Praca jednak może hańbić. Te zawody są najbardziej znienawidzone przez Polaków

Polacy nie znoszą osób pracujących w tych branżach.
Praca jednak może hańbić. Te zawody są najbardziej znienawidzone przez Polaków
Fot. Unsplash
29.03.2019

Mówi się, że żadna praca nie hańbi, a wstydzić powinien się wyłącznie ten, kto nic nie robi. Brzmi bardzo logicznie, ale okazuje się, że nie dla wszystkich rodaków. Istnieją bowiem grupy zawodowe, które z jakiegoś powodu są wyśmiewane i nie mogą liczyć na szacunek ze strony społeczeństwa.

Zobacz również: Każdemu znakowi zodiaku pisany jest inny zawód. Oto idealna praca dla Ciebie

Ich lista nie jest wcale krótka, na co najlepszym dowodem jest ranking opublikowany na gazetakrakowska.pl. Jak czytamy na portalu, niektóre zawody są powszechnie znienawidzone przez Polaków. Ich przedstawiciele posądzani są o brak uczciwości, empatii, a nawet skłonność do oszukiwania.

W tych 10 branżach podobno wstyd pracować.

#1 Taksówkarz

Każdy z nas przynajmniej raz w życiu trafił na nieuczciwego kierowcę, który specjalnie przedłużył trasę, by jak najwięcej zarobić.

#2 Polityk

Wielu z nich nie ma żadnych kompetencji, by decydować o naszych losach. Niektórzy myślą bardziej o własnym dobrobycie, niż potrzebach społeczeństwa.

#3 Stomatolog

Kojarzy nam się z bólem, choć współczesna stomatologia ogranicza go do minimum. Swoje robią też wysokie ceny usług.

#4 Pielęgniarka

Jeśli nie ma powołania do tego zawodu, wtedy bywa bardzo nieuprzejma wobec pacjentów. Oddanych pielęgniarek z krwi i kości jest coraz mniej.

#5 Kontroler biletów

Podróżowanie na gapę przez wielu rodaków wciąż uważane jest za normę, więc mandat nie jest niczym miłym. Często słyszy się też o agresywnych „kanarach”.

Zobacz również: 9 zawodów, które wywołują depresję

#6 Pracownik telemarketingu

Dzwoni w najmniej oczekiwanym momencie i zazwyczaj nie rozumie słowa „nie”. Zdarza mu się wywracać kota ogonem, żeby na nas zarobić.

#7 Dziennikarz

Pracownicy mediów, zwłaszcza tych tradycyjnych, cieszą się coraz mniejszym zaufaniem. Zarzuca im się głównie brak obiektywizmu.

#8 Nauczyciel

Stereotypowy belfer pracuje tylko kilkanaście godzin tygodniowo, a ma wymaganie większe od pozostałych. Coraz mniej nauczycieli ma rzeczywiste powołanie.

#9 Policjant

Teoretycznie powinniśmy być im wdzięczny za zapewnianie nam bezpieczeństwa. Praktycznie - funkcjonariusze kojarzą nam się z wystawianiem mandatów.

#10 Urzędnik

Cały dzień nic nie robi, tylko pije kawę - to pierwsze skojarzenie większości Polaków. W urzędach są zawsze długie kolejki i trudno cokolwiek załatwić.

Zasłużyli na tak negatywne oceny?

Zobacz również: Mężczyźni nie chcą się spotykać z kobietami pracującymi w tych zawodach

Znak zodiaku a życie zawodowe. Taka praca jest Ci pisana
Znak zodiaku a życie zawodowe. Taka praca jest Ci pisana - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (32)

Ocena: 4.38 / 5
Paula (Ocena: 5) 10.04.2019 02:41
Akurat nie pracuję w żadnym z wymienionych, ale planuję zmianę. Chcę w końcu zacząć zarabiać na siebie i myślę o tym, żeby otworzyć placówkę bankową, bo jest to zgodne z moim wykształceniem. Muszę zacząć się tym konkretniej interesować, jakie warunki muszę spełnić itp. Może ktoś z Was się orientuje?
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 1) 02.04.2019 20:16
brak słów
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 31.03.2019 16:46
No niestety taka jest prawda . Tylko jak to zmienić
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.03.2019 23:15
Serio ? Artykuł żenada. Hańbą jest jak ktoś kradnie i bogaci się kosztem innych, a nie jak ktoś uczciwie pracuje, nieważne jak.
odpowiedz
ARR (Ocena: 5) 29.03.2019 22:22
Bełkot Januszy i Grazyn
odpowiedz

Polecane dla Ciebie