaki zodiaku, którym ciągle brakuje pieniędzy - zdjęcie 1

Komentarze (3)

Ocena: 2.67 / 5
Kolo (Ocena: 1) 09.01.2020 18:38
Porażka nic dodać nic ująć
odpowiedz
gość (Ocena: 2) 08.01.2020 07:21
Żaden trik na zaoszczędzenie fortuny. Czyli jak mi ktoś wyda 50 zł w 2zl to odkładam wszystko ale jak place karta to mogę wydawać ile chce?
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie