O czym rozmawiać na świątecznym spotkaniu z pracy? Oto lista neutralnych tematów

Nie ma nic gorszego niż krępująca cisza...
O czym rozmawiać na świątecznym spotkaniu z pracy? Oto lista neutralnych tematów
fot. Pinterest (https://pl.pinterest.com/pin/173670129356497694/)
13.12.2019

Rozmowy z osobami z pracy są często krępujące, zwłaszcza, jeżeli na co dzień nie pracujecie ze sobą blisko i nie macie wspólnych tematów. Niektórzy są w stanie przegapić pociąg czy autobus, aby uniknąć rozmowy z koleżanką czy z kolegą z pracy. Jeśli boisz się niezręcznych spotkań, wiedz, że nie jesteś sama. Unikanie firmowych spotkań raczej nie jest najlepszym rozwiązaniem, dlatego przedstawiamy dziś listę neutralnych tematów, które możesz poruszyć podczas niezobowiązującego spotkania świątecznego.

Zobacz też: 8 najgorszych typów kobiet z pracy. Przez nie przychodzenie do firmy staje się koszmarem

O czym rozmawiać podczas świątecznego spotkania w pracy?

fot. unsplash

1. O świętach

Najłatwiejszym tematem do rozmów w gronie kolegów z pracy jest temat przewodni imprezy. W tym przypadku są to święta i różne tradycje z nimi związane. Możecie porozmawiać o tym, gdzie spędzacie święta, jakie potrawy przygotowujecie, czy kupiliście już wszystkie prezenty. Tutaj tematów do rozmów jest naprawdę sporo. Boże Narodzenie to bardzo przyjemny tematyka, która rozluźni nieco atmosferę.

2. O jakimś życiowym doświadczeniu

Jeśli chcesz zaciekawić swojego rozmówcę, opowiedz mu ciekawą historię jaka miała miejsce w Twoim życiu. Nieważne, czy wydarzyła się ona w trakcie świąt, czy wiele lat temu jak byłaś jeszcze dzieckiem. Ludzie chętnie słuchają o życiowych doświadczeniach, zwłaszcza, jeżeli są one pouczające i mogą z nich wynieść jakąś wartość.

3. O bieżących wydarzeniach

Bieżący sprawy z kraju czy ze świata to zawsze dobry temat do rozmów. Możesz zapytać kolegów, czy słyszeli o ... a rozmowa potoczy się sama.

fot. unsplash

4. O memach 

Te zabawne obrazki potrafią rozluźnić najbardziej napiętą atmosferę. Wspominanie o nich pokaże, że masz poczucie humoru, potrafisz być wyluzowana i zabawna. Uwierz, że większość ludzi uwielbia memy i jest z nimi na bieżąco.

5. O muzyce

Bardzo przyjemny temat do rozmów, zwłaszcza, jeżeli trafisz na prawdziwego fana muzyki. Jest wiele tematów, które można tu poruszyć. O muzyce możesz porozmawiać z każdą osobą, niezależnie od wieku i zajmowanego stanowiska.

6. O zainteresowaniach

W pracy z pewnością nie macie zbyt wiele okazji, aby poznać się bliżej. Zainteresowania wiele mówią o człowieku i potrafią zmienić nasze nastawienie do danej osoby. Opowiedz o tym, czym Ty się interesujesz. Może byłaś ostatnio na jakiejś ciekawej sztuce, o której warto opowiedzieć?

Jakich tematów lepiej nie poruszać?

Zdecydowanie nie warto wdawać się w dyskusję o polityce. W końcu to miłe spotkanie świąteczne, a dodatkowo w środowisku pracy nie warto mówić o swoich poglądach. Prowadzi to do wielu konfliktów, zwłaszcza wśród osób, które są zagorzałymi fanami danej partii politycznej.

Zobacz też: Tych 2 pytań w czasie rozmowy o pracę każdy się obawia. Są bardzo podchwytliwe

Polecane wideo

Znak zodiaku a życie zawodowe. Taka praca jest Ci pisana
Znak zodiaku a życie zawodowe. Taka praca jest Ci pisana - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 15.12.2019 10:14
W pracy w piątek mieliśmy wigilie i spoko było stoły uginały się od jedzenia z cateringu Blue z Mokobód, rozmawialiśmy dosłownie o wszystkim, nie było sytuacji, że zapadła grobowa cisza.. łamaliśmy się opłatkiem śpiewaliśmy kolędy. Spotkanie naprawdę przebiegło w fajnej atmosferze.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie