Być jak Ewa Chodakowska. Sprawdź, czy masz zadatki na milionerkę

Spektakularny finansowy sukces Ewy Chodakowskiej to pretekst do postawienia pytania, czy każdy mógłby osiągnąć tyle, co ona. Na przykład Ty.
Być jak Ewa Chodakowska. Sprawdź, czy masz zadatki na milionerkę
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/chodakowskaewa/)
31.03.2019

W rankingu najbogatszych Polek tygodnika „Wprost” (marzec 2018) Ewa Chodakowska znalazła się na 31. miejscu z majątkiem wycenianym na 130 mln zł. Polska guru fitnessu to self-made millionaire, co znaczy, że do fortuny doszła zupełnie sama, bez otrzymując nic w spadku po mężu czy rodzicach. Zanim się dorobiła, pracowała jako sprzątaczka, niania, kelnerka. Dziś ma świetnie prosperującą firmę – na swoich programach treningowych, produktach, dietach, obozach, kontraktach reklamowych zarabia krocie. Nosi torebki za kilkanaście tysięcy złotych i jeździ ferrari wartym milion.

Zobacz także: Test szczęścia: Sprawdź, czy masz na dłoni TEN SYMBOL (jeśli tak - będziesz bogata i...)

Niejedna osoba, czytając doniesienia o pieniądzach zarobionych przez Ewę i jej męża Lefterisa Kavoukisa (on ma funkcję prezesa zarządu, ona – wiceprezesa), może poczuć ukłucie zazdrości. Ale majątku nie wygrali na loterii. Trenerka jest przekonana, że uporem i ciężką pracą można dojść do wszystkiego. „Jestem z tych, co nie odpuszczają... Kiedyś myłam kible, dziś mam wszystko, o czym marzyłam... To fajna historia, od biedy do sukcesu :). Nie przepraszam, że mam i nie kryję się z tym, że mam :). Jestem przykładem tego, ŻE MOŻNA OSIĄGNĄĆ WSZYSTKO, jeśli się wie, czego się chce i ciężko i wytrwale na to pracuje” – napisała na swoim Instagramie.

To co, jesteś gotowa sprawdzić, czy ty też masz zadatki na milionerkę?

„Musisz próbować, próbować i jeszcze raz próbować, aby odnieść sukces”. – Edward Ludbrook

Ludbrook, autor książek motywacyjnych, przekonuje, że każdy może osiągnąć sukces. Ale jest warunek: nigdy nie wolno się poddać. Tak jak Ewa Chodakowska przyznała, że jest z tych, co nie odpuszczają, tak każdy z self-made milionerów nie doszedłby do fortuny, gdyby na którymś etapie, a zwłaszcza przy pierwszej porażce, by się poddał. Pamiętaj, że sukces nie przyjdzie od razu. Może przyjść dopiero po wielu, wielu latach. Ale twój upór w działaniu i konsekwencja są kluczowe.

„Pieniądze nie spadły mi z nieba”. – Anna Lewandowska

To słowa, które właścicielka i prezes zarządu marki HPBA wypowiedziała na łamach „Wprost”. Można się zżymać, że gdyby nie nazwisko męża… Tak. Nie zapominaj jednak, że Anna mogłaby śmiało odcinać kupony od oszałamiającej kariery męża, poświęcając swój czas na buszowanie po butikach. Tymczasem Lewandowska, która zaczynała od skromnego bloga, dziś zarabia pieniądze na autorskiej linii produktów, stronach internetowych, książkach, dietach i treningach (zwłaszcza aplikacji), prowadzi centrum sportowe i powiększa sieć swoich zdrowych kawiarni.

Ewa Chodakowska, która właśnie wprowadza na rynek markę ekologicznych kosmetyków, napisała na Instagramie: „Z mną nieprzespane noce… Nowy projekt… Nowe wyzwanie. Cała masa szczęścia, spełnienia, satysfakcji, ale też zmęczenie i mnóstwo nowych obowiązków”. Kiedyś, gdy wdała się w nieprzyjemną rozmowę z jedną ze swoich „fanek”, zarzuciła jej, że ta „nie wytrzymałaby jej tempa życia”. Sprawdza się więc stara zasada, że bez pracy nie ma kołaczy. Ale jeśli jesteś pracowita i nigdy nie idziesz po linii najmniejszego oporu, będzie dobrze.

„Obłęd: powtarzać w kółko tę samą czynność, oczekując innych rezultatów”. – Albert Einstein

Jeśli jesteś z tych osób, które wolą trzymać się ciepłej posadki, a ewentualnie tylko marzą o wielkim majątku, pogódź się z tym, że nigdy się nie dorobisz. Chyba że zgłosisz się do „Milionerów” albo poszczęści ci się w losowaniu Lotto. Zadatki na milionera ma osoba, która mocno wierzy w siebie i swój pomysł, co oznacza, że zrobi wszystko, aby dojść do celu. Spójrz na Ewę Chodakowską: gdyby utknęła gdzieś na etacie za średnią krajową, prawdopodobnie nigdy byś o niej nie usłyszała. Ale ona mierzyła wysoko, upadała i się podnosiła, próbowała tak i tak, ryzykowała. Tak jak każdy milioner. W rozmowie ze „Zwierciadłem” Ewa wyznała: „Wiedziałam, że nie chcę być panią domu, że chcę zarabiać”. Ty też zacznij tworzyć swoje życie!

„Bogaci chętnie promują siebie i swoją wartość”. – T. Harv Eker

Biznesmen i bestsellerowy autor poradników T. Harv Eker uważa, że biedni myślą negatywnie o promocji i sprzedaży. Eker zauważa, że niechęć do promowania jest jedną z największych przeszkód na drodze do sukcesu – ludzie, którzy mają kłopot z promocją i sprzedażą, z reguły klepią biedę. Sęk w tym, że niemal wszyscy bogaci potrafią się świetnie promować. Reklamują siebie, swoje produkty, usługi, pomysły – z pasją i entuzjazmem. Jeśli jesteś przekonana o swojej wartości i wierzysz w siebie, a promocji i reklamy nie mylisz z przemądrzałością, jesteś na dobrej drodze.

„Największym ryzykiem jest niepodejmowanie ryzyka”. – Mark Zuckerberg

Jeśli mówi to do niedawna najmłodszy miliarder świata (zdetronizowany przez Kylie Jenner), nie można się nad jego słowami nie pochylić. Autorka kryminałów Katarzyna Bonda, która sprzedała ponad 2 mln książek, niejednokrotnie w wywiadach podkreślała, że aby zostać pisarką na cały etat, musiała w pewnym momencie zaryzykować – zrezygnować ze stałej (dobrze płatnej!) pracy i rzucić się na głęboką wodę, czyli zacząć pracować nad powieścią, nie mając nawet pewności, że ktokolwiek ją wyda. Zadatki na milionera ma ten, kto nie boi się podjąć ryzyka.

Zobacz także: Znaki zodiaku, którym ciągle brakuje pieniędzy. Bogactwo nie jest im pisane

„Możesz zmienić swoje życie”. – Ewa Chodakowska

„Skora ja potrafiłam zacząć od zera i osiągnąć swój sukces, to dlaczego Ty nie miałabyś tego zrobić i swoim przykładem inspirować kolejne osoby?” – pyta Ewa. Dodając: „Możesz być, kim chcesz, możesz robić, co chcesz. Możesz zmienić swoje życie. Nigdy nie jest za późno”. Tylko ten, kto naprawdę w to wierzy, ma szansę osiągnąć sukces – życiowy i zawodowy. Wiara w zmianę to pierwszy krok, jaki musisz wykonać. Gdy już go zrobisz, łatwiej będzie ci skupić się na celu. Ten – jak mówi Ewa Chodakowska w wywiadzie dla „Zwierciadła” – musi być realistyczny, sprecyzowany, konkretny, określony w czasie i na tyle atrakcyjny, żeby cię motywował. Wierzysz w siebie i swój pomysł? Nie zadowala cię bylejakość? Chcesz od życia więcej i zamierzasz ciężko pracować, a po porażkach za każdym razem się podnosić?

W takim razie jesteś gotowa.

Znaki zodiaku, którym ciągle brakuje pieniędzy
Znaki zodiaku, którym ciągle brakuje pieniędzy - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (2)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 31.03.2019 16:36
Odpowiem na pytanie z tytułu. Mieć pieniądze i takie cialo- chce. Mieć taką twarz- nigdy w życiu...
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie