Piękna studentka ujawniła ohydne komentarze, jakie słyszy każdego dnia

Jest dyskryminowana przez mężczyzn z powodu płci i urody.
Piękna studentka ujawniła ohydne komentarze, jakie słyszy każdego dnia
Fot. pexels.com
22.04.2019

Przeciwnicy feminizmu twierdzą, że to szukanie dziury w całym. Kobiety są przecież wolne - mogą realizować się także w typowo „męskich” zawodach, nikt nie zmusza ich do rodzenia dzieci i są równe wobec prawa. Teoretycznie należy się z tym zgodzić, ale główny problem leży zupełnie gdzie indziej. Chodzi o to, jak jesteśmy traktowane.

Zobacz również: "Niezły tyłek, fajne piersi" - nie, to nie komplementy. Trwa kampania, która ma to uświadomić facetom

Niestety, mizoginia, czyli silne uprzedzenie w stosunku do płci żeńskiej, wciąż ma się dobrze. Wielu mężczyzn uważa nas za słabsze, głupsze i mniej zaradne. Najchętniej nie powierzaliby nam poważniejszych zadań, niż prowadzenie domu, a jeśli coś nam się udaje - to wyłącznie dzięki urodzie, a nie kwalifikacjom.

Doskonale widać to w niektórych branżach, które są silnie zmaskulizowane, czyli zdominowane przez panów.

Ona dobrze o tym wie. Jest piękną kobietą, która na każdym kroku musi udowadniać swoje kompetencje. Nie wszyscy w nie wierzą, bo niebieskooka blondynka z długimi nogami nie może być przecież tak dobra, jak prawdziwy lekarz. Hannah Yard kończy studia medyczne i przekonała się o tym na własnej skórze.

24-letnia Brytyjka postanowiła ujawnić na Twitterze, jak była traktowana przez lata nauki. Kiedy tylko pojawiała się w szpitalu - szowiniści w lekarskich kitlach nie byli w stanie się powstrzymać. Dyskryminujące komentarze są w tym środowisku na porządku dziennym.

I coś nam się wydaje, że nie tylko w tym.

Zobacz również: Wypunktował wskazówki „jak być piękną kobietą”. Internauci nie mają dla niego litości

Dobrze, że wreszcie mamy na sali operacyjnej coś ładnego. Od razu przyjemniej się pracuje - usłyszałam od wybitnego chirurga.

Przysłali nam dziewczynę do robienia kanapek - stwierdził jeden z lekarzy, a pozostali zaczęli się histerycznie śmiać.

Kobiety nie powinny pracować w tej branży, jeśli chcą mieć dzieci. Nie dasz rady pogodzić kariery medycznej z ich wychowaniem - powiedział doświadczony anestezjolog.

A to jest pielęgniarka - tak zazwyczaj jestem przedstawiana w obecności lekarzy i pacjentów. Nikomu nie przejdzie przez usta, że jestem przyszłym lekarzem.

- ujawnia Hannah.

Dziewczynko, blondyneczko, dziecinko - zwracają się do mnie medycy starszej daty.

Powinnaś zafarbować się na ciemno, żeby ludzie zaczęli cię traktować poważnie - to porada odnosząca się do moich blond włosów

Dyskryminacja w medycynie ze względu na płeć wciąż ma się całkiem dobrze. To nie powinno być akceptowane jako „niewinny żart”. Nie potrafię wskazać żadnego mojego kolegi ze studiów, który byłby przedstawiany jako pielęgniarz. Żaden z nich nie jest nazywany blondynkiem i chłopczykiem. Nikt też nie sugeruje, że miło na nich popatrzeć

- twierdzi 24-latka.

Ktoś nadal uważa, że równouprawnienie jest już rzeczywistością i nie mamy o co walczyć?

Zobacz również: „Uścisk dłoni to męski gest”. Według niego kobiety należy tulić na powitanie

Imiona żeńskie, które odstraszają mężczyzn
Imiona żeńskie, które odstraszają mężczyzn - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (18)

Ocena: 4.61 / 5
My assignment helper (Ocena: 5) 13.05.2019 07:53
Writing a content is really a tuff job especially when it is to write assignments or thesis for you high school/college. Dont Worry , My Assignment Helper is here to help you your in assignments.
odpowiedz
Sohobiztube (Ocena: 5) 13.05.2019 07:50
Thanks for the information you provided. Regards Sohobiztube
odpowiedz
Makemyassignments (Ocena: 5) 13.05.2019 06:27
Looking for someone to help you out with your homework? Makemyassignments do this for you with the help of PhD experts with 100% satisfaction +100% plagiarism free.
odpowiedz
Gość (Ocena: 1) 04.05.2019 19:54
"A to jest pielęgniarka..." kiedyś bardzo mądra kobieta, która swoją wiedzą nawet mnie oczarowala, powiedziała że mogła iść na medycynę ale wybrała pielęgniarstwo, bo to zawód dla ładnych kobiet. Nie głupich, bo żadna pielęgniarka nie może być głupia i proszę nie szufladkowac że jak lekarz to się dużo uczył, a ci co się im nie chciało to pielęgniarki. Prawda jest taka że na pielęgniarstwie trzeba się bardzo dużo uczyć, nawet z książek lekarskich. Pielęgniarka ma nawet prawo poprawić lekarza w zleceniu i poprosić o zmianę, gdy zauważy błąd a to świadczy o wiedzy jaką muszą mieć.
odpowiedz
Mariano (Ocena: 5) 24.04.2019 12:51
Facet to takie stworzenie które uważa że w stosunku do kobiet może wszystko, często zapominając przy tym o panujących zasadach i kulturze osobistej. W tym kraju chamstwo zajmuje czołowe pozycje, ale często ,,nie ma dymu bez ognia" skoro w miejscach publicznych często słyszy się wulgaryzm z ust kobiet to faceci uważają że jak można wam to można i nam, a kobieta od swojego ,,supermena" powinna wymagać szacunku dla niej dając jemu wzorcowe przykłady, czy nie tak? Więc zacznijcie dbać o siebie jak prawdziwe kobiety a nie papierochy, wulgaryzm i chodzenie w męskich gaciach !
odpowiedz

Polecane dla Ciebie