„Test kubka kawy”. W ten dziwny sposób pracodawca sprawdza, czy warto cię zatrudnić

Od tego może zależeć twoja kariera.
„Test kubka kawy”. W ten dziwny sposób pracodawca sprawdza, czy warto cię zatrudnić
Fot. pexels.com
06.06.2019

Rozmowa kwalifikacyjna to bez wątpienia jedno z najbardziej stresujących doświadczeń w życiu. Zwłaszcza wtedy, kiedy bardzo zależy nam otrzymaniu wymarzonej pracy. Od jednego spotkania może przecież zależeć cała nasza przyszłość. Liczą się nie tylko kompetencje, wykształcenie i doświadczenie, ale także ogólne wrażenie.

Zobacz również: Praca jednak może hańbić. Te zawody są najbardziej znienawidzone przez Polaków

Nowoczesna rekrutacja ma więcej wspólnego z psychoanalizą, niż wymianą podstawowych informacji. Najlepsze firmy szukają pracowników, którzy nie tylko sprawdzą się na danym stanowisku, ale potrafią także współpracować. Jeden nieostrożny gest może wszystko przekreślić.

Potwierdzają to słowa menadżera jednej z australijskich korporacji. Mężczyzna zdradził sekret, o którym mało kto wiedział.

Trent Innes wyznał, że sprawdza kandydatów w bardzo niekonwencjonalny sposób. Niemal za każdym razem odgrywa scenę, która ma pokazać, z kim tak naprawdę ma do czynienia - czytamy na mirror.co.uk. Nazywa to „testem kubka kawy”.

Zawsze zabieram rozmówcę do jednej z naszych pracowniczych kuchni. Przygotowuję dwie kawy i wręczam kubek kandydatowi. Następnie wracamy z napojami do mojego biura, gdzie przeprowadzam dalszy wywiad. Moja ostateczna decyzja zależy od tego, co dana osoba zrobi z naczyniem na zakończenie spotkania

- ujawnia rekruter. Okazuje się, że prawidłowy jest tylko jeden scenariusz.

Zobacz również: Zbyt piękna, żeby pracować. Z powodu urody podobno nikt nie chce jej zatrudnić

Zwracam ogromną uwagę na to, jak dana osoba zachowa się w tej sytuacji. Czy na zakończenie rozmowy zechce odnieść brudny kubek do kuchni. Możesz mieć wiedzę, najlepsze umiejętności i cenne doświadczenie, ale równie ważna jest postawa. Wchodząc do kuchni kandydat widzi, jaki panuje tam porządek. Szukam osób, które czują się odpowiedzialne za swoje czyny i nie zrzucają pracy na innych

- tłumaczy Trent.

Według niego dobrze wychowana osoba lepiej współpracuje z innymi. Skoro wszyscy wokół myją po sobie naczynia, to kandydat powinien zrobić to samo. Nawet w sytuacji, gdy jest tylko gościem.

Jakiś czas temu inna rekruterka zdradziła, że zatrudnia wyłącznie osoby, które po spotkaniu kwalifikacyjnym przysyłają do niej maila z podziękowaniem za rozmowę. To najlepszy dowód na to, jak ogromne znaczenie mają takie drobne gesty.

Zobacz również: Dostaniesz pracę, jeśli PO rozmowie kwalifikacyjnej zrobisz tę niepozorną rzecz

Zbyt piękna, żeby pracować. Z powodu urody podobno nikt nie chce jej zatrudnić
Zbyt piękna, żeby pracować. Z powodu urody podobno nikt nie chce jej zatrudnić - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (11)

Ocena: 4.82 / 5
gość (Ocena: 3) 16.06.2019 18:42
jako pracownik na pewno będę myła kubek po sobie. ale dlaczego mam to robić jako osoba zaproszona na rozmowę? nawet, jeśli jest to rozmowa o pracę?
odpowiedz
haioahofa (Ocena: 5) 08.06.2019 10:50
Perfect place to learn about fashion. https://downloadstatus.xyz
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.06.2019 19:02
Będąc gościem nie masz obowiązku zmywać, ewentualnie zapytać gdzie odnieść itp.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.06.2019 14:02
No nie wiem... ja w domu u siebie kubki gości sama zgarniam i myję. Ten szef chyba tego nie przemyślał.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.06.2019 12:08
I to już Cię dyskwalifikuje u takiego szefa :) Dają to musisz wypić nawet jeśli potem zwymiotujesz (wychodząc umyj jeszcze sedes ). A po drodze do łazienki nie zapomnij wrzucić kubeczków do zmywarki.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie