Oto jeszcze jeden sposób na zaoszczędzenie pieniędzy w duchu „less waste”

Wypróbujecie?
Oto jeszcze jeden sposób na zaoszczędzenie pieniędzy w duchu „less waste”
fot. Joshua Rawson-Harris / Unsplash
25.03.2019

Oszczędzasz na wakacje, samochód albo remont, ale ciągle Ci się nie udaje odłożyć tyle, ile zaplanowałaś? A może po prostu czujesz, że zbyt dużo wydajesz na zakupy? W takim razie koniecznie poznaj sposoby, jak skutecznie odkładać pieniądze. Może Ci w tym pomóc Kimbino – marka, która dba o to, aby Twoje decyzje były przemyślane, oszczędne i z duchem ekologii!

Kimbino – co to jest i jak to działa?

Kimbino to świeży projekt, który w ostatnich miesiącach zyskuje popularność wśród Polaków. Jego ideą jest zachęcenie do dokonywania bardziej świadomych zakupów, ale też wspieranie idei ochrony środowiska. Kimbino to dwa ogniwa – strona internetowa oraz aplikacja mobilna, w których możesz przeglądać aktualne oferty sklepów z różnych branż.

Kiedy przychodzi czas na wymianę garderoby, remont czy zakup prezentów, możesz sprawdzić, co przygotowały znane marki – zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i online. Zamiast przemierzać całą galerię handlową, wystarczy, że wejdziesz do sklepów, w których wiesz, że znajdziesz dane produkty i jakich cen możesz się spodziewać.

Podczas akcji sezonowych – np. dekoracji świątecznych czy upominków na Dzień Mamy czy ozdób halloweenowych, warto poszukiwać inspiracji w gazetkach. Sklepy nie tylko przygotowują ofertę, ale też pokazują, jak stworzyć ciekawe aranżacje.

Planowanie zakupów

Aby skorzystać z Kimbino, wystarczy dostęp do urządzenia z intrnetem. Wówczas w dowolnym miejscu i czasie będziesz mieć szansę na przejrzenie aktualnych ofert z różnych sklepów. Dzięki temu, nawet będąc w tramwaju czy usypiając dziecko, możesz zaplanować swoje zakupy. To doskonały sposób na oszczędność – czasu i pieniędzy. Z gazetek dowiesz się, jakie są bieżące promocje, stworzysz listę zakupów i kupisz tylko to, czego faktycznie potrzebujesz.

Przykładowo, przed udaniem się do sklepu, wejdź na Auchan gazetka czy Kaufland ulotka i sprawdź, co warto kupić. Następnie uszereguj listę kategoriami, co sprawi, że nawigacja po sklepie będzie bardziej intuicyjna i mniej czasu spędzisz w markecie.

Dzięki rozsądnym zakupom ograniczasz ryzyko marnowania żywności. Nie da się ukryć, że dziś jest to powszechny problem – zgodnie z danymi CBOS, statystyczny Polak marnuje aż 235 kg. żywności rocznie.

Ochrona środowiska

Coraz głośniej jest o tym, jak wiele szkody dla środowiska robi wszechobecny plastik. Idąc na zakupy, zrezygnuj z plastikowej torby i wybierz tę wielorazowego użytku. Ich wybór jest ogromny – możesz postawić na designerską z logo ulubionej marki albo taką, którą znajdziesz przy kasie w dowolnym sklepie.

Innym krokiem jest rezygnacja z papierowych gazetek. To mały krok, który jednak na większą skalę może ocalić wiele drzew. Nie oznacza to, że masz zrezygnować ze śledzenia ofert. Możesz to czynić za sprawą strony lub aplikacji Kimbino, gdzie zawsze masz dostęp do aktualnych promocji.

Jeśli więc zależy Ci na tym, aby jednocześnie działać ekologicznie i ekonomicznie – zacznij korzystać z rozwiązań, jakie proponuje Ci Kimbino. Odwiedzaj stronę intrnetową albo zainstaluj na swoim telefonie aplikację – dzięki temu nie umkną Ci najbardziej atrakcyjne promocje!

 

Materiał partnera

Polecane wideo

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie