Nie chcemy umawiać się z osobami, które pracują w tych 12 zawodach. Źle się kojarzą

Taka praca może skazywać na samotność.
Nie chcemy umawiać się z osobami, które pracują w tych 12 zawodach. Źle się kojarzą
Fot. Unsplash
13.12.2019

Podobno żadna praca nie hańbi, ale niektóre zawody kojarzą nam się jednak bardziej pozytywnie od innych. Wiele kobiet marzy o związku z lekarzem czy prawnikiem. Pewne branże postrzegane są jako prestiżowe albo wręcz przeciwnie - nie dodają nam atrakcyjności.

Zobacz również: Najmniej stresujące zawody w Polsce. Taka praca to wieczna sielanka

Z sondażu przeprowadzonego na zlecenie wirtualnego kasyna PlayOJO wynika, że negatywnych przykładów jest całkiem sporo. Respondenci wskazali ich aż 12, choć jedna odpowiedź nie miała sobie równych.

Okazuje się, że czasami odrzucamy adoratora tylko z powodu jego fachu. Kto jest w grupie ryzyka?

#1 Kanalarz

Niekwestionowany numer jeden w rankingu. 34 proc. ankietowanych nie ma ochoty na randkę z osobą, która zajmuje się kanalizacją.

#2 Sprzątacz

Sporo, ale znacznie mniej negatywnych ocen przypadło pracownikom utrzymania czystości. Dla 12 proc. badanych to kiepska partia.

#3 Grabarz

Niewiele mniej, bo 11 proc. głosów otrzymała branża pogrzebowa. Kopanie ziemi i grzebanie zmarłych nie kojarzy im się dobrze.

#4 Śmieciarz

Dokładnie co dziesiąta zapytana osoba nie wyobraża sobie związku z kimś, kto obcuje z nieczystościami.

Zobacz również: Jego praca zdradza, jakim jest kochankiem. Prostytutka ostrzega przed niektórymi zawodami

#5 Polityk

W pierwszej połowie zestawienia znalazł się zawód teoretycznie prestiżowy. A jednak - 6 proc. ankietowanych nie chce mieć z nim nic do czynienia.

#6 Sprzedawca ryb

Praca w handlu wydaje się czymś zupełnie normalnym, ale to specyficzny przypadek. 5 proc. respondentów może przeszkadzać specyficzny zapach.

#7 Komornik

Tyle samo osób wskazało urzędników zajmujących się odzyskiwaniem długów. Prawdopodobnie obawiamy się, że komornik nie będzie zbyt czuły.

#8 Parkingowy

Kolejny zawód z 5 proc. wskazań. Wielu z nas nie przepada za pracownikami służb miejskich, które pobierają i kontrolują opłaty za postój.

#9 Dezynfektor

Na co dzień ma do czynienia z insektami i różnej maści szkodnikami, co nie kojarzy się zbyt pozytywnie 3 proc. badanych.

#10 Wypychacz zwierząt

Zawód niezwykle niszowy, ale wciąż istnieją osoby, które się tym zajmują. W związku mogą się jednak nie sprawdzić - twierdzi 3 proc. ankietowanych.

#11 Rzeźnik

Dla 2 proc. z nich przeszkodą okazuje się praca w branży mięsnej. To wyjątkowo krwawe zajęcie.

#12 Księgowy

Podobny wynik uzyskał znacznie czystszy zawód, który jednak kojarzy się z nudą.

A czy Ty zwracasz uwagę na to, w jaki sposób partner zarabia na życie?

Zobacz również: Dokładnie tyle chcą zarabiać młodzi Polacy. Dla niektórych to jednak śmieszna kwota

Polecane wideo

Znak zodiaku a życie zawodowe. Taka praca jest Ci pisana
Znak zodiaku a życie zawodowe. Taka praca jest Ci pisana - zdjęcie 1
Komentarze (14)
Ocena: 3.93 / 5
natalunia (Ocena: 1) 13.01.2022 18:29
nic fajnego sie nei dowiadizlam, przepraszam do widzenia
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.02.2020 14:49
wszystko skupia się na facetach, lecz co gorsze być śmieciarzem czy prostyt….a no właśnie
zobacz odpowiedzi (1)
basia (Ocena: 5) 09.02.2020 20:18
Ja bym się nigdy nie umówiła z sanitariuszem ani pielęgniarzem ani lekarzem ani psychiatrą bo są fałszywi bo zabierają karetką zdrowych ludzi na odział psychiatryczny robiąc z nich chorych psychicznie jak ktoś się tylko znajdzie kto zechce kogoś załatwić by przejąć jego pieniądze , ja osobiście tego doznałam w moim mieście bo rodzice zapłacili za zrobienie ze mnie chorej psychicznie żeby mnie bezkarnie molestować i nikt mi nie chce pomóc , na policji powiedziano mi żebym podała lekarzy do sądu żeby udowodnić że jestem zdrowa psychicznie a jak ja mam to udowodnić jak oni mają świetnych adwokatów może ktoś mi poda namiary na dobrego adwokata który by umiał wygrać sprawę w sądzie. Jestem tym załamana i już nic mi się nie chce przez to , czasem marzę o tym by się już nie obudzić bo zrobienie ze mnie chorej zamknęło mi drogę do wielu zawodów. Jak ktoś zna świetnego adwokata i poda mi namiary na niego to mu zapłacę za to, to mój email: [email protected]
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.12.2019 00:20
Pytam,dlaczego osoby sprzątające są tak źle postrzegane?Wiem,że często sprzątają osoby mające małe dochody.Czy to,że robią co mogą np.ze wzgl na stan zdrowia,aby mimo wszystko nie być dla nikogo ciężarem jest takie złe?
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 1) 13.12.2019 13:46
Nie bardzo rozumiem co ludzie mają do komorników. Oni tylko egzekwują wyroki sadowe. Nie płacisz- to oddawaj chatę, mieszkanie, samochód czy co tam masz.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie