Awantura o zachowanie kelnerki. Tak obsłużyła ciężarną, że może stracić pracę

Chciała dobrze.
Awantura o zachowanie kelnerki. Tak obsłużyła ciężarną, że może stracić pracę
fot. Unsplash
30.07.2019

Wydaje się, że praca w gastronomii nie jest specjalnie wymagająca i ryzykowna. W rzeczywistości to jeden z zawodów zaufania społecznego. Dobra kelnerka musi być nie tylko miła i uczynna, ale także chronić prywatność swoich gości. Niestety, nawet jeśli ma dobre zamiary, czasami musi za to słono zapłacić.

Zobacz również: LIST: „Polacy skąpią na napiwki. Jestem kelnerką i od większości gości nie dostaję NIC!”

Przekonała się o tym pracownica restauracji, która w serwisie reddit.com występuje pod pseudonimem YouGottaStopThat. Młoda kobieta opisała, co spotkało ją niedawno i może ją kosztować nawet utratę lubianego zajęcia. Uczciwie przyznaje, że sama podjęła decyzję o specjalnym traktowaniu jednego z gości.

Nie przypuszczała jednak, że robi coś złego. Przemawiała przez nią wyłącznie troska.

Jestem kelnerką od trzech lat. W czasie mojej ostatniej wieczornej zmiany do lokalu przyszła grupa czterech kobiet przed trzydziestką. Przyjemnie mi się je obsługiwało. Najpierw zamówiły nasze firmowe drinki, a później wybrały dania z menu. Kiedy miałam je podawać, usłyszałam przypadkiem, ze jedna z nich spodziewa się dziecka. Jest w 14. tygodniu ciąży. Ponownie przechodziłam obok ich stolika i nadal rozmawiały na ten temat, więc wszystko było jasne.

Kilka minut później poprosiły o następną kolejkę. Zaczęłam mieć wątpliwości. Przyjęłam zamówienie i poszłam do baru. Poprosiłam barmana, mojego dobrego znajomego, aby jeden z drinków był bezalkoholowy. Zaufał mi, że tak trzeba. Grupa zamawiała kolejne koktajle, a ja cały czas serwowałam ciężarnej napój bez procentów. Nie zorientowała się, więc wszystko było w porządku.

Na koniec poprosiły jednak o podzielenie rachunku i zauważyłam w systemie, że drinki bezalkoholowe są właśnie tak oznaczone. Przyjęłam jej zapłatę licząc na to, że nie zauważy. I tak się stało. Dostałam jeszcze spory napiwek

- opowiada kelnerka.

Zobacz również: Kazałam kelnerce oddać napiwek. Po odejściu od stolika zrobiła coś strasznego

Niestety, kilka minut później ciężarna klientka wróciła i zapytała, dlaczego na jej rachunku wymienione są koktajle bezalkoholowe. Popatrzyła na mnie wymownie i stwierdziła, że nie zamawiała takich. Potwierdziłam, ale sama podjęłam taką decyzję biorąc pod uwagę jej wyjątkowy stan. Natychmiast zażądała zwrotu napiwku i rozmowy z menadżerką restauracji. Dostałam solidną reprymendę.

Chciała ode mnie kolejnych wyjaśnień. Wtedy odpowiedziałam, że nie mam zamiaru być odpowiedzialna za alkoholowy zespół płodowy niewinnego dziecka

- kończy swoją opowieść.

Młoda kobieta wciąż nie wie, jakie spotkają ją konsekwencje. Całkiem możliwe, że zostanie oskarżona o dyskryminację klientki i straci pracę. Co na to internauci?

Większość z nich nie potrafi stanąć po żadnej ze stron. Potwierdzają, że ciężarna pod żadnym pozorem nie powinna pić alkoholu, ale z drugiej strony - kelnerka powinna podać jej dokładnie to, co zamówiła.

Kto w tym sporze ma rację?

Zobacz również: Tak MSZCZĄ SIĘ kelnerki

Polecane wideo

Rzeczy, których nie można robić w ciąży
Rzeczy, których nie można robić w ciąży - zdjęcie 1
Komentarze (10)
Ocena: 4.9 / 5
gość (Ocena: 5) 24.08.2019 12:03
Sama jestem w ciąży nie palę i nie piję ale uważam że nikt nie ma prawa niczego zabraniać a tym bardziej decydowac. Chciała pić to piła a kelnerka pomimo dobrych intencji powinna zająć się swoją pracą a nie troską o innych od tego są inne zawody ,może powinna zmienić pracę na pomoc społeczna i uświadamianie ciężarnych
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.08.2019 22:55
Kelnerka dobrze zrobiła popieram
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 31.07.2019 18:12
Powinna jej powiedzieć że nie sprzeda jej alkoholu. Według mnie dobrze zrobiła ale mogła to załatwić inaczej
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 31.07.2019 10:19
Zachowanie niewłaściwe - kelnerka powinna poinformować klientkę, że nie sprzeda jej alkoholu, a decyzja czy Pani wychodzi z knajpy czy zamawia drinki bezalkoholowe należy do klientki
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 30.07.2019 22:03
Ja popieram zachowanie kelnerki
odpowiedz

Polecane dla Ciebie